Nauka matematyki świetną zabawą?

  • 26.09.2018, 12:29 (aktualizacja 26.09.2018, 12:34)
Nauka matematyki świetną zabawą?
Uczestnicy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych lekcjach matematyki prowadzonych metodą Helen Doron.

W najbliższy piątek i sobotę odbędą się Dni Otwarte w Studio Nauczania MathRiders w Oleśnicy, podczas których uczestnicy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych lekcjach matematyki prowadzonych metodą Helen Doron. Organizatorzy przygotowali dla dzieci i młodzieży liczne atrakcje, m.in. gry, quizy, czy łamigłówki z nagrodami.

Matematyka, nie bez powodu nazywana królową nauk, stanowi podstawę wielu mechanizmów współczesnego świata. Jednocześnie jest jedną z tych dziedzin, która w szkole sprawia uczniom najwięcej problemów. Nauka matematyki stereotypowo kojarzona jest z nudnymi zadaniami czy powtarzaniem skomplikowanych reguł i wzorów. Jak zatem zachęcić najmłodszych do zgłębiania tajników i pokazać jej fascynujący świat?

Matematyka pozwala na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata, a przy okazji – wzbogaca posiadaną już wiedzę i usprawnia przyswajanie nowej. Przede wszystkim uczy wnioskowania i logicznego myślenia. A są to niezbędne umiejętności do odkrywania innych dziedzin wiedzy – fizyki, geografii, a nawet przedmiotów humanistycznych.

Nauczanie w oparciu o program Helen Doron to nie tylko pomoc w zrozumieniu zasad matematyki, ale także sposób na budowanie pewności siebie oraz umiejętności pracy w grupie. Podczas naszych zajęć wprowadzamy wiele elementów ruchowych, muzycznych czy plastycznych, tak by dzieciom stale towarzyszyła swobodna i ciepła atmosfera. Jako nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem mogę powiedzieć, że kluczem do sukcesu jest zaprzyjaźnienie ucznia z matematyką, a nie zmuszanie go do tzw. nauki na pamięćdodaje Małgorzata Grymuza, ekspert MathRiders Polska.

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165