Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 22:40

30 medali dla Atola Oleśnica

Tytuł najlepszego zawodnika za dwa straty indywidualne wg punktów FINA zdobył Paweł Zdanowicz, a drugie miejsce w tej samej klasyfikacji zajęli Kornel Pawłowski, Mikołaj Kołodziej i Daniel Kowalski.

Wczoraj 16-osobowa reprezentacja MKP Atol Oleśnica - w składzie: Karolina Orłowska, Jagoda Reda, Lena Chodorowska, Karolina Terka, Amelia Wolak, Oliwia Hajduk, Wiktor Moczulski, Mikołaj Kamiński, Kornel Pawłowski, Mikołaj Kołodziej, Paweł Zdanowicz, Mikołaj Mosiak, Daniel Kowalski, Karol Słomski, Bartek Bilski oraz Igor Wieczorek - w asyście trenera Artura Mosiaka, rodziców oraz dwójki byłych zawodników, Kuby Bielawskiego i Hani Zdanowicz w roli sędziów wzięła udział w XI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach

W zawodach wystartowało 390 zawodników z 31 klubów z całej Polski. W rywalizacji nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając 30 medali, w tym 12 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych.

Do tego dorzucili zwycięstwo w sztafecie męskiej w kategorii open (Mikołaj Mosiak, Igor Wieczorek, Bartek Bilski i Daniel Kowalski).

Na brawa zasługują także pozostałe składy sztafetowe, zarówno chłopców i dziewcząt, które zdobyły 2. miejsce w klasyfikacji medalowej