Wicedyrektor SP1: Usuńcie te zdjęcia! Bo "wytoczymy działa"

  • 11.04.2019, 12:17
  • Roman Rybak
Wicedyrektor SP1: Usuńcie te zdjęcia! Bo "wytoczymy działa"
Dlaczego wicedyrektor SP1 w Oleśnicy chciała, abyśmy usunęli zdjęcia z naszego portalu? Podała dwa powody.

O godzinie 8 do redakcji portalu olesnica24.com zadzwoniła Ilona Krotla, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnicy. Powiedziała, żebyśmy usunęli z portalu zdjęcia z egzaminu gimnazjalnego, pisanego przez uczniów SP1 w hali Atola. Jeśli tego nie zrobimy, "będzie skandal na całą Polskę".

Dlaczego mielibyśmy to zrobić? Wicedyrektor podała dwa powody.

Po pierwsze stwierdziła, że razem z dyrektor SP1 nie powinny dopuścić do robienia zdjęć "w trakcie trwającego już egzaminu".

Po drugie, że zastrzeżenia do kwestii publikacji zdjęć zgłosił jeden z członków komisji, wskazując, że przepisy prawa od tego roku zabraniają robienia zdjęć w trakcie egzaminu. Miał zapowiedzieć, że jeśli zdjęcia nie zostaną usunięte, to on nie będzie uczestniczył dzisiaj w komisji egzaminacyjnej.

Dyrektor miała też pretensje, że dziennikarz nie poinformował dyrekcji, iż wykonuje zdjęcia.

Kiedy odmówiliśmy usunięcia zdjęć, dowiedzieliśmy się, że mogą być "wytoczone działa" przeciwko nam, a sprawą zajmą się radcy prawni. Portal olesnica24.com będzie też winny temu, że uczniowie nie przystąpią dziś do egzaminu.

Wyjaśnijmy, że nikt nie protestował w trakcie wykonywania zdjęć przez fotoreportera olesnicy24.com, a także innych fotoreporterów. W momencie, kiedy nakazano naszemu dziennikarzowi wyjście, natychmiast opuścił on halę.

 

Roman Rybak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

julian
julian 17.04.2019, 20:52
Zwolnić wicka bo kasę szkoły przeżera i do niczego nie potrzebna !
pstryk
pstryk 12.04.2019, 22:13
Nie pierwszy raz nasi lokalni paparazzi wchodzą butami do różnych miejsc bo im wolno. A zapytać się o zgodę, to niełaska? I jak ktoś zwara uwagę, to od razu zniewaga.. W tak ważnym momencie, jak egzamin włazić i se pstrykać to super takt.Wyjątkowa kultura.
Ewelina z innej szkoły
Ewelina z innej szkoły 12.04.2019, 22:51
Zluzuj gacie pstryku. Jak widać po zegarze egzamin się nie rozpoczął. We wszystkich mediach były zdjęcia.
Mama ucznia
Mama ucznia 12.04.2019, 21:45
Do "Gienia". Co Ty wypisujesz?! Twoje dzieci się cieszą z powodu strajku... Pewnie nie zdają w tym roku żadnego egzaminu. Moje, po latach nauki ( jest b. pracowite i nigdy nie korzystało z korepetycji) obawiało się, czy będzie egzamin i tym samym, co dalej z jego planami na przyszłą szkołę...Z powodu strajku odwołano też zajęcia w szkole, które miały być solidną powtórką do testów! Małym dzieciom nie dziwię się, ale musisz uważać, aby ta rodość z "nicnierobienia" w dzieciństwie nie przeniosła się w dorosłe życie...
Olesniczanka
Olesniczanka 12.04.2019, 19:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gienia
Gienia 12.04.2019, 19:23
Do cd Pokaz mi prosze ucznia ,ktory czuje sie skrzywdzony strajkiem nauczycieli. Moje osobiste sa szczęśliwe ,ze maja nadprogramowe ferie.
on
on 12.04.2019, 18:32
do cd.Cytujesz słowa księdza;coś się komuś pomyliło powinno brzmieć
,,biada wam krzywdziciele i gwałciciele dzieci", tylko nie ten adres .
no,no
no,no 12.04.2019, 15:09
Ludzie! co wy tu wypisujecie .Okazuje się że największym wrogiem waszym są nauczyciele.A kto was uczył?.To , że kończycie studia ,zajmujecie znaczące stanowiska , jeżdzicie pięknymi samochodami to wzięło się z powietrza ; nauczyciele was nic nie nauczyli?.Wydaję mi się że te beznadziejne teksty wypisują same niedouki.
No name
No name 12.04.2019, 11:20
Dziennikarze też mogliby (choć nie chcą) uszanować wolę osób fotografowanych. Pogoń za sensacją ?
cd
cd 12.04.2019, 08:44
„Są sytuacje, w których skorzystanie z prawa do strajku staje się bezprawiem, złem” – pisze w emocjonalnym wpisie ksiądz Sławomir Kostrzewa. „Biada wam, krzywdziciele i gorszyciele dzieci!” – tak zatytułował swój apel do nauczycieli.

„Walka o godziwe warunki pracy i wypłatę nie może odbywać się w sposób, w którym krzywdzi się dzieci i młodzież. Każdy kolejny dzień strajku nauczycieli coraz wyraźniej ukazuje nam dramat dzieci, całkowicie zagubionych w świecie konfliktu dorosłych, prywaty, wojenek politycznych i hucpy” – napisał we wtorek na Facebooku duchowny.

„W społecznym odczuciu jest to taka sama sytuacja, gdy lekarz opuszcza chorego pacjenta, domagając się lepszych warunków pracy. Podjęcie decyzji o pracy wśród najmłodszych wiąże się ze zobowiązaniem podobnym temu, jakie składają lekarze – dla których w każdych okolicznościach powinno być najważniejsze ludzkie życie, dobro pacjenta” – argumentuje.

„Czy matka ma prawo zostawić swoje dziecko na ulicy, domagając się od państwa większych świadczeń dla matek wychowujących dzieci? Czy kapłan ma prawo zamknąć bezterminowo kościół, ograniczając wiernym dostęp do sakramentów i ogłosić strajk?” – pyta dalej.

„Nie mogą – w żadnym wypadku. Wybierając ten rodzaj pracy, zawodu, powołania – wiedzieli, na co się decydują. Taka jest cena, jaką się płaci za przywilej służby – poucza nauczycieli ks. Kostrzewa.

I zauważa jeszcze, że „nigdy w najnowszej historii naszego kraju nie nastąpiło poważniejsze uderzenie w dzieci i młodzież”. Ostrzega, że szkody, jakie wyrządzą strajki, będą znacznie poważniejsze, niż wydaje się większości tych, którzy go popierają.

Te szkody to przede wszystkim utrata zaufania młodego pokolenia do świata dorosłych, do ich praworządności i prawdomówności. „Z dnia na dzień nauczyciele (…) z wychowawców – stali się nieczułymi i bezrefleksyjnymi egoistami zapatrzonymi w swoje sprawy”.
takich ludzi już niewiele
takich ludzi już niewiele 12.04.2019, 10:28
to co pan wkleja to apele do ludzi idealistów (misja, powołanie to już przeszłość naszych czasów)oczywiście występuje ale rzadko w naszych czasach .Dziś trzeba raczej mówić o ODPOWIEDZIALNOŚCI i nawet z tym jest bardzo duży problem - żyjemy w czasach kryzysu już nie obowiązują żadne zasady i wartości tylko liczę się JA i moje potrzeby
in
in 12.04.2019, 08:42
cyt. z internetu "Tu wiadomość dla nauczycieli ,aby się już przestali ośmieszać .Może nauczyciel WOS -u im to przetłumaczy na język dla nich zrozumiały .
WOS – Wiedza o Społeczeństwie .

Prezes PiS zapowiedział dopłaty dla hodowców zwierząt, w tym co najmniej 500 zł na każdą krowę. Pieniądze na dopłaty mają pochodzić z budżetu UE.

Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Kadzidle stwierdził, że PiS ma już plan działań w UE. – Pierwszy punkt to zwiększenie środków przekazywanych dla polskiego rolnictwa. Nasz głęboki szacunek do polskiej wsi upoważnia do prośby – idźcie na wybory i głosujcie na prawdziwą partię polskiej wsi, na Prawo i Sprawiedliwość – zaapelował prezes PiS. Kaczyński podkreślił, że polscy rolnicy dostają mniej pieniędzy na hektar niż inni w UE. – Musimy zlikwidować tą dyskryminację. 80 proc. środków przypada największym gospodarstwom rolnym."
Warzecha w SE
Warzecha w SE 12.04.2019, 07:30
Po trzecie – co chwila do mediów, tradycyjnych czy społecznościowych, przedostają się informacje o aroganckich, zaciekłych wypowiedziach nauczycieli. A to, żeby celowo utrudnić organizację matur. A to szczucie na „łamistrajków”. A to wypowiedzi Broniarza, że „egzaminy nie przeszkadzają w strajku”. Nie słychać, żeby jakakolwiek grupa protestujących nauczycieli się od takich działań i opinii odcinała, powstaje więc wrażenie, że wszyscy się z nimi zgadzają i je wspierają. I to również nie sprzyja utrzymaniu poparcia dla strajku.
Wykrzyknik
Wykrzyknik 12.04.2019, 06:52
Ale to dziwne, przecież wyrażając zgodę na pracę w komisji nikt nie zapewniał anonimowości. Nauczyciele strajkujacy sklad komisji widzą, młodzież obsługa. Nazwiska są znane. Członkowie komisji przecież nie robię nic niewłaściwego, więc czego ten strach? Że będą niemiłe słowa od innych?, strajkujących opuwaja cały czas, że zobaczycie na korytarzach na czarno ubranych nauczycieli? Trudno im spojrzeć w oczy? Dziwi ten lęk, przecież ratujecie ojczyznę za nieduże pieniądze. Walczycie! Na wojnie nie jest łatwo.
i
i 12.04.2019, 08:47
moim zdaniem boją się mobbingu ze strony innych nauczycieli - tutaj wolność jest ograniczona
Zoil
Zoil 11.04.2019, 23:37
Gdyby głupota umiała fruwać, to... no...jak myślicie? Kto fruwałby w hali Atola?
Obserwator
Obserwator 11.04.2019, 23:48
Strajk przytępia inteligencję.
:)))))
:))))) 11.04.2019, 20:45
I co ? Wytoczyli juz te armaty ze zbrojowni ?
Mądrala
Mądrala 11.04.2019, 23:40
Jakiś pozew, prędzej czy później do sądu trafi :)
Rodzic
Rodzic 11.04.2019, 23:38
No, Bronś kazał, to niemyśląca wicedyrektorka postraszyła.
Kpt. Haubica
Kpt. Haubica 11.04.2019, 22:36
Tak ale strzelają kapiszonami
Czytam i nie wierzę
Czytam i nie wierzę 11.04.2019, 20:29
Wytoczymy działa?To mi wygląda jak groźba karalna. Na to jest paragraf!!!
Oleśniczanin
Oleśniczanin 11.04.2019, 23:40
Wicedyrektorce nie podoba się wolność mediów. Natomiast podoba się zależność mediów od Bronsia.
Janka
Janka 11.04.2019, 19:37
Nauczyciele właśnie was uczą jak strajkowac, jak już pokonczycie szkoły i zaczniecie oracowac to zacznijcie strajkowac
he he
he he 11.04.2019, 18:47
Fajnych mamy dyrektorów
Uczeń
Uczeń 11.04.2019, 23:43
I ona, nauczycielka przecież, ma być wzorem dla uczniów?
jontek
jontek 11.04.2019, 17:45
Co ma do ukrycia ? Bała się że Broniarz się dowie !
czerwony
czerwony 11.04.2019, 17:25
Ale derektorki !ha,ha,ha
ja