Burmistrz apeluje o zawieszenie strajku na czas egzaminów

  • 07.04.2019, 19:01 (aktualizacja 07.04.2019, 19:06)
Burmistrz apeluje o zawieszenie strajku na czas egzaminów
"Szanowni Nauczyciele, przyjmując do wiadomości informację o planowanym strajku i Waszych, nie wykluczam że słusznych, żądaniach, proszę o rozważenie możliwości zawieszenia ewentualnej akcji protestacyjnej na czas przeprowadzenia państwowych egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty" - napisał Piotr Sawicki, burmistrz Bierutowa. Oto całe jego oświadczenie:

"Dziś o godz. 19.00 w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie odbędą się rozmowy „ostatniej szansy” pomiędzy przedstawicielami rządu RP a związkami zawodowymi nauczycieli. Jeżeli zakończą się fiaskiem czyli brakiem porozumienia od jutra w szkołach w całej Polsce rozpocznie się bezterminowy strajk.

Ze względu na to, że w naszych placówkach oświatowych udział w strajku deklaruje niemal 100% nauczycieli, szkoły i przedszkole będą od jutra przygotowane na przyjęcie tylko niewielkiej grupy uczniów i dzieci przedszkolnych, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki w godzinach pracy. Zajęcia dydaktyczne nie będą się jednak odbywać, a uczniowie, którzy przyjdą do szkoły będą mieli zorganizowane zajęcia świetlicowe.

Jako burmistrz, czyli organ prowadzący placówki oświatowe w naszej gminie, proszę Państwa rodziców o zrozumienie i w miarę możliwości zapewnienie opieki swoim pociechom we własnym zakresie. Niestety przepisy jasno wskazują, że jeden opiekun w szkole lub przedszkolu może zająć się maksymalnie 25 uczniami lub dziećmi przedszkolnymi. W oczywisty sposób daje to dyrektorom bardzo małe pole manewru i właściwie nie pozostawia alternatywy.

Na koniec apel do Szanownych Państwa Nauczycieli szkół podstawowych z gminy Bierutów.

Szanowni Nauczyciele, przyjmując do wiadomości informację o planowanym strajku i Waszych, nie wykluczam że słusznych, żądaniach, proszę o rozważenie możliwości zawieszenia ewentualnej akcji protestacyjnej na czas przeprowadzenia państwowych egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty.

Jestem pewien, że umożliwienie naszym młodym współmieszkańcom startu w nowy etap ich życia bez zbędnych stresów i komplikacji miałoby bardzo pozytywny wpływ na poparcie społeczne dla Waszej akcji protestacyjnej.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SeBa
SeBa 08.04.2019, 21:27
No, jeszcze narysuj linię, by mogli wziąć rozbieg do szkółki.
Pan Wiesio
Pan Wiesio 08.04.2019, 20:22
No właśnie: umowa - zlecenie i 15 zł/h .....
Rodzic
Rodzic 08.04.2019, 20:01
Mający zdawać egzaminy uczniowie nie mogą być zakładnikami strajkujących nauczycieli. Burmistrz Bierutowa to rozumie. A burmistrz Oleśnicy?
.
. 08.04.2019, 20:32
Nie rozumie
Yogi
Yogi 08.04.2019, 14:06
Nauczyciele powinni strajkować w lipcu i sierpniu a nie teraz, piękny wzór do naśladowania dla uczniów, teraz po strajku ich podopieczni powinni pójść na kilkudniowe wagary
Tez chcislbym miec co rok płatny 2 m-czny urlop
Tez chcislbym miec co rok płatny 2 m-czny urlop 08.04.2019, 12:51
Zrzeszenie Nierobów Postkomunistycznych, rodem z PRL
enre
enre 08.04.2019, 10:49
ale jaja, ale jaja; a co będzie jak sie okaże, że nauczyciele są zbędni ?
igor
igor 08.04.2019, 10:48
łe, a już myślałem, że to nieomylny wyszedł ze swojej dziury
Marianna
Marianna 08.04.2019, 08:34
Redakcjo podać kto jest w zarządzie ZNP oleśnickiego. Komu mamy podziękować za nasze problemy!
wściekły na nauczycieli
wściekły na nauczycieli 08.04.2019, 08:31
WQRV! Zostaliśmy z dziećmi w domu. Nasze życie jest zdezorganizowane przez nauczycieli. Ja też chce większą pensję ale nie wpadłbym, żeby nie pracować i cudzym dzieciom uniemożliwić egzamin. Na miejscu rządu dałbym wam wielkie G a nie podwyżkę. Panie premierze proszę pogonić tych ludzi do roboty!!! Ani złotówki więcej!!!
zniesmaczony
zniesmaczony 08.04.2019, 06:41
To jest ten lepszy sort!
ZMIANY SYSTEMOWE!!!!!!!!
ZMIANY SYSTEMOWE!!!!!!!! 07.04.2019, 22:52
Konie z karta nauczyciela! Koniec pozorowanej pracy w domach. Jesli przygotowanie do lekcji - proszę bardzo, ale w szkole - 40 godziny tygodniowo. wuefiści do sks-ow. Świetni nauczycielE powinni zarabiać i 12 000 miesięcznie, za to miernoty i leserzy to nawet 2000 nie powinni wyrabiać. Jeżeli w szkole nie zacznie się normalnie doceniać czyjeś pracy żadne kosmetyczne zmiany tu nie pomogą. Spojrzcie na szkoly prywatne lub społeczne. Tam się zarabia... ale też pra-cu-je. Przez to, że pensje są uśredniane, a wybitni nauczyciele dostają po 10 tysiecy.
Tam się zarabia... ale też pra-cu-je. Przez to, że pensje są uśredniane, a wybitni nauczyciele dostają po 300zł premii nikt nie zarabia świetnie. ZRÓŻNICOWAĆ to TOWARZYSTWO
Pracodawca
Pracodawca 07.04.2019, 22:43
Nauczyciele nie chcą pogodzić się z faktem, ze szkoła to gigantyczna zamrazarka bezrobocia. Gdyby pracowali 8 godzin dziennie, bez 3-miesięcznych wakacji i 3 lat urlopu zdrowotnego, to wystarczyłoby ich 200-300 tysięcy zamiast 500 tysięcy.
Podwyżki bez likwidacji przywilejów są niemoralne
!
! 07.04.2019, 22:40
Pan Czarzasty jest z panem Broniarzem od zawsze (ZNP był oficjalnie częścią SLD), pan Schetyna jest z panem Broniarzem co najmniej od dekady, a cała Koalicja Europejska od 2016, kiedy to ramię w ramię szli pod zapomnianym już trochę sztandarem Komitetu Obrony Demokracji
Ben
Ben 07.04.2019, 22:25
Zobaczcie oswiadczenia majatkowe radnych nauczycieli . I porownajcie z tym co mowia o zarobkach . Kiciarze jakich mało
Taka prawda
Taka prawda 07.04.2019, 22:02
Nauczyciele otrzymali propozycje zarobków nawet 8100 zł brutto miesięcznie.. Politycznie rozgrywają uczniów w szkolach w ważnym dla nich momencie..
.......
....... 07.04.2019, 22:00
Do kogo ta mowa panie Sawicki
Wyborca
Wyborca 07.04.2019, 21:00
Sawicki OK
lizi
lizi 07.04.2019, 20:44
Nauczyciele i tak nie posłuchaja nikogo. To mocno zindoktrynowana grupa .
PŻ
07.04.2019, 20:36
Brawo panie burmistrzu. Wywazone stanowisko ! Niech strajkuja , ale nie wciagają w to dzieci !
jerry
jerry 07.04.2019, 19:40
Niech strajkują jak najdłużej . Przynajmniej będzie można spokojnie do pracy dojechać. A jak się dziecko będzie chciało czegoś nauczyć to przecież nie w szkole .

Pozostałe