#biblioteka – to hasło tegorocznego tygodnia bibliotek

  • 29.04.2019, 17:56
  • Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy
#biblioteka – to hasło tegorocznego tygodnia bibliotek
Kryją się za nim bardzo mocno utrwalone w świadomości społecznej funkcje jakie pełnią te instytucje – nieskończony rezerwuar źródeł wiedzy, miejsce kolekcjonowania najcenniejszego piśmiennictwa oraz miejsce spotkań, wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych. To hasło łączy w sobie wielowiekową tradycję z poszukiwaniami nowych użytkowników, którym znak # ułatwia dotarcie do jej usług i zasobów dzięki nowym technologiom.

Usługa  Legimi, IBUK - czyli mobilne biblioteki, z których  można korzystać na smartfonach, tabletach i  komputerach  - oferują czytelnikom dostęp do ponad 20 000 e-booków, w tym dostęp do nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii czy Academica -Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych - świadczą o tym, że biblioteki, w tym również oleśnicka są nowoczesne i korzystają z najnowszych zdobyczy techniki.


Zapraszamy do #biblioteki.

W programie:

 Biblioteka Pod Pegazem – ul. Kleeberga 4

14.05.2019, g.odz.12.00 „Widziane z góry”  -zajęcia literackie dla dzieci z elementami plastycznymi.

9.05.2019, godz. 15.00 -„Literacki Pokój zagadek”- zajęcia dla Klubu Młodzieżowego MIKSER-  uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością książek, bohaterów i autorów.

Biblioteka Pod Sową – ul Reja 10

08.05.2019  godz. 12.15 Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz – sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja 10

 

Spotkania z książką w przedszkolu.

Wizyty  bibliotekarzy w oleśnickich przedszkolach w ramach projektu „Mała książka Wielki człowiek” oraz Bajkowy Klub Malucha w Oleśnicy

 

9.05.2019, godz. 10.00  Czytanie „Pana Tadeusza” -  wybrane fragmenty poematu  czytać będą słuchacze UTW, uczniowie I LO oraz uczniowie SP Nr 1 i SP  7  - sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja

 

Giełda książki – 7 – 8 maja 2019, godz. 9.00-17.00

ul. M. Reja 10

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe