Ziobro o Kempie: Skuteczna, kompetentna, profesjonalna

  • 24.04.2019, 20:36
  • rpr
Ziobro o Kempie: Skuteczna, kompetentna, profesjonalna
- Kiedyś, w roku 2005, wyruszyłam stąd do polityki. Wierzę, że ta ziemia da mi teraz mandat w dalekie strony - mówiła Beata Kempa na spotkaniu w Sali Rycerskiej Zamku Książęcego w Oleśnicy.

Na spotkanie z posłanką i ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą przyszło ok. 200 osób. Politycy Prawa i Sprawiedliwości przyjechali do Oleśnicy z Trzebnicy.

- To ważny moment - przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego. Potrzebujemy w nim skutecznych, kompetentnych i profesjonalnych przedstawicieli - taką będzie minister Beata Kempa - zachwalał swoją partyjną koleżankę minister Ziobro.

Mówił dużo o humanitarnej działalności sycowianki, która uznał za skuteczniejszą niż sprowadzanie uchodźców do Polski. - Gdyby Platforma wygrała wybory w 2015 roku, mielibyśmy w Polsce 100 tysięcy, a może i więcej, uchodźców. I to wcale nie tych najbardziej potrzebujących. To byłaby bezmyślna, beztroska akcja. Zamiast tego pomagamy skutecznie na miejscu konfliktów - ocenił. 

Mówił, że Beata Kempa w Parlamencie Europejskim będzie z jednej strony lobbowała za taka formułą pomocy przez kraje członkowskie, z drugiej potrafi skutecznie bronić reform wymiaru sprawiedliwości, które PiS przeprowadza w Polsce. Stwierdził, że na skutek m.in. działań "niejakiego Timmermansa" te reformy zostały zatrzymane w połowie drogi.

- Nie chcemy sądów upolityczniać, nie chcemy, aby jacyś polityczni sędziowie skazywali polityków opozycji. Nie. Sądy mają służyć ludziom. Frustracja po spotkaniu z machiną sądownicza towarzyszy wielu Polakom. To chcemy zmienić - mówił.

Podał kilka przykładów uniewinnienia przez Sąd Najwyższy sędziów, którzy dokonali pospolitych przestępstw. - To jest myślenie w kategoriach nadzwyczajnej kasty. Są zwykli Polacy i jest nadzwyczajna kasta. Stąd Izba Dyscyplinarna - powiedział.

Zakpił ze startu Jana Vincenta Rostowskiego do Parlamentu Europejskiego z listy partii w Anglii.

- Już nie startuje z "Bydgoszczu" - jak mówił, ale z Wielkiej Brytanii, bo chce być przede wszystkim Europejczykiem. A my wybierajmy tych, co chcą być przede wszystkim Polakami, a dopiero potem Europejczykami. Taka jest Beata Kempa! - zaagitował.

- Praca z ministrem Ziobrą w pierwszym rządzie Prawa i Sprawiedliwości to był dla mnie honor i zaszczyt - mówiła Beata Kempa. Mówiła o sukcesach resortu kierowanego przez Ziobrę, a z aplauzem zebranych spotkało się stwierdzenie, że to minister Ziobro wprowadził ustawę o karze 25 lat więzienia za oszustwa VAT-owskie.

Sycowianka mówiła dużo o swojej działalności jako minister ds. pomocy humanitarnej. Opowiadała o misjach, o budowie szpitali, obozów, szkół, centrów medycznych, a nawet zagród ze zwierzętami na terenach objętych działaniami zbrojnymi albo miejscach, w których takie konflikty miały miejsce.

Mówiła, że w Europie Polska powinna mówić jednym głosem, bez względu na różnice polityczne, ideowe, czy światopoglądowe. - Miałam łzy w oczach, kiedy Polska była oskarżana przed Trybunałem Europejskim, a niektórzy polscy posłowie stali po stronie oskarżycieli - powiedziała.

Posłanka wspominała, że w 2005 roku to właśnie powiat oleśnicki dał jej mandat do rozpoczęcia kariery w "dużej" polityce. Teraz chce ją kontynuować w Parlamencie Europejskim. - Chcemy wzajemnego szacunku. Nie może być tak, ze w Niemczech jest prymat konstytucji przed prawem europejskim, a w Polsce nie - mówiła.

Posłowie PiS mówili także o programach socjalnych ich rządu, skutecznej walce z mafiami VAT-owskimi, spadku bezrobocia. - Musimy działać odpowiedzialnie - powiedział Ziobro. - Nie beztrosko. Każdemu nie możemy dać tyle, ile by chciał - dodał i nawiązał do strajku nauczycieli.

- Żądania wzrostu płac przez nauczycieli są słuszne, rozumiemy, że chcą więcej zarabiać, ale na takie podwyżki, jakich chce ZNP, nas nie stać, bo to wywróciłoby budżet, gospodarka by się załamała i wszyscy oberwaliby rykoszetem. Działamy roztropnie - dodał.

Na koniec wizyty ministra (wyszedł wcześniej niż posłanka) doszło do incydentu z mężczyzną, który stwierdził, że od 2 lat nie może dostać się do ministra, aby przedstawić mu sprawę m.in. "skorumpowanych policjantów w Oleśnicy". Ziobro rozmawiał z nim kilka minut na zamkowym dziedzińcu. 

Beata Kempa została w zamku dłużej i odpowiadała na pytania mieszkańców.

rpr

Zdjęcia (48)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rpr
rpr 29.04.2019, 15:58
:))
koszmarek
koszmarek 27.04.2019, 19:01
Ciekawe co wydreptywał u Ziobry na dziedzińcu zamkowym "najważniejszy" oleśnicki działacz podziemia - dobre zdjęcie i naturalne zachowanie.
Misiek
Misiek 27.04.2019, 12:42
Wyruszyła do polityki siejąc po drodze śmierć i zniszczenie. Rozwaliła oleśnicki PIS, żeby mieć samodzielną polityczną władzę. Głosowałem na PIS, ale teraz odpuszczę.
Jack the ripper
Jack the ripper 26.04.2019, 22:28
Dokonania pani Kempy w sferze polityki są mniej warte niż psia kupka przy drodze!
Ali baba
Ali baba 26.04.2019, 21:16
Chcac skompromitowac Polske w UE wybierzcie Beate Kempe
Gosc
Gosc 26.04.2019, 21:05

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

#FF
#FF 26.04.2019, 19:25
Ociekające ozdobnikami wywody komunisty Kalecińskiego to egzemplifikacja sytuacji, gdy przekonany o własnej wyższości człowiek przeczytał więcej książek, niż jest w stanie przyjąć jego mózg. Efekty takiej pseudointelektualnej analizy, w dodatku opartej na nieprawdziwych informacjach, bywają - jak widać - groteskowe.
racjonalista Domański
racjonalista Domański 26.04.2019, 21:08
No, #FF, strasznie cię walnęło. Po pierwsze Kaleciński nie był i nie jest komunistą. Na bank. Ten człowiek wie co pisze, a nie pisze co wie, rozumiesz to ? Bredzisz o nieprawdziwych informacjach, nie pisząc jakie to są. Piszesz o grotesce i pseudoanalizie, wiesz co napisałeś ? W ogóle wiesz o czym napisał Pan Kaleciński ? Walisz niedouczony chłopcze ze ślepaków pisowskich, jeszcze anonimowo. Gdybyś miał wiedzę i odwagę, to mogłeś o czymś napisać , a tak wyszły ci tylko ścieki...
PISorek
PISorek 27.04.2019, 06:37
A skąd ty Komuchu możesz to wiedzieć swój swojego broni ,a tak na marginesie Kaleciński i Domański to ta sama osoba -KOMUNISTYCZNY kozi bobek !!!!
antypis
antypis 27.04.2019, 08:53
Odezwał się komunistyczny katol. Nie dopuszczasz durniu do swojej tępej makówki, że ludzie mogą się znać ? I każdy ma prawo mieć swoją opinię na temat innej osoby. Wszyscy wiemy, że PISorek to tylko nieuk.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 25.04.2019, 15:10
Niewątpliwie, pisowscy goście przybyli do oleśnickiego zamku, są szkodnikami przeciwko praworządności w Polsce, a zatem likwidują próby budowy demokratycznego ustroju państwa. Oczywiście największa wina jest po stronie prezydenta, który dopuszcza do takiego stanu rzeczy. To co opowiada Ziobro, to imaginacje i autopersyflaże. Beata Kempa skompromitowała się jako wróg Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego w polskim parlamencie, a uniżoność wobec Rydzyka to już totalna kompromitacja. Uczestnicy tego spotkania, łącznie z byłym burmistrzem, o UE mają nikłe pojęcie, więc klaszczą. Przeczuwam , że pani Kempa wiele razy będzie wstyd przynosić Polsce, jeśli zostanie wybrana, przez taki elektorat... P.S. K.A. Kowalski - pisze się sędzi lub pani sędzi, nie "sędziny" (to merytoryczny błąd). Co do obsady niekompetentnymi swojakami zgadzam się. Tak się też dzieje w oleśnickim samorządzie, poprzednio i teraz. Przez litość dla konkretnych osób, wymieniać ich nie będę. Ponadto, mam zasadnicze pytanie do redaktora "rpr" - dlaczego nie ma zdjęcia starszego pana , który atakował wulgarnie media uczestniczące w spotkaniu. Kogoś chronicie ?
Oleś
Oleś 25.04.2019, 13:07
Bardzo udana wizyta.Warto było posłuchać brutalnej prawdy o poprzednikach nieudacznikach!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.04.2019, 10:26
Skuteczna w obsadzaniu stanowisk osobami niekompetentnymi. Przykład: oleśniczanin w zarządzie wrocławskiego lotniska, czy też awans sędziny mimo negatywnej opinii środowiska.
xxx
xxx 25.04.2019, 09:16
50 osob to był maks, jakie 200
a po co
a po co 25.04.2019, 14:26
a po co ty tam poszedłeś ludzi liczyć? no to policzy ile było z POKO na rynku razem z Broniem i Dzugajem?
yyy
yyy 25.04.2019, 09:20
I po co tak kłamać xxx
Kempa zwycięży
Kempa zwycięży 25.04.2019, 08:43
Może sobie kwiczeć ,obrażać do woli bo jesteście z tego znani a poseł Kempa będzie europarlamentarzystką która będzie bronić interesu naszego kraju - Polski
Jack the ripper
Jack the ripper 26.04.2019, 22:30
Idiota
kk
kk 25.04.2019, 08:11
minister znana w całym kraju kontra specjaliści od remontu kładki kolejowej-no bój zawzięty będzie, :-)
racjonalista Domański
racjonalista Domański 25.04.2019, 07:15
Dwa zera. Wzajemnie się zachwalające. Oba ZERA współuczestniczą w likwidacji praworządności w państwie. O kompetencjach kandydatki do parlamentu europejskiego nie ma o czym gadać. Ojcodyrektorowa służka, to nie kompetencje, to uniżone poniżanie parlamentaryzmu polskiego. To kompromitacja ! Jedźcie tańcować na imprezy ojca inkasenta. Elektorat, który słuchał i oglądał te dwa ZERA był typowy dla przedstawicieli mafijnej władzy. Wystarczyło spojrzeć na ich twarze... Zobaczyć to można na najbardziej oglądanym oleśnickim portalu. P.S. A dlaczego nie napisaliście o osobniku atakującym media. Przecież autor "rpr" go zna.
mmm
mmm 25.04.2019, 08:10
patrzysz czasem w lustro oszołomie? Jak będziesz konał skowyt o księdza będzie miłym akcentem kończącym twój bezproduktywny koniec na tym padole łez.
Covalsky
Covalsky 25.04.2019, 00:10

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

śmiechu warte !
śmiechu warte ! 25.04.2019, 00:06
Weżcie se peło,to będzie wam super !
śmiechu warte !
śmiechu warte ! 25.04.2019, 00:06
Weżcie se peło,to będzie wam super !
opserwator
opserwator 24.04.2019, 23:08
Za mundra to una nie jest...
.
. 25.04.2019, 07:57
mówisz kasiu
f
f 25.04.2019, 08:45
mówicie że to Katrin tak się produkuje?
Konrad Oleśnicki
Konrad Oleśnicki 24.04.2019, 23:07
Kartofle, won z mojego zamku!
.
. 25.04.2019, 07:57
powiedziała kasia
Andy
Andy 24.04.2019, 21:32
Spotkanie udane. Ziobro w dobrej formie. Na koniec oczywiscie musiał jakiś nierównoważony facio wyskoczyć, filmowany z lubościa przez TVN. Wystarczyło gościa minute posłuchać - WSZYSCY W SPISKU przeciwko niemu. Po prostu wariat, ale na pewno go pokaża. Może nawet jako ofiare krwawego Ziobry, Groteska!

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165