Tak PKP wyremontowało swój dworzec

  • 05.04.2019, 16:47
  • Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Tak PKP wyremontowało swój dworzec
Tak PKP wyremontowało dworzec w Chojnowie. Można? Można!

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w uroczystym otwarciu dworca PKP w Chojnowie. To kolejny zmodernizowany dworzec na Dolnym Śląsku. Pasażerowie korzystający ze stacji w Chojnowie mają do dyspozycji gruntownie odrestaurowany i dostosowany do współczesnych standardów obsługi podróżnych obiekt.

Dworzec w Chojnowie, ze względu na swój zabytkowy charakter, został zmodernizowany w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. W ramach prac odnowiono m.in. elewację, pokrycie dachowe, wykonano nowe instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Odrestaurowane zostały również zabytkowe klatki schodowe oraz detale architektoniczne w holu, stolarki drzwiowej i okiennej.

Do dyspozycji podróżnych będą poczekalnia, Biuro Obsługi Klienta, toalety i kwiaciarnia. Opiekunowie podróżujący z małymi dziećmi będą mogli skorzystać z oddzielnego pomieszczenia wyposażonego w przewijak. Część powierzchni została zagospodarowana przez miasto, które na dworcu otworzyło poczekalnię autobusową. W planach jest również otwarcie punktu przedszkolnego na pierwszym piętrze, Biura Obsługi Klienta i kwiaciarni.

Dworzec został w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym osób z niepełnosprawnościami. Zlikwidowano bariery architektoniczne, zamontowano m.in. ścieżki prowadzące dla osób niewidzących i niedowidzących, tablice multisensoryczne (dotykowe) i oznakowania w alfabecie Braille'a. Zadbano również o otoczenie budynku. Przy dworcu powstały miejsca postojowe wraz z miejscem dla osób z niepełnosprawnościami.

Koszt inwestycji wyniósł 9,7 mln zł netto. Przebudowa została sfinansowana ze środków własnych PKP S.A. oraz z budżetu państwa. Prace budowlane prowadziła firma SKB S.A. z Warszawy.

Modernizacja dworca jest częścią realizowanego przez PKP S.A. Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, w ramach którego kolej zmodernizuje i wybuduje od podstaw łącznie około 200 dworców kolejowych w całym kraju, a w samym województwie dolnośląskim będzie to 17 obiektów.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Proste
Proste 05.04.2019, 21:28
Skoro pkp nas olalo no to musimy sami
.
. 05.04.2019, 22:03
Nie olało. Obiecało remont do 2023 i dało to na piśmie. Nawet Lelasowi z PO. O ten remont dworzec wołał przez 20 lat. Teraz to ruina. I PKP chętnie ją odda, bo trafił się naiwniak co za remont tego trupa zapłaci 20 baniek. Nie ma się co kolejarzom dziwić.
ewa
ewa 07.04.2019, 21:04
ta wlasnie wasz idol zalatwial przez 4 lata ten remont
.
. 06.04.2019, 06:56
Dokładnie
!
! 05.04.2019, 21:18
U nas też tak miało bć. Ale "najmundrzejszy" ze wszystkich dla polasku pojechał do PKP i powiedział, że se sami wyremontujemy. No to PKP nam da ruinkę za frytki. Jak jest frajer to czemu nie skorzystać. Szkoda tylko ze za nasze pieniądze.
Gogus
Gogus 05.04.2019, 21:15
W innych miastach mozna. Tylko u nas cos opornie i nieporadnie. Lipa. JB nie daje rady. Slabizna.
Jan B.
Jan B. 05.04.2019, 17:21
Oleśnica bogata sama se wyremontuje

Pozostałe