W sycowskim ZSP czas płynie szybko

  • 10.04.2019, 08:46 (aktualizacja 10.04.2019, 10:05)
  • Starostwo Powiatowe Oleśnica
W sycowskim ZSP czas płynie szybko
W Fabryce Mocy, na Politechnice Opolskiej, w Capitolu i podczas Szkolnego Dnia Teatru - wszędzie tam byli uczniowie ZSP Syców.

Dzięki inicjatywie nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenera personalnego Aleksandry Łuczak, uczniowie ZSP, w ramach zajęć w-f, mogli skorzystać z obiektów i sprzętu sportowego Fabryki Mocy w Sycowie.

Wzięli udział m.in. w zajęciach fitness, cardio step, w treningu w zawieszeniu TRX. Profesjonalny sprzęt na siłowni był do ich dyspozycji. Dzięki tej inicjatywie młodzież poznała nowoczesne formy treningu. – Taka forma zajęć będzie kontynuowana – zapewniają nauczyciele.

3 kwietnia uczniowie z klas 1TPS, 3TM i mechanicy z 2TME wzięli udział w wyjeździe zawodoznawczym na Politechnikę Opolską. W ramach zajęć, które sami mogli sobie wybrać, dowiedzieli się jak działa termowizja. Mieli do dyspozycji specjalną kamerę, więc widzieli wydzielane przez uczestników wykładu ciepło. Drugim tematem zajęć była część związana motoryzacją. Uczestnicy warsztatów odwiedzili hamownię silnikową i podwoziową, mogli również zobaczyć, jakim testom poddawany jest pojazd przed dopuszczeniem do ruchu.

Dzień później Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd na spektakl „Frankenstein” do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Wspaniała muzyka, znakomicie wykonane piosenki, rewelacyjna choreografia zachwyciły i pozostawiły u wszystkich niezapomniane wrażenia.

5 kwietnia młodzież ZSP udowodniła, że, oprócz wielu innych zalet, cechuje ją także ogromne poczucie humoru oraz kreatywność. Okazją do zaprezentowania tych walorów był Szkolny Dzień Teatru. Zabawa polegała na przygotowaniu własnej interpretacji wylosowanego wcześniej utworu. W tym roku młodzi artyści podejmowali wymagające wyzwania, jak np. fragment filmu „Dzień Świra”, oraz te lżejsze typu „Smerfy” czy „Królewna Śnieżka”.

Starostwo Powiatowe Oleśnica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość3
Gość3 10.04.2019, 09:33
To nie jest dwudziestka w Oleśnicy tylko Zespół szkół ponadgimnazjalnych w Sycowie ?

Pozostałe