Promocja książki o historii ziemi sycowskiej

  • 11.04.2019, 20:34
Promocja książki o historii ziemi sycowskiej
Oleśnicka biblioteka promowała uzupełnione wydanie książki "Był taki czas...".

W sali konferencyjnej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy odbyło się dziś spotkanie z Aleksandrą Hołubecką-Zielnicą, współautorką książki „Był taki czas… Pogranicze polsko-niemieckie (Syców-Kępno-Ostrzeszów). Wspomnienia i relacje z lat 1918-1958”. Uczestniczyło w nim ok. 20 osób, miłośników historii i regionalistów.

Opracowanie Aleksandry Hołubeckiej-Zielnicy i jej nieżyjącego już męża Krzysztofa Zielnicy jest wynikiem licznych rozmów i wywiadów z najstarszymi mieszkańcami ziemi sycowskiej. Zawiera wspomnienia Polaków z pogranicza polsko-niemieckiego – od odzyskania suwerenności i ukształtowania się granicy, przez międzywojnie, okres II wojny światowej oraz początki nowej polskiej władzy ludowej.

Zaprezentowana na spotkaniu książka stanowi poprawioną i uzupełnioną wersję wydawnictwa z 2011 roku.

Aleksandra Hołubecka-Zielnica to absolwentka etnografii, nauczycielka, regionalistka. W 2014 r. Kapituła Nagrody i Medalu Zygmunta Glogera oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowały ją wyróżnieniem i medalem za zasługi w dokumentowaniu historii i kultury ziem pogranicza śląsko-wielkopolskiego.

_

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165