Czy bierutowianie mogą się czuć bezpieczni po serii pożarów?

  • 08.05.2019, 17:39
  • OAI
Czy bierutowianie mogą się czuć bezpieczni po serii pożarów?
W Urzędzie Miejskim w Bierutowie odbyło się dzisiaj spotkanie ws. omówienia sytuacji po pożarach pustostanu byłego Bieramotu w kontekście bezpieczeństwa mieszkańców Bierutowa.

W spotkaniu wzięli udział: burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki z zastępcą Rafałem Nowowiejskim, radca prawny Halina Susidko, pracownicy właściwych referatów UM: Magdalena Wiatr – Przybylska oraz Magdalena Mielcarska, komendant KP PSP Andrzej Fischer, komendant Komisariatu Policji w Bierutowie Justyna Tomaszewska wraz z policjantem Krzysztofem Kołodziejczykiem, kierownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Oleśnicy Ryszard Łukoszko oraz zastępca naczelnika OSP w Bierutowie Krzysztof Mielcarski. Po spotkaniu w Urzędzie odbyła się wizja lokalna obiektu.

Na spotkaniu omówione zostały działania podjęte dotychczas przez służby i instytucje oraz kierunki dalszego działania w celu wyeliminowania ryzyka postania kolejnego pożaru, a także zagrożeń wynikających z obecnego stanu pogorzeliska.

Burmistrz zreferował stanowisko przedstawicieli prawnych właściciela obiektu przedstawione podczas spotkaniu 7 maja.

Od strony ul. Słowackiego Zarząd Dróg Powiatowych wyłączy z ruchu chodnik na odcinku zagrażającym bezpieczeństwu przechodniów.

Od strony ul. Św. Jana Ochotnicza Straż Pożarna w Bierutowie dokonała ponownego zabezpieczenia (otaśmowanie obiektu), zakazując tym samym wstępu na teren stwarzający niebezpieczeństwo.

Działania policji koncentrują się obecnie na przesłuchiwaniu świadków oraz przeprowadzeniu wizji w celu uzyskania opinii biegłego technika pożarnictwa, aby ustalić przyczyny pożaru. Zintensyfikowane zostały patrole policji. Prokuratura prowadzi równoległe postępowanie z urzędu w sprawie spowodowania zagrożenia pożaru.

PINB po dokonaniu oględzin obiektu ocenia, że jego stan obecny jest zagrażający osobom przebywającym w jego bezpośrednim otoczeniu ze względu na zły stan technicznych grożący zawaleniem (odspojone ściany, zarwane w wyniku pożaru dachy, itd.). Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego prowadzi postępowanie mające na celu zabezpieczenie obiektu przez jego właściciela.

PSP i OSP na podstawie przebiegu akcji gaśniczej zaleca doraźne zabezpieczenie obiektu.

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe