Chcieli ukraść 2 tysiące litrów paliwa

  • 19.04.2019, 10:55
  • KPP Oleśnica
Chcieli ukraść 2 tysiące litrów paliwa
Sycowscy policjanci dzięki swojej czujności udaremnili kradzież ponad 2 tysięcy litrów paliwa, które zostało już przygotowane w plastikowych pojemnikach i zapakowane do busa.

W nocy policjanci sycowskiego komisariatu, patrolując podległy teren, postanowili skontrolować MOP przyległy do trasy S8. Bardzo często stacjonują tam pojazdy ciężarowe, których kierowcy korzystają z przerw. Żaby zapewnić im bezpieczeństwo policjanci wielokrotnie sprawdzają takie miejsca w ciągu dnia i w nocy.

Tym razem pojawili się tam w odpowiednim momencie. Kiedy funkcjonariusze wjechali na teren MOP, zauważyli, że pomiędzy zaparkowanymi ciężarówkami znajdują się plastikowe pojemniki. Zauważyli również pojazd - bus, którego drzwi były otwarte, a w stacyjce kluczyki. W części ładunkowej pojazdu stało kilkanaście już napełnionych pojemników z paliwem.

Policjanci ustalili, że ujawnione paliwo pochodziło z co najmniej 6 ciężarówek. Ich kierowcy, śpiący w kabinie, nie zorientowali się, że zostali okradzeni. Wlewy do baku w tych ciężarówkach zostały wyłamane, a paliwo przelane do pojemników.

Policjanci zabezpieczyli również przedmioty należące do przestępców. Obecnie prowadzone są intensywne czynności, które mają doprowadzić policjantów do sprawców tych czynów. Ujawnione paliwo zostało zwrócone właścicielom. Jego łączną wartość oszacowano na kwotę 11.800 zł.

KPP Oleśnica

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kiero
Kiero 19.04.2019, 22:25
A jak ich złapią to powinni im spuścić porządny łomot i połamać ręce żeby mieli nauczkę.
Sycowianin
Sycowianin 19.04.2019, 22:19
Brawo sycowscy policjanci czujni w nocy czyli jak co nie którzy mówią nie tylko stoicie pod szpitalem albo na cpnie... Jeszcze raz brawo!!!

Pozostałe