Strajkowa poezja nauczycielki z Oleśnicy

  • 25.04.2019, 11:54
  • OAI
Strajkowa poezja nauczycielki z Oleśnicy pixbay.com
Przedszkole nr 1 Oleśnica: "Nasza koleżanka, nauczycielka przedszkola Dorota Kluska pisze piękne wiersze, w których odzwierciedla nasze myśli...". Publikujemy jej tekst:

Nie, nie złamiesz mnie człowieku...
Nie... nie wzgardzę swym zawodem,
Chociaż tyle słów już padło,
W sieć wrzucone mimochodem...


Słowa ranią... niszczą... bolą,
Wciąż się szerzy fałsz, obłuda...
A ja wierzę w lepsze jutro,
Jeszcze coś się zmienić uda...

 

Wierzę w przyszłość, wierzę w dzieci,
W to, że będą pamiętały,
Że ktoś skrzydła im rozwinął,
Wkroczył w ich świat... jeszcze mały
I... nie zwątpił, był, pomagał...

 

Dzieci tego potrzebują. 
Dostrzegają i szanują...
One to najlepiej czują...

Wiesz... człowieku? Ja wciąż wierzę...
I wciąż marzę o tym skrycie,
Że mnie kiedyś uszanujesz...

 

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cenzor
cenzor 29.04.2019, 08:10
Jaki wiersz ? Wypociny członka ZNP !
podmiot liryczny
podmiot liryczny 26.04.2019, 11:52
Nauczycielu mój drogi,
to Broniarz przyprawił Ci ... rogi.
Nie zyskasz szacunku bez liku
za jedyne 1000 srebrników...
Kluska
Kluska 26.04.2019, 09:29
Dorota chciała pokazać jaka to "uczona" poetka a tu nie wyszło. Internauci też pokazali że potrafią pusać wiersze i nie muszą wcale być uczeni. No ale cóż się dziwić wszak to tylko nauczycielka przedszkola. Jak to dobrze napisał poprzednik: Dorota lepiej sorawdzi się w robieniu klusek. Ha, ha, ha.
jommi
jommi 26.04.2019, 00:06
raczej sugeruję kierunek kulinarny Pani Doroto. ani z Pani poetka, ani nauczycielka... w kluski proszę spróbować, w kluski
polon
polon 25.04.2019, 20:09
Ufffff........... Zaczyna sie jako tako, ale im dalej w las tym rym zanika rytm sie gubi , o sensie nie wspominajac. Pani Doroto prosze nie iśc tą drogą !
Rocky
Rocky 25.04.2019, 18:21
Mam nadzieję, że o blamażu pewnej radnej powiatowej mieszkańcy Oleśnicy będą pamiętać przy następnych wyborach. Stawianie na szali przyszłości młodzieży dla załatwienia zachcianek Broniarza to prawdziwe sku....stwo. Będziemy pamiętali!!! W internecie nic nie ginie.
pamiętamy
pamiętamy 26.04.2019, 07:44
usunąć tę babę bo strasznie szkodzi ludziom ale uczniom bardzo szkodzi! - usunąć z polityki na zawsze!
:(
:( 25.04.2019, 17:35
Zdolni nasi oleśniczanie. :) A to przecież pisała nauczycielka przedszkola jak widać...jakie matury i egzaminy ? A wiersz jest...smutny...:(
 requiem
requiem 25.04.2019, 17:20
No i pozamiatane. PiS znowu na górze.
Przegraiście z kretesem, wy chciwcy i tchórze.
Mogliście przecież wytwać. Stać na posterunku.
za tak chwiejną postawę żądacie szacunku?
Szermując dobrem ucznia i potrzebą chwili
ze strachu przed pisiorem żeście odpuścili.
A Jarek ręce zatarł i gromko się śmieje,
Podwyżki nie dostaną! Zabrać przywileje!
Pensum znacznie do góry, żadnej pracy w domu!
Pensja z dołu, nie z góry! Nadszedł czas pogromu!
Elektorat to żaden, bo uczeni w piśmie.
Nawet za 500 zł kitu się nie wciśnie.
Straszą wrześniem? Niech straszą. Właśnie *** dali.
Przez głupotę i pazerność - nie dostrajkowali.
łączymy się w bólu z nauczycielami
łączymy się w bólu z nauczycielami 25.04.2019, 14:47
Na górze róże
Na dole chleb
W ten piękny dzień strzel sobie w łeb
A.
A. 25.04.2019, 14:33
Szczególnie wzruszeni są maturzyści i ich rodziny.
matula
matula 25.04.2019, 15:12
tak jestem potwornie wzruszona antyludzką i anty obywatelską postawą nauczycieli którzy podobno dla - dobra mojego dziecka- chcieli go oblać i nie był dopuszczony do matury - to PODOBNO DLA JEGO DOBRA WSZYSTKO ROBILI - tak ogarnęło mnie wielkie wzruszenie -stop- gardzę wami jako ludźmi bo to wy nie zdaliście egzaminu z dojrzałości !
DNO
DNO 25.04.2019, 14:27
JPRDL. No i mamy zaczątki KOD-kapeli w Oleśnicy.
poeta
poeta 25.04.2019, 14:20
bla bla bla
ta chołota tysiak już prawie miała
ale się z...ła
Wincenty Sławomir Zbrodniarz
Wincenty Sławomir Zbrodniarz 25.04.2019, 14:16
Blitzkrieg nie wyszedł...
K.
K. 25.04.2019, 14:04
Mylisz się Mickiewicz... To smutek i ból...
tak tak
tak tak 25.04.2019, 13:17
żebrze o szacunek i uszanowanie dla siebie i koleżanek w tym swoim wierszu - ale nie tędy droga -" waszymi bachorami głupimi sami się zajmijcie" słowa nadal mi dźwięczą w uchu niemiłosiernie i wtedy też był szacunek?
enre
enre 25.04.2019, 13:12
płonne nadzieje naiwne głowy,
by to objaśnić prostszymi słowy
podjąć tę sprawę trzeba w czas -
mięsem armatnim zrobiono Was
czerwony cwaniak knuje z totalnym
Waszymi ręki niczym wiatr halny
obalić rząd co wolności daje
w prawach narodu twardo obstaje
zepsuciu dzieci opór postawia
Polskę latami psutą naprawia

nie wierz Judaszom z sierpa i młota
bo wiara w Boga - największa cnota
Nie wiesz? posłuchaj narodu mowy
wyjdź i posłuchaj - świat będzie nowy


rozczarowany
rozczarowany 25.04.2019, 13:07
Do treści nie będę się odnosił, ale niestety są tu załamania rytmu.
Mickiewicz
Mickiewicz 25.04.2019, 13:04
Ze strof przebija się obłuda, fałsz i zakłamanie...
Słowacki
Słowacki 28.04.2019, 19:28
Wyjątkowo się z Tobą Adaś zgodzę
:-)
:-) 25.04.2019, 12:48
Zachciało im się strajku to teraz będą pracować (lub strajkować) w lipcu. A kto się nie podporządkuje to do zwolnienia. Sami tego chcieli. Teraz mają wakacje to w wakacje do pracy. Ha, ha, ha.
oczy otwarte
oczy otwarte 25.04.2019, 12:26
nic to nie da "nauczycielko" - choćbyście napisali 1000 wierszy - to myślicie gównie o sobie i swoich potrzebach, zrobiliście krzywdę dzieciom - pisanie jak to słowa was ranią- jest bardzo nie na miejscu w obecnej sytuacji - to czysty EGOIZM pomieszany z patologią - a wy wciąż o "dobru ucznia" mówicie jak katarynki - zombi bez zastanowienia i refleksji - przekroczyliście cienką czerwoną linię -odwrotu już nie ma relacje upadły =będzie ogromna nieufność,(kim jest ten nauczyciel a może ma złe zamiary ,jest podły i mściwy? - takie w głowie pojawią się myśli) bo jak można zaufać nauczycielom gdy szkodzą dzieciom a mówią o ich dobru - dziwnie pojmujecie dobro ucznia!

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165