Rozdział BiFK-u już w kwietniu

  • 15.04.2019, 11:33
  • rpr
Rozdział BiFK-u już w kwietniu
Nowe statuty biblioteki i ośrodka przewidują stanowiska dyrektorów.

Na sesji w kwietniu Rada Miasta Oleśnicy rozpatrzy projekt podziału Biblioteki i Forum Kultury. Po podziale powstaną Oleśnicka Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Dyrektorem MOKiS-u zostanie Agata Szpiłyk. Dyrektorką OBP będzie Anna Zasada.

rpr
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tyle !
tyle ! 15.04.2019, 23:00
Szopka to jest teraz ! A jak Agatka będzie szefem...? To nie wiem jak to nazwać #
Walek
Walek 15.04.2019, 22:48
Ale im sie spieszy! Szkoda ze inne tamaty leza. A strajk wlecze sie i konca nie widac.
Caryca wraca
Caryca wraca 15.04.2019, 20:37
Agata już nogą zamiata
Bronsiewicze
Bronsiewicze 15.04.2019, 16:39
Panie Kierrrrrowniku, Pani Kierrrrrrowniczko .....
marek
marek 15.04.2019, 16:01
Decyzja wywołana tylko dlatego, żeby A. Szpiłyk miała dyrektorską pensję. Nieprawdziwe są stwierdzenia, że ma to jakiś sens ekonomiczno-organizacyjny. Wprost przeciwnie - silna BiFK mogła się podjąć każdego zadania. Ograniczona ilościowo grupa MOKiS będzie miała mniejsze możliwości. Dlatego nastąpi odwrót od prac zlecanych oleśniczanom, do dawnych zakupów wszystkiego ze źródeł zewnętrznych (wrócą tematy z Afryki itp., a oleśniccy artyści będą znowu pomijani). Oleśniczanie wcześniej współpracujący z BIFK przy wystawach teraz są na czarnych listach i z nimi nie wolno współpracować. Kłamliwe jest twierdzenie, że biblioteka nie jest siedliskiem kultury. Czy Bibliotece zabronią wykonać wystawy o Jerzym Bocku, czy Janie Sinapiusie? Podejrzewam, że w Bibliotece może być więcej kultury niż w MOKisie. Na wszystkim odbijać się będzie kultura burmistrza J. Bronsia, czyli nienawiść do wszystkiego, co było za rządów byłego burmistrza M. Kołacińskiego.
Bala
Bala 15.04.2019, 18:24
A co to była za kultura? Żadnej promocji miasta i jedna wielka żenada. Bogu dzięki koniec tek "kołacińskiej" szopki
...
... 15.04.2019, 20:39
Trzeba byś ślepym albo analfabetą aby twierdzić, że za burmistrza Kołacińskiego nie było promocji miasta. Wydano 4 foldery reklamowe w czterech językach o Oleśnicy, wydano piękny album fotograficzny, Wydano kilka książek, prawie co kilka dni odbywały się jakieś wystawy, spotkania. Wszystko można było zobaczyć na stronie UM, ale ktoś kazał zlikwidować informacje z okresu rządów Kołacińskiego. (została tylko informacja o międzynarodowej Konferencji naukowej, która odbyła się w Oleśnicy w 2017 r.). I to wszystko się skończy. Bo tylko będzie promocja Bronsia - wisiorki i długopisy z napisem Oleśnica.
Teo
Teo 15.04.2019, 20:35
A merytorycznie? Dlaczego uważasz że kultura za Zasady była zła? Uzasadnij.
69latek
69latek 15.04.2019, 17:56
Dokładnie w sedno sprawy

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165