Nowej przychodni w Oleśnicy nie będzie!

  • 25.04.2019, 18:42
  • rpr
Nowej przychodni w Oleśnicy nie będzie! pixabay.com
Burmistrz Jan Bronś jest przeciwny tej inwestycji. Dlaczego?

Klamka zapadła! Opozycja była za budową, podobnie jak dyrektor SZPZOZ Stanisław Ptak.

Ale burmistrz Jan Bronś dał na dzisiejszej sesji Rady Miasta jednoznacznie do zrozumienia, że nowej przychodni w Oleśnicy nie będzie. Zdaniem gospodarza miasta nie jest ona potrzebna. Argumenty?

Burmistrz uważa, że obiekt na Hallera jest w dobrym stanie. - Budowanie nowego budynku mija się z celem - stwierdził kategorycznie. Wskazywał też na problemy, które ma szpital w Oleśnicy. Jan Bronś uważa, że problemem jest dostępność do usług, choć ta - jak ocenił - w Oleśnicy jest dobra, a nie kwestia infrastruktury.

Szerzej o dyskusji o nowej przychodni i argumentach zwolenników jej powstania - w Panoramie Oleśnickiej.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ulan
Ulan 29.04.2019, 18:17
Na plac kasa się znalazła, może lepiej było remontować ośrodek lub szpital a nie plac, budowa nastepna dla rolkarzy.
Jacek
Jacek 29.04.2019, 15:39
Ciemnota PiS teraz chce budować przychodnie, mieli swoje pięć lat dlaczego nie wybudowali nawet w byłym szpitalu widać przedszkole było ważniejsze (prezent dla kolegi ) .
Teraz każą nowemu burmistrzowi wszystko robić co im do głowy przyjdzie co tydzień nowy pomysł.
marek
marek 29.04.2019, 18:01
Nie pięć, a cztery lata i ją planowali, na następną kadencję. Gdyby wygrali - teraz zaczynaliby budować.
mieszkanka O-CY
mieszkanka O-CY 29.04.2019, 09:45
Po co przychodnia lepiej MOKiS zrobić cymb......
Puchacz
Puchacz 28.04.2019, 15:48
lepiej nie chorowac, proste. nawet u weterynarzy sie siedzi w kolejce
Szalone pomysły Jana B.
Szalone pomysły Jana B. 27.04.2019, 19:33
~pomyśl Dworzec PKP to problem PKP! Po remoncie burmistrz zacznie remont dworca PKS? Niech się lepiej weźmie za remont ulic, chodników, lub choćby spalonej kamienicy blisko Rynku. Oleśnica ma tyle potrzeb ta inwestycja to skarbonka bez dna, już mówią że kładkę też ma miasto przejąć i remontować :( Rynek to już całkiem umiera w Oleśnicy, ożywa raz, dwa razy do roku podczas imprezy typu OFCA. W Rynku to przez cały rok dobrze bawią się tylko kloszardzi a naprawdę można to miasto ożywić, potrzeba tylko świeżego spojrzenia i otwartego umysłu, a nie mieć klapki na oczach
pomyśl
pomyśl 27.04.2019, 11:19
Do Ella... remont dworca naprawde jest potrzebny to wizytówka naszego miasta .Pomyśl wysiadasz z pociągu i widzisz taki obskurny pusty zaniedbany dworzec i myślisz sobie pewnie miato też tak wygląda?.
m
m 27.04.2019, 19:34
Czy ktoś zechciałby wykonać badania i sprowadzić ilu oleśniczan jeździ pociągami z Oleśnicy. Zazwyczaj jak planują inwestycje, to takie badania są wykonywane. W Oleśnicy pieniędzy jest pod dostatkiem i kto by się przejmował błędną decyzją.Radny Bielański uważa, że MOKiS 2 może być w Rynku.
...
... 27.04.2019, 19:08
Tych sal w dworcu jest dużo, może tam też urządzą przychodnię, kiedyś tam była przychodnia kolejowa.
v
v 27.04.2019, 11:09
Zresztą wystarczy iść po tabletki na nadciśnienie które się bierze i też musze iść do lekarza choć kardiolog przepisał i tu na Halera muszę iść do lekarza i czekać na swoją kolejkę 3 godziny co miesiąc jak by nie mogła pani która siedzi w recepcji podać lekarzowi i na następny dzień bym przyszła recepta gotowa podbita od lekarza w innych przychodniach tak jest dlaczego na Halera tak nie ma ???? Kolejki by mniejsze były zapewne
x
x 27.04.2019, 11:04
Szczerze na co komu nowa przychodnia ?.Wystarczy iść na Halera tam rejestracja na 13 godz a tam do lekarza na 17 wejdę full ludzi i odsyłanie od specjalisty do specjalisty i czekanie w kolejkach pół roku i tak to się kręci .Nowa przychodnia nic by nie dała to samo by było jak jest .
Nie ma się, co dziwić
Nie ma się, co dziwić 26.04.2019, 21:37
Stan schorowanych oleśniczan, zwłaszcza w starszym wieku, nie obchodzi burmistrza Oleśnicy. To nie jest jego elektorat.
Ciekawa
Ciekawa 26.04.2019, 20:56
M. Domyślam się gdzie ty przystawiasz swoje
m
m 26.04.2019, 14:03
Ciekawa - nie w tym miejscu przystawiałaś ucho.
ciekawa
ciekawa 26.04.2019, 12:46
podobno miala to byc przychodnia ktorej wlascicielami miał byc były Burmistrz i Pan Karpienko, czemu wczesniejsza ekipa nie inicjowala wtedy budowy przychodni??
.
. 26.04.2019, 14:42
a ty wiesz co ja o tobie słyszałem? Lepiej nie pytaj.
Błyskotki
Błyskotki 26.04.2019, 12:13
Ale za to będzie projektor kinowy za 660 000 zł
Stanisław Anioł
Stanisław Anioł 26.04.2019, 11:11
Kiedy zakładaliśmy nasz kabaret ustaliliśmy, że w obecnej skomplikowanej sytuacji jest potrzebny nasz głos. Głos ostry, głos gromki. I to się jak na razie nie zmieniło. Potrzebą chwili jest jednak aby ten głos był nasz wspólny, zbiorowy, głosem społeczeństwa. No. A nie grupki indywydualistów.

Nie będzie kabaretu...

Będzie chór! Tego właśnie od nas w tej chwili wymaga najbardziej społeczeństwo. Są pytania? No!
igor
igor 26.04.2019, 10:46
nie będzie, bo nie jest to widowiskowa inwestycja, tak jak basen, lodowisko czy hala sportowa. A jak nie jest widowiskowa, to nie daje punktów wyborczych. CUS też nie był widowiskowy ale niezmiernie potrzebny ( uratowano przy okazji zabytek ) - chwała M.Kołacińskiemu, że podjął odpowiedzialną choć niepopularną decyzję... i tak to się kula od trzydziestu prawie lat; mieliście oleśniczanie szansę odsunąc spoconego raz na zawsze od władzy, ale nie chcieliście, wybieracie błyskotki zamiast wartościowych rzeczy
Oleśniczanka
Oleśniczanka 26.04.2019, 08:56
Nie problem w wybudowaniu nowej przychodni.
Problemem jest dostanie się do lekarza w już istniejących przychodniach !!!
Jozek
Jozek 26.04.2019, 06:39
Wg burmistrza przychodnia jest niepotrzebna,ale mokis2 jak najbardziej. Bedziemy w kolejnym mokisie leczyc swoje choroby. Robia z nss wariatow.
Mareczek
Mareczek 26.04.2019, 07:52
ale przydałaby się izba wytrzeźwień!!!!
angielski pacjent
angielski pacjent 25.04.2019, 23:38
Nie wiadomo czy bardziej spocony czy bardziej mściwy
Janek
Janek 26.04.2019, 12:14
Wszystko co wymyśla lub popiera Kołaciński jest złe , złe , złe
Jacek.
Jacek. 29.04.2019, 16:26
A co robiła poprzednia ekipa z ratusza , przychodnia nie była potrzebna oj nieudacznicy nic nie umieją sami zrobić tak jak ich guru który chodzi z otwartym rozporkiem ?.
Ella
Ella 25.04.2019, 21:37
Przychodni nie będzie bo to był pomysł poprzedniego burmistrza, a że obecny burmistrz go naprawdę nienawidzi więc woli utopić 10 mln w remont dworca PKP.
Wstyd!
Wstyd! 25.04.2019, 21:30
Przychodni nie będzie bo po co? Burmistrz jak ZUS uważa że ludzie muszą chorować i czekać do specjalistów latami a jak ich nie stać na prywatną wizytę to muszą umierać. Lepiej wybudować WORD zakorkować i tak zakorkowaną Oleśnice i stworzyć nowe stanowiska dla swoich oddanych.
ORMO
ORMO 26.04.2019, 11:14
Już nawet rozpoczął kampanię promocyjną swoich "wynalazków" - DZIEŃ BUBLA:
https://mojaolesnica.pl/29173,…

Pozostałe