Wystawa o Józefie Ostafinie w Zamku Książęcym w Oleśnicy

  • 05.04.2019, 15:52 (aktualizacja 05.04.2019, 16:07)
  • Maria Jaworska i Maja Reda
Wystawa o Józefie Ostafinie w Zamku Książęcym w Oleśnicy
Maria Jaworska oraz Maja Reda, uczennice I LO w Oleśnicy, ubiegają się o mandaty poselski XXV.Sejmu Dzieci i Młodzieży. Aby zakwalifikować się, muszą zrealizować projekt: "Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji". Jednym z działań uczennic jest wystawa dotycząca Józefa Ostafina, którą można oglądać w Zamku Książecym w Oleśnicy.

Wykonując nasz projekt przeprowadziłyśmy kilka działań w celu propagowania sylwetki Józefa Ostafina.

1 kwietnia 2019 przeprowadziłyśmy zbiórkę harcerską w 1. Dobroszyckiej Drużynie Wędrowniczej Kamienie Milowe, której samej jesteśmy częścią. Nasze działania spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród naszych drużynowych i znajomych. Na zbiórce opowiedziałyśmy o Józefie Ostafinie, przeprowadziłyśmy również warsztaty, dzięki którym nasi słuchacze znacznie utrwalili swoją wiedzę na temat Sejmu II RP oraz posła Józefa Ostafina. Ponadto rozdałyśmy wykonane przez nas broszurki, które za pewne będą przypominały o naszym wykładzie oraz o Józefie  Ostafinie.

4 kwietnia 2019  w Szkole Podstawowej nr 3 w Oleśnicy wśród uczniów klas 8  również przeprowadziłyśmy wykład uświadamiający o roli Jozefa Ostafina w Sejmie II RP oraz o jego działaniach zarówno w czasie II wojny światowej, jak i po niej. Uczniowie z pomocą wcześniej rozdanych broszurek poradzili sobie z zadaniami warsztatowymi, które okazały sie być świetną zabawą.

Udało nam się także przybliżyć postać  Ostafina w krótkim wywiadzie w lokalnym radiu.

Ponadto złożyłyśmy wniosek  do burmistrza Jana Bronsia o nadanie nazwy ulicy Józefa Ostafina. W ten sposób udałoby nam się rozsławić postać Józefa Ostafina wśród lokalnej społeczności Oleśnicy.

W ramach działań udało nam się także zorganizować wystawę w Zamku Książąt Oleśnickich, która upamiętnia Józefa Ostafina oraz jego działania.

Maria Jaworska i Maja Reda

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe