Rodzice zaczynają pytać o opiekę nad dziećmi. Władza milczy...

  • 9.04.2019, 10:39 (aktualizacja 09.04.2019 10:55)
  • OAI
Rodzice zaczynają pytać o opiekę nad dziećmi. Władza milczy...
Co z egzaminami w Oleśnicy? Co z opieką nad dziećmi? Rodzice zaczynają pytać. Przewodniczący Komisji Oświaty Grzegorz Żyła milczy. Milczą też władze Oleśnicy.

"Dopytuję na wniosek mnie pytających - jak miasto chce ogarnąć problem strajku nauczycieli i opieki nad dzieckiem? Bo strajk potrwa niewiadomy czas, przychodzenie z dzieckiem do pracy to średnie rozwiązanie, pozostawienie bez opieki to łamanie prawa, zaś większość nie posiada środków na opłacenie niani na niewiadomy czas. Jakie są realne szanse na zapewnienie opieki dla tych ludzi? Czy są rozwiązania poczynione? Jeżeli tak, to jakie?" - pyta pani Izabela z Oleśnicy w Internecie.

Takich pytań jest w sieci coraz więcej.

"Teraz dwa miesiące strajku. A w wakacje szkoła" - spekuluje pan Marcin. - "Obie strony( rząd i nauczyciele) pozostaną, przy swoim. Samorządy i tak mają możliwość płacenia nauczycielom, w czasie strajku. Mają subwencję oświatową co miesiąc, którą wypłacą jako premie, nauczycielom. Czyli strajk będzie trwał tygodniami" - ocenia.

I dodaje: "Samorząd może się dziećmi zaopiekować, ale w obecności rodziców. W domu dzieci muszą trochę posiedzieć przy Angry Birds. Teraz jest jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby wyszarpać społeczeństwu kasę. To nauczyciele będą uparci, zresztą ich pracodawcą są samorządy, a nie rząd."

"Jak dla mnie i pewnie większości rodziców, miasto nic nie przygotowało. Bo możliwość pójścia do kina na jeden film... To raczej nie rozwiązanie. Jeżeli ktoś ma dwoje dzieci i musiałby skorzystać z sali zabaw czy animatorów, to jest to koszt= 2 dzieci, 9 godzin dziennie- bo i przyjść do pracy i z niej wrócić- w moim przypadku 10, i załóżmy 5 dni strajku,10 zł opieka godzinna= 2*10*5*10=1000 zł, ja musiałabym zapłacić za opiekę tygodniowa dzieci. Gdzie we Wrocławiu moi Koledzy z pracy, korzystają z kryzysowych punktów, gdzie mogą zaprowadzić dziecko i spokojnie iść do pracy. W Oleśnicy nie ma nic. Albo o tym nie wiem" - napisała pani Sandra..

Skoro miasto milczy, milczy szef Komisji Oświaty Grzegorz Żyła, no to pojawiają się alternatywne propozycje:

Pan Mariusz: Polecam możliwość pozostawienia dzieci u animatorów Centrum Zabaw Aktywna Rozrywka Czar". "Bawimy się, może również przyjąć dziecko jak coś, ale trzeba się kontaktować z Moniką" - dodaje inna internautka.

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Yogi
Yogi 13.04.2019, 10:27
Dostajecie 500 + jest z czego wynająć sobie nianie, przestańcie biadolić, a co to miasto narobiło Wam dzieci?? Decydując się na dzieci trzeba mieć świadomość, że to nie tylko nocna igraszka na całego ale również to, że będą problemy i trzeba będzie sobie z nimi poradzić. Czas dorosną rodzice!!!
Rodzic
Rodzic 12.04.2019, 20:35
Panie żyła żądamy konkretòw i pomocy?Rodzice pracują i chcą wparcia. Co Pan robi w przedmiotowym zagadnieniu?
Ola
Ola 11.04.2019, 21:39
Ten tydzień jakoś połatałam. Przyszły też JAKOŚ połatam. Ale zlitujcie się, ja już nie mam urlopu żeby z dzieckiem w domu siedzieć i jak tak dalej pojdzie to będę musiała się zwolnić z pracy albo sami mnie wyrzucą bo z dzieckiem musiałam zostać. Dziękuję serdecznie nauczyciele.
bet
bet 11.04.2019, 19:21
faktycznie, nie miasta problem, to dzieci bezpańskie są? Przejdź się po mieście i zobacz, co się dzieje, porozmawiaj z ludźmi, a otworzą ci się oczy. To nie ja wymyśliłam obowiązek szkolny, który w tej chwili nie jest realizowany, a wszyscy teraz maja w zadku. w imię tysiaca, bo nie reformy szkolnictwa, od której należałoby zacząć. a o niej nikt nie wspomina jakoś?
wyborca
wyborca 11.04.2019, 18:42
Klasa próżniacza ma dzieci w..... Niedługo ferie, więc strajk będzie zawieszony. A potem się zobaczy. Egzaminy się odbędą. I tak Broniarz przegrał z kretesem.
Żyła
Żyła 11.04.2019, 14:01
To nie miasta problem!
Ziemia
Ziemia 10.04.2019, 19:50
W Centrum Czar owszem mozna zostawic ale trzeba zaplacic - 10 zl za godzine. Szok!
•
10.04.2019, 13:18
Czy coś się zmieniło ? To chyba rodzice są odpowiedzialni za dzieci. Żenujące jest napuszczanie rodziców na władze Miasta, w sytuacji słusznego strajku nauczycieli.
zażenowana żądaniami nauczycieli
zażenowana żądaniami nauczycieli 10.04.2019, 16:25
Słuszny dla kogo? Dla tych co chcą 1000 zł więcej, Ludzie są wam przeciwni. Z kim nie rozmawiam to jest oburzony. Weź się do roboty nauczycielu a jeśli za mało dostajesz kasy to zmien pracę. 40 godzin i żadnych wakacji. Godzina 60 minut a nie 45.
 Tyle
Tyle 10.04.2019, 09:24
Perfidny, cyniczny, polityczny szantaż!!!
Rodzić
Rodzić 9.04.2019, 22:10
Do rodziców poprostu prowadzmy dzieci do szkół to jest obowiozek ucznia my rodzice musimy się zorganizować i jutro wszystkie dzieci do szkoły
Nauczyciel
Nauczyciel 9.04.2019, 20:42
Żyła jest żołnierzem Bronsia. Rozkazu nie dostał, więc milczy. Odezwie się wtedy, gdy Bronś mu każe. A Bronś, który jest na służbie PO, nie ma interesu w tym, by uczniowie mogli bez bez przeszkód zdawać egzaminy. Polityczny interes Bronsia polega na tym, żeby w Oleśnicy doszło do eskalacji strajku. Bronś traktuje nauczycieli instrumentalnie.
Kadra
Kadra 9.04.2019, 20:06
Bezradny paździerz rozpałka dramatem oleśnickiej oświaty.
kjk
kjk 9.04.2019, 18:32
nie narobiłam dzieci, zaś obowiązek szkolny jest zapisany- jak nie poślę do szkoły dziecka, to mam obowiązek wytłumaczenia nieobecności. Jakbym nie posyłała, to zaraz się zainteresują wszystkie służby, z policja w tle. akcja trwa, siedzimy spokojnie- ale ile czasu może to trwać?
wściekły
wściekły 9.04.2019, 16:24
Jak narobiliście sobie dzieci bo 500+ to sobie pilnujci szkoła to nie żłobek
ala
ala 10.04.2019, 01:51
A obowiązek utrzymywania nierobów którzy biorą dzieci na ZAKŁADNIKÓW TO OBOWIĄZEK Tępa dzido !!!!
głąby jedne
głąby jedne 9.04.2019, 13:23
Opiekę dzieciom mają zapewnić rodzice, tylko przedszkola mają obowiązek, bo im za to płacą !
2xmama
2xmama 9.04.2019, 12:17
Tylko jaką kasę trzeba zapłacić w CZAR ? ! 10 zł za 1h x2 dzieci x 9h i razy 5dni … to ja tyle nie zarobię w pracy przez tydzień …. 10 lat stażu pracy ale u prywaciarza...
policjantka
policjantka 9.04.2019, 12:11
Panie Żyła pan spojrzy rodzicom prosto w oczy i powie, co mają zrobić z dziećmi kiedy pracują.
Pola
Pola 10.04.2019, 19:52
Zyla nic nie powie,bo nie wie i brak pomyslu. Wychodzi kogo my tam mamy na tych stolkach. Miernosc i biernosc.
Mr Kropka
Mr Kropka 9.04.2019, 13:18
Nie spojrzy bo oczy grzywą zarosły, a dwa co może powiedzeć fotograf, skoro pan zakazał wszelakich objawów samodzielności,w tym samodzielnego myślenia...
odpowiedzialni za bałagan