Chamstwo i kłamstwo, czyli sesja Rady Powiatu Oleśnickiego

  • 16.05.2019, 19:03
  • rpr
Chamstwo i kłamstwo, czyli sesja Rady Powiatu Oleśnickiego
Dzisiaj na sesji Rady Powiatu padło wiele poważnych oskarżeń. Czy będą miały swój dalszy ciąg - ale już procesowy? Według radnego Jerzego Cegleckiego (KO) jedną sprawą powinien się zająć prokurator...

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu poświęcona była sprawom Powiatowego Zespołu Szpitali. Było więc jasne, że temperatura sporu będzie wysoka. Chyba nikt jednak nie przypuszczał, że aż tak...

Pierwszy zgrzyt miał miejsce, kiedy radna Zdzisława Jakimiec (PiS) zarzuciła staroście, że w publicznej wypowiedzi posłużył się nieprawdą. Miał powiedzieć, że poprzedni Zarząd zostawił w budżecie 1 zadanie drogowe. Radna utrzymywała, że było ich 7. - Ośmieszanie, kłamanie, robienie z poprzedniej Rady Powiatu cymbałów nie przystoi staroście - stwierdziła radna.

Kiedy podeszła do starosty z dokumentem w tej sprawie, ten ofuknął ją na głos: "Weź to dziewczyno, ja to mam!".  

Po raz drugi bardzo mocno zazgrzytało, kiedy starosta zarzucił radnemu Alojzemu Kuligowi, że ten na sesji Rady Miejskiej w Twardogórze miał powiedzieć, że należy zapytać starostę, dlaczego w budżecie nie ma inwestycji drogowych dla Twardogóry. - To bardzo płytkie, takie typowo "Alikowe". 15 lat ten pan był moim podwładnym. Nie raz, nie dwa, mówiłem mu, co ma robić. Nie potrafił pomyśleć, co ma zrobić - zarzucił rajcy.

- Jestem kolejny raz obrażany. Pan cały czas myśli, że jest rok 2012, a ja jestem pan podwładnym. Nie życzę sobie, żeby pan mnie obrażał! - odpowiedział Alojzy Kulig (PiS).

I wreszcie po raz trzeci zrobiło się gorąco, kiedy radny Jerzy Ceglecki (KO) skrytykował nader ostro poprzednią dyrekcje Powiatowego Zespołu Szpitali, zwłaszcza eks-wicedyrektora Piotra Rogalskiego, i zarzucił kłamstwo obecnemu p.o. dyrektora Tomaszowi Uherowi.

Radny ocenił, że poprzednia dyrekcja szpitala w sposób "chamski zwolniła ordynatora chirurgii". Pytał: "Ile pan doktor Rogalski przywłaszczył nienależnie pobranych pieniędzy - to sprawa dla prokuratora". Rogalski w ocenie Cegleckiego został pełnomocnikiem ds. szpitala w Sycowie w sposób bezprawny. Działanie poprzedniej dyrekcji szpitala podsumował krótko: "Kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo".

Kłamstwo zarzucił też p.o. dyrektora PZSz Tomaszowi Uherowi. Ten miał wprowadzić, jak utrzymuje rajca, w błąd jakiegoś kolegę radnego. - Zaczął pan niezbyt obiecująco - ocenił. - Kilka razy minął się pan z prawdą - formułował kolejne poważne zarzuty.

Zbulwersowany Tomasz Uher wtrącił się w ten wywód, żądając, aby radny podał "konkrety!". Ten jednak odpowiedział, że poda je dyrektorowi, ale po sesji...

W sprawach szpitala obie strony politycznego sporu przerzucały się cyframi, każda inaczej je interpretując.

Konkret to deklaracja władz powiatu, że będą chciały kupić karetkę do transportu międzyszpitalnego. O tej inicjatywie już portal olesnica24.com informował.

I wreszcie na koniec starosta powiedział, że firma Euroconsulting, której wspólnikiem jest radny Kazimierz Gębuś (PiS), złożyła trzy pozwy przeciwko powiatowi na kwotę 1 mln zł łącznie. Przypomnijmy, że spór prawny pomiędzy firmą edukacyjną a powiatem jeszcze w poprzedniej kadencji ujawniła Panorama Oleśnicka.

- Radny pyta, czy Marcin Gręda pracuje w Zarządzie Dróg Powiatowych [K. Gębuś zapytał o to na sesji]. On zapracuje uczciwie na swoje pieniądze. A tu co innego... - skomentował pozwy J. Dżugaj.

Szerzej o tych wątkach - w Panoramie Oleśnickiej.

rpr
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (73)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obywatel
obywatel 20.05.2019, 20:37
Wszyscy narzekamy, a może warto skorzystać z bardzo prostego narzędzia jakie dał nam ustawodawca.
Starosta jest z wyboru Rady i to Rada może go odwołać w każdym momencie kadencji, wystarczy skorzystać z inicjatywy obywatelskiej.

Art. 42a. Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza
Dz.U.2019.0.511 t.j. - Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
1. Grupa mieszkańców powiatu, posiadających czynne prawa wyborcze do organu stanowiącego, może wystąpić z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą.
2. Grupa mieszkańców, o której mowa w ust. 1, musi liczyć:
1) w powiecie do 100 000 mieszkańców – co najmniej 300 osób;
2) w powiecie powyżej 100 000 mieszkańców – co najmniej 500 osób.
3. Projekt uchwały zgłoszony w ramach obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej staje się przedmiotem obrad rady powiatu na najbliższej sesji po złożeniu projektu, jednak nie później niż po upływie 3 miesięcy od dnia złożenia projektu.
4. Komitet inicjatywy uchwałodawczej ma prawo wskazywać osoby uprawnione do reprezentowania komitetu podczas prac rady.
5. Rada powiatu określi w drodze uchwały: szczegółowe zasady wnoszenia inicjatyw obywatelskich, zasady tworzenia komitetów inicjatyw uchwałodawczych, zasady promocji obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych, formalne wymogi, jakim muszą odpowiadać składane projekty, z zastrzeżeniem przepisów niniejszej ustawy.
nie
nie 20.05.2019, 20:48
nie zgadzam się WYBORCY WYBRALI radnych a ci starostę więc niech starosta bije "nachajem słownym" codziennie - na głupotę nie ma rady - ma nawet doprowadzić powiat do upadku ale ma trwać starosta bo taki był durny wybór wyborców
obywatel
obywatel 20.05.2019, 21:39
Radnych mi nie szkoda, ale pracowników starostwa już tak.
n
n 21.05.2019, 07:59
trudno, musi tak być, na głupotę nie ma rady, trzeba odpokutować, tyran ma siedzieć
Staszek
Staszek 20.05.2019, 14:48
Janek nie wykupisz wszestkie panoramy aby opinia publiczna dowiedziała się jak się zachowujwsz , zw stydu bym się spalił jakbym był na twoim miejscu
Hi hi
Hi hi 21.05.2019, 00:02
Stasiu nie gadaj, już raz był myk z wykupem prawie całej gazety z powodu wyroku. To były jaja.
Ola
Ola 20.05.2019, 08:27
Ponad 1600 odsłon z obrad VII sesji rady powiatu oleśnickiego , piękna kampania robiona przez Dżugaja Koalicji Europejskiej
Czytelnik
Czytelnik 19.05.2019, 22:54
Czekamy na wtorek na Panoramę będzie zapewne ciekawa , dużo ludzi poczyta sobie o chamskim zachowaniu osobnika , który przez przypadek pełni funkcję starosty
stały czytelnik
stały czytelnik 19.05.2019, 23:14
Panorama co tydzień jest ciekawa. To jest gwarantowane! :-)
I kółko się zamyka.
I kółko się zamyka. 19.05.2019, 19:30

A kto jest szefem Radia Godzina?, a kto się koleguje z owym szefem . Wszystko po Bożemu. Tu nie ma przypadków.
Zegarmistrz Oleśnicki
Zegarmistrz Oleśnicki 19.05.2019, 23:14
Pewnego dnia godzina wybije.
Misiek
Misiek 19.05.2019, 15:39
I tak zachowuje się platforma obywatelska. Porażająca głupota i zwykłe chamstwo. To widać po zachowaniu posła Nitrasa w sejmie. Przykład idzie z góry.
sid
sid 18.05.2019, 11:59
cyrk na kółkach ta sesja a głowny bohater to jakaś tragiczna pomyłka
To prawda?
To prawda? 18.05.2019, 09:56
Podobno jeżdzi już po Oleśnicy nowa karetka zakupiona przez Bronsia, ta obiecana w kampanii?
Odpowiedzialny za ten bałagan w Oleśnicy
Odpowiedzialny za ten bałagan w Oleśnicy 20.05.2019, 07:57
a pociągi przyjeżdżają na pięknie i solidnie wyremontowany dworzec PKP, który tętni życiem .... To musi być prawda, skoro Sowa tak na fejsbuku napisał .....
sid
sid 18.05.2019, 11:58
chłopie nie rób sobie jaj z pogrzebu... Jaka karetka.... chyba wirtualna
Za poźno
Za poźno 18.05.2019, 09:48
A Bronś lansuje się w Radio Rodzina dla ocieplenia wizerunku, pewnie Sowa prowadząc antyklerykalną i antykatolicką kampanię mu to doradził. Nic z tego, to że oni mają ludzi za idiotów nic już nie zmieni.
..
.. 18.05.2019, 09:31
Pięknie jest moi drodzy, jak tak dalej pójdzie to może Dżugaj, Horbacz i reszta pociągnie na dno Bronsia razem z tą całą koalicją ?
uhu, uhu, uhu
uhu, uhu, uhu 20.05.2019, 08:07
Pycha kroczy przed UPADKIEM !!!
as
as 18.05.2019, 08:48
Dżugaszwilli zachwyca manierami.
Beria
Beria 20.05.2019, 07:58
a mógł zabić !!!!
!!
!! 17.05.2019, 23:42
Wobec krążących na mieście różnych treści uzupełniam_ ...dol......dolo... ...dol...!!
Antyklerykał
Antyklerykał 17.05.2019, 23:39
Ja pier....ę, tych POpier.....nych pier.....ców!
anj
anj 17.05.2019, 19:05
Chamstwa i prostactwa nie należy popierać.
.
. 17.05.2019, 18:32
Jestem ciekawy wyników wyborów do parlamentu europejskiego w Oleśnicy i powiecie, wygra PIS zjednoczona prawica ?
sid
sid 18.05.2019, 11:59
Wygra wysoko KE
.
. 26.05.2019, 21:10
I takie lokale przykłady mają - niestety - wpływa na wynik wyborów, to suma takich drobiazgów, które składają się na wynik ogłoszony przed chwilą
iza
iza 19.05.2019, 06:07
Na pewno ! Oleśnica miasto emerytów wojskowych, po Moskiewskich szkołach lub tu na miejscu szkolonych przez politycznych !To oni będą głosować na partie oszustów i złodziei !A i jeszcze pedofili którzy chcą wprowadzić czyny lubieżne i onanizm od 4 roku życia ! Światowo !!!!
Towarzysze
Towarzysze 20.05.2019, 08:00
Edmundowicz, jak zawsze: "всегда готов"
bookkeeper
bookkeeper 17.05.2019, 14:08
Czytam sobie raport finansowy Toyoty za rok 2018 (lider światowej motoryzacji) a tam: przychód netto 29.379 mld jenów i (co Pana Podczaszyńskiego i jego kompanów pewnie nakręci) zobowiązania razem 30.081 mld jenów (!!!). Wg Podczaszynskiego i jego kompanów, to gorzej niż w naszym szpitalu!!! :-) :-) :-) No jak mamy takich interpretatorów bilansu szpitala, to .... drżyj Toyoto, bo koniec twój bliski. Jak to dobrze, że Toyota nie ma takiego ciała doradczego jak rządząca nami część rady powiatu.
..
.. 17.05.2019, 13:47
Wszyscy dibrze wiedzą kto jest temu winien.
Rozpacz
Rozpacz 17.05.2019, 13:19
JPRDL. Tych obrad sesji nie da się słuchać. Najpierw Dżugaj (POKO) ze znanym sobie tonem nieznoszącym sprzeciwu domaga się od księgowej szpitala, by pokazała i wyjaśniła jakie są zobowiązania szpitala. Po czym Poczaszyński (POKO), nie do końca rozumiejąc głównych pozycji bilansu, pyta a czemu te zobowiązania są takie duże. Na co radny Karasek (PIS) zaczyna mu wyjaśniać skąd się one wzięły, po czym nasz "kochany" starosta Dżugaj - tym razem w tonie "kochajmy się i porozmawiajmy o przyszłości szpitala" domaga się ... (sic!) zamknięcia dyskusji w tym temacie. Na dodatek przewodniczący Horbacz przypomina, że to nie na tej sesji radni mają rozmawiać o finansach szpitala tylko na następnej. JPRDL!!! O co tu chodzi? W ogóle odnoszę wrażenie, że to Dżugaj przewodniczy obradom a nie Horbacz. Wszytko tu (od 1:16:00) - https://www.youtube.com/watch?…
towarzysz Henryk
towarzysz Henryk 20.05.2019, 08:02
Moja szkoła: "A teraz czas na mój ulubiony wniosek ..."
a
a 17.05.2019, 13:05
zenuła
Cyrk
Cyrk 17.05.2019, 12:28
Ale cyrk! Ci to k....a muszą zawsze odstawić medialną szopkę. Starosta składa wniosek do .... zarządu, którym sam kieruje (wiem, wiem, sam to podkreślał, że to ciało kolegialne). I zamiast to zrobić na posiedzeniu zarządu, to czyni to na posiedzeniu rady powiatu, by .... no zgadnijcie, by wszyscy widzieli jak to starosta troszczy się o powiatowe owieczki. Troszczy się oczywiście tak perspektywicznie, bo karetkę kupi jak najpierw ziemię sprzeda. Ale troszczył się? Troszczył. Wszyscy widzieli? Widzieli. Ale cyrk panie, ale cyrk!

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165