Władza Oleśnicy i jej luksusy

  • 9.05.2019, 18:48
  • OAI
Władza Oleśnicy i jej luksusy pixabay.com
"Kto bogatemu zabroni?" - ironizuje opozycja.

"Władza i jej luksusy" - to tytuł najnowszej publikacji Oleśnicy Razem, opozycyjnego ugrupowania w Radzie Miasta Oleśnicy. Kanwą do jej powstania była informacja ujawniona przez Panoramę Oleśnicką.

"Po serii podwyżek dla mieszkańców, które z uśmiechem na twarzy wprowadzał burmistrz Jan Bronś i jego radni nadszedł czas na chwilę odetchnienia przy aromatycznej kawusi.

A ponieważ powszechnie wiadomo, że "stara nowa" władza lubi luksus zatem tanio nie jest - 5️⃣3️⃣8️⃣0️⃣zł kosztował oleśnickiego podatnika nowy ekspres do kawy zakupiony specjalnie dla burmistrza Jana Bronsia. Cóż, jak wiemy Michał Kołaciński zostawił miejską kasę w doskonałej kondycji - zatem hulaj dusza piekła nie ma! Kto bogatemu zabroni? 

Słysząc o kolejnych roszadach personalnych i mnożeniu stanowisk w Urzędzie Miasta, zastanawiamy się głośno czy nie należałoby utworzyć stanowiska ratuszowego baristy, który będzie zachwycał smakami burmistrza?" - czytamy na profilu OR.

OAI

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a
a 16.05.2019, 06:58
Janek jest boski!
ozzy
ozzy 15.05.2019, 15:14
hihihi, to się robi śmieszne....
:))
:)) 15.05.2019, 15:23
Nawet fajna zabawa z tego wyszła
yzzo
yzzo 15.05.2019, 14:10
Brawo Panorama obnażać nieudolność jaśkowej ferajny!!!
twój psychiatra
twój psychiatra 15.05.2019, 13:39
Tomasz zażyłeś już tabletki?
pan_rama
pan_rama 14.05.2019, 22:31
Pierdziszewski 'muppet show'!
JAK
JAK 13.05.2019, 18:41
Ciekawe kiedy Panoramka poinformuje społeczeństwo o tym, że Czarnecki wypraszając dziennikarzy z kontroli miał rację. Jest stanowisko Wojewody w tej sprawie:
To dalszy ciąg sporu pomiędzy radnymi opozycji, a przewodniczącym komisji rewizyjnej Markiem Czarneckim. Poszło o wyłączenie jawności z kontroli przeprowadzanej przez członków komisji.

W tej sprawie skargę na Czarneckiego złożył radny Kazimierz Karpienko. Jego zdaniem brak jawności kontroli podejmowanych przez komisję to łamanie prawa. - W którym miejscu z naszego statutu wynika, że kontrole komisji rewizyjnej odbywają się w czasie posiedzeń komisji rewizyjnej? Dostajecie Państwo dwa zawiadomienia, jedno o kontroli, drugie o posiedzeniu komisji - mówił w marcu, przed rozpoczęciem spotkania Marek Czarnecki.

Komisja nie jest tożsama z kontrolą
Skarga złożona przez radnego Karpienkę trafiła do wojewody. Ten wypowiedział się w charakterze pomocniczym.
- Przepisy wyraźnie przewidują prawo osób trzecich do wstępu na sesje rady i posiedzenia komisji - w tym komisji rewizyjnej-z prawem do rejestrowania dźwięku lub obrazu. Nie przewidują jednak prawa do obecności osób trzecich podczas wykonywania czynności kontrolnych. Osoby zainteresowane mają dostęp do protokołów z takich czynności oraz innych dokumentów wytworzonych przez komisję w czasie kontroli. W takim przypadku realizacja celu, jakim jest dostęp do informacji publicznej, następuje zatem co do zasady przez dostęp do protokołów - czytamy w dokumencie.

- W ocenie Organu Nadzoru należy zatem odróżnić posiedzenie komisji rewizyjnej, czyli spotkanie służbowe członków komisji w celu omówienia konkretnych spraw, od czynności kontrolnych (ogólnie mówiąc, czynności polegających na sprawdzeniu i zestawieniu stanu faktycznego ze stanem wymaganym) wykonywanych przez poszczególnych członków komisji rewizyjnej w danym podmiocie kontrolowanym - czytamy dalej.

- Z powyższych uregulowań Statutu Gminy Miasto Oleśnica wynika więc, że posiedzenia, na których obraduje Komisja Rewizyjna, rozpatrując i rozstrzygając sprawy nie są tożsame z czynnościami kontrolnymi przeprowadzanymi przez imienne upoważnionych członków komisji w siedzibie podmiotu kontrolowanego - piszą urzędnicy z upoważnienia wojewody.
.
. 17.05.2019, 10:56
naucz się czytać ze zrozumieniem
...
... 11.05.2019, 14:38
Mi się zdarzyło być na plebanii i szczerze przyznam że tam dość biednie! nawet powiem za biednie jak na taką parafię. Nawet te samochody naszych księży nie za bogate, więc nie bardzo rozumiem o czym piszesz
wujek dobra rada
wujek dobra rada 11.05.2019, 12:50
Sprawdżcie jeszcze plebanię redaktorki!
Marek Mar.
Marek Mar. 11.05.2019, 12:57
Wujek a płacisz podatek na plebanię? Jeśli nie to nie interesuj się. Nie Twoja sprawa!
Spocony Janek
Spocony Janek 11.05.2019, 07:54
Powiedz mi po co jest ten ekspres?
Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten ekspres? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa Oleśnicy. To jest ekspres na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym ekspresem My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas zakupione i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest ekspres społeczny, w oparciu o sześć instytucji ....
Byłem niedowiarkiem
Byłem niedowiarkiem 11.05.2019, 12:57
Żywotne interesy... O to to to....
Doopa Jasiu
Doopa Jasiu 11.05.2019, 07:14


Nieomylny kupując ekspres do kawy myślał o nas, oleśniczanach??! Tak więc, każdy może wstąpić do Nieomylnego na kawę?! Skoro taki był zamysł z zakupem ekspresu to opozycja się myli!! Tak więc Nieomylny spadł na cztery łapy? A w ogóle ktoś kręci lody z tym ekspresem? Kto??
ChybaTy
ChybaTy 10.05.2019, 18:51
Ekspres za 5 tysi to nie luksus a standard dla każdego kawosza, taki to można mieć do użytku domowego, do urzędu mogli kupić 3x droższy :-)
emeryt
emeryt 11.05.2019, 12:59
Człowieku to są nasze pieniądze. Każdy może kupować za miliony, ale wydawanie cudzych pieniędzy to co innego. Niech sobie Bronś kupi ful wypas ale za swoje. On tylko podnosi opłaty!
Nieomylny
Nieomylny 11.05.2019, 18:54
Zawsze mogę znowu podnieść ceny śmieci i wody ....
M
M 10.05.2019, 21:19
Pewnie szczególnie że Bronś kupuje dla siebie za nie swoje . Za 30 tys też są ekspresy
Gg
Gg 10.05.2019, 15:16
Ale luksus 😂😂😂 tragedia jak nie macie się czym zajmować ... ekspres za 5 koła ... normalny mogli za 28 kupić to była by sensacja
Ncz
Ncz 10.05.2019, 18:03
U mnie w firmie są za 75 tyś... tyle, że firmę stać. A Oleśnicę? Nie ma pilniejszych wydatków? Albo chciaz zwykłej ludzkiej przyzwoitości? Słusznie ktoś niżej zauważył, że tylko czekać na temat slużbowego limo...
Podatnik
Podatnik 10.05.2019, 17:52
Całkiem dobre są za 1.5 -2 tys. Ale widać Bronś nie swoimi pieniędzmi szastać potrafi . Ciekawe czy w domu też kupił sobie taki za 5400 zl?
z Wrocławskiej
z Wrocławskiej 10.05.2019, 11:43
Referendum to se możesz w swojej oborze zrobić.
Hahaha władza się  boi
Hahaha władza się boi 10.05.2019, 11:56
Co strach w oczy zagląda? Za dużo do stracenia co?
z Wrocławskiej
z Wrocławskiej 10.05.2019, 12:02
Strach to jest na wróble.....hahaha
,
, 10.05.2019, 12:17
ale w tym ratuszu się nudzą
z Lwowskiej
z Lwowskiej 10.05.2019, 11:37
Tak Janek lubi luksu. lekką ręką wydaje się nieswoje pieniądze. Limuzyna pewnie też wkrótce będzie zakupiona, teraz się jeszcze obawia referendum, ale jeszcze chwila i będzie
Czytelnik
Czytelnik 10.05.2019, 11:24
No cóż jaki portal to takie "gorące" tematy. Kompletna żenada.
?
? 10.05.2019, 14:46
Taki zły ten portal? To po co tu zaglądasz??
Po co to wchodzisz?
Po co to wchodzisz? 10.05.2019, 11:41
Zawsze możesz iść na resortowy portal MO , który stal się tubą propagandową ratuszowej władzy. Tam są pochlebne artykuły o tym jak władza jest wspaniala , a opozycja zła i niedobra.
;)
;) 10.05.2019, 13:49
Żeby się pośmiać czopki pisowskie
.
. 10.05.2019, 14:47
Takie czopa jak ty to nawet w POstKOmounie nie mają...
Wyborca
Wyborca 10.05.2019, 11:14
Ale temat....zakup ekspresu do kawy. Śmiechu warte.
;)
;) 10.05.2019, 14:49
Wyborco, z twoich podatków... MOżesz czuć sie zaszczycony, może spocony cię zaprosi na kawkę, któregoś dnia. Tylko przyjdz z własnym kubkiem, bo on swoim serwisem się nie dzieli...
Oleśniczanin
Oleśniczanin 10.05.2019, 11:10
Chory portal. Ciekawe kiedy padnie ?
Der Oels
Der Oels 10.05.2019, 14:49
Zaraz po tobie...
;)
;) 10.05.2019, 13:50
Jeszcze chwila i pójdą na bruk ...
.
. 10.05.2019, 11:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Oleśniczanin
Oleśniczanin 10.05.2019, 12:12
Milicja to była za PRL-u pajacu.
lustro
lustro 10.05.2019, 14:50
Widzisz PRLu nie ma, a pajace zostały...
:))
:)) 10.05.2019, 15:17
Za sprawą PiS mamy PRL bis !
 Elektorat
Elektorat 10.05.2019, 10:57
Czekamy na służbową limuzynę
Bronsiewicze
Bronsiewicze 10.05.2019, 11:21
.... i na gwardię przyboczmną (straż miejską) !
:))
:)) 10.05.2019, 10:38
Tylko hejcik wam został , ale trochę was rozumiem ponieważ tez się męczyłem z pisowskim burmistrzem 4 lata, wy będziecie cierpieć 5 lat :))), a może i dłużej ...
:)))
:))) 10.05.2019, 14:50
Męczysz to się ze swoja głową... Serdecznie współczuję...
;)
;) 10.05.2019, 20:36
Idź męcz swoją starą :))
kultura i Sztuka
kultura i Sztuka 10.05.2019, 10:45
Męczyłeś się, bo za dużo robił imprez kulturalnych, zorganizował międzynarodową sesję naukową, wydał znaczących 10 książek, w tym pierwszą z prawdziwego zdarzenia monografię zamku i pierwszy z prawdziwego zdarzenia album o mieście? Napisz czym cię zmęczył to ci odpowiem.
:))
:)) 10.05.2019, 12:40
nie łącz sztuki i kultury z pisem, plis
Kultura bez Sztuki
Kultura bez Sztuki 10.05.2019, 13:31
Nie łączę z pisem, tylko z działalnością burmistrza Michała Kołacińskiego, który zrobił dla kultury oleśnickiej więcej niż Bronś za cały okres jego burmistrzowania.
:))
:)) 10.05.2019, 13:51
ja nic takiego nie zauważyłem...
,
, 17.05.2019, 11:04
Trudno dyskutować z kimś kto wszystko neguje z zasady. Nigdzie nie chodzi , nic nie czyta, nie ma pojęcia o niczym, ale za to ma najwięcej do powiedzenia pt. ""nic się nie dzieje
kultura bez sztuki
kultura bez sztuki 14.05.2019, 22:12
Widocznie jesteś ślepy lub uczestniczysz tylko w działaniach antykulturalnych
wstyd
wstyd 10.05.2019, 08:44
Ale doi Oleśniczan!

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165