Zademonstrowali poparcie dla strajkujących nauczycieli

  • 18.04.2019, 20:50
Zademonstrowali poparcie dla strajkujących nauczycieli
W czwartkowy wieczór 18 kwietnia na Rynku w Oleśnicy około dwustu osób wzięło udział w wiecu poparcia dla strajkujących nauczycieli.

Około dwustu osób przyszło pod ratusz w czwartek o godzinie 20, by dać wyraz solidarności ze strajkującymi nauczycielami. Do zebranych przemówiły radna powiatowa Platformy Obywatelskiej Wioletta Efinowicz, nauczycielka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Oleśnicy, a także była radna miejska Katarzyna Jurzyk, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 7.

Efinowicz zapewniła: My walczymy o ucznia! Poinformowała, że nauczyciele ZSP wystawili oceny w klasie maturalnej. - My żeśmy swoje obowiązki wypełnili - oświadczyła. - Klasyfikacja powinna się odbyć. Dyrektor codziennie będzie zwoływał radę pedagogiczną. Od stycznia nikt się nami nie przejmował. Straszą was, że będziecie powtarzać rok - zwróciła się do maturzystów. - Skończyliście szkołę. Czekamy na decyzję rządu - dodała. - Macie oceny. Brakuje tylko kwalifikacji - powiedziała do uczniów najstarszych klas.

Mówiła też o realiach pracy nauczycielskiej. Odniosła się do krytycznych uwag na temat 18-godzinnego wymiaru tej pracy, odwołując się do swoich doświadczeń. Poinformowała, że początkujący nauczyciel otrzymuje na rękę 1750 zł, a ona sama - z 29-letnim stażem i najwyższym stopniem awansu zawodowego - nie dostaje na rękę trzech tysięcy. - Czy to jest godny zarobek? - postawiła pytanie.

Po przemowach zebrani skandowali: Jesteśmy z wami nauczycielami!

Wśród uczestników wiecu byli burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor, przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego Adam Horbacz.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej

_

Zdjęcia (98)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (98)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelnik
Czytelnik 23.04.2019, 20:04
Ten portal faktycznie już chyba upada - kompletne dno.
doktor Omam
doktor Omam 23.04.2019, 20:46
Dała ci już żona tabletki?
:))
:)) 24.04.2019, 08:02

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Misiek
Misiek 23.04.2019, 19:36
Byłem w ORMO i Milicji ,, teraz jestem w Koalicji [Obywatelskiej]
xxx
xxx 23.04.2019, 08:41
Pani Wioletta Efinowicz mówiąc o swoich niskich zarobkach chyba zapomniała, że składa oświadczenie majątkowe, które jest publikowane.
tofik
tofik 22.04.2019, 21:36
Tak naprawdę o co walczą nauczyciele...??? Na pewno nie o nasze dzieci. Czy podwyżka coś zmieni? Czy zmieni się sposób nauczania? Czy będę poświęcali więcej czasu naszym dzieciom?
Spójrzmy teraz z perspektywy rodziców którzy musieli skorzystać z zasiłków opiekuńczych czy po kolei brać urlopy w pracy. Kto im zwróci za to pieniądze...? Może nauczyciele...? Może p.Broniarz...?
fiko
fiko 22.04.2019, 18:23
nauczyciele i ich rodziny siebie popierają żenada
ZSNP
ZSNP 23.04.2019, 08:46
No tak, towarzystwo wzajemnej adoracji .....
Elka
Elka 22.04.2019, 17:53
Gdyby strajk odbywał się w innym terminie, to chętnie bym go poparła, bo każdy ma prawo do podwyżki, ale ...kiedy kartą przetargową w osiągnięciu celu są egzaminy i związana z tym najbliższa przyszłość uczniów, to jest zagranie poniżej pasa. Do tego teraz nauczyciele próbują przekonać rodziców i całe społeczeństwo , że to rząd nie chce się z nimi dogadać. Paranoja ! Czy oni mają nas za debili, którzy nie potrafią myśleć ???
Jolka
Jolka 22.04.2019, 16:39
A do sądu niech nauczyciele płacą odszkodowania za niekasyfikowanie. Marnują dzieciom karierę. Nie liczy się młodzież tylko ich 1000zł. żenujące. Myślą tylko o sobie. To nie są dobrzy pedagodzy, uczą 3 lata i nie liczy się dla nich młodzież. żal
Nigdy już PO
Nigdy już PO 22.04.2019, 07:03
Sami resortowcy i ich resortowe dzieci. Obrzydzenie bierze!!
Janek
Janek 21.04.2019, 20:22
wszyscy nauczyciele narzekają pokazują paski zarobków z jednego miejsca pracy. Niech pokażą PIT -11 za 2018 to może im uwierzę.

https://mobile.twitter.com/Hor…

Zobaczcie prawdziwe informacje w linku powyżej.
...
... 21.04.2019, 16:38
A ja mam dośc płacenia za opiekę nad dziecmi jak jestem w pracy i podajmy szkoły do sądu za niewiązywanie sie z obowiazku nauczania
szaryf
szaryf 21.04.2019, 13:47
prawdziwa inteligencka trzoda
Pablo
Pablo 21.04.2019, 07:12
Ktoś tu liczy na lepsze oceny....
żenada i PiS
żenada i PiS 20.04.2019, 21:12
Niby redaktorki sami piszą komentarze, przegraliście i czas się z tym pogodzić psychoprawico
tumanie
tumanie 21.04.2019, 16:06
To nie MO, rynsztokowy portal tylko prawdziwe medium.
zgadza się
zgadza się 23.04.2019, 16:52
dokładnie, to nie MO tylko nacjonalistyczny portal informacyjny
żenada i PiS
żenada i PiS 21.04.2019, 17:16
Tumany uczcie się od MO obiektywizmu
.
. 23.04.2019, 09:29
MO tak samo obiektywne jak ty inteligentny...
no
no 21.04.2019, 18:24
MO to mega propaganda dla współczesnych bolszewików czyli pełzających świń i krów z przyśpiewkami pseudo elity
Roman
Roman 20.04.2019, 13:08
Uczeń dla tych nauczycieli jest mniej wart niż 1000 zł.
Źle to świadczy o tych nauczycielach.
Po prostu
Po prostu 20.04.2019, 12:36
Teraz nie da się już niczego zrzucić na rząd.
cel jest jasny - POLITYKA
cel jest jasny - POLITYKA 20.04.2019, 11:31
Marta Szymczyk (nauczycielka, feministka z „Dziewuchy Dziewuchom”): Kolejny tydzień jest kluczowy, bo muszą się odbyć klasyfikacje. Jeżeli jeszcze tydzień po świętach wytrzymamy, to my zablokujemy ten kraj, po prostu zablokujemy gospodarkę tego kraju.
Cyrk Arena
Cyrk Arena 20.04.2019, 10:47
Ale klauna z gwizdkiem nie było!
####
#### 20.04.2019, 00:25
"MY ŹEŚMY... i kto to mówi !!??
salonowiec
salonowiec 19.04.2019, 21:30
Nauczyciel nie ma moralnego prawa bezpodstawnie uniemożliwiać uczniowi przystąpienie do egzaminu, utrudniać jego zdanie lub zakłócać jego przebiegu. Szerzej: nauczyciel nie ma prawa w sposób celowy i świadomy wyrządzić uczniowi jakąkolwiek krzywdy. Koniec. Kropka. Zero dyskusji. Nie ma, że strajk, że niskie zarobki, że ciężkie warunki pracy, że jedyny sposób wywarcia presji na rząd... Jeśli ktoś tego nie rozumie, dopuszcza się podobnych czynów lub w jakikolwiek sposób je popiera lub usprawiedliwia, to nie jest godny nazywać się nauczycielem
Dariusz Chëtkowski nauczyciel z Łodzi w Polityce odsłania o co w tej chwili…
Dariusz Chëtkowski nauczyciel z Łodzi w Polityce odsłania o co w tej chwili kaman 19.04.2019, 21:23
W głębi duszy wszyscy chcemy, aby strajk się skończył. Chcemy wystawić oceny i klasyfikować naszych uczniów. Mamy dość siedzenia w niepewności. Nie chcemy jednak być tymi, którzy pierwsi wyszli z szeregu. Decyzję o zakończeniu strajku musi podjąć organizator, czyli ZNP. Jeśli tego nie zrobi i nie zrobi czegoś innego, aby nas poderwać, wtedy potrzebna będzie szkoła, najlepiej ciesząca się szacunkiem, która przerwie strajk. Podobno 1 LO ma najwięcej maturzystów, którzy planują studiować za granicą. Niech więc nauczyciele z Jedynki poświęcą się dla swoich uczniów, niech zdradzą strajkujących, a my już z czystym sumieniem zrobimy to samo. Wesołego Alleluja!

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165