Bomba w szkole. Oleśnicka Siódemka ewakuowana

  • 04.04.2019, 12:00
  • Grzegorz Huk
Bomba w szkole. Oleśnicka Siódemka ewakuowana
Na szczęście to były tylko ćwiczenia To był ostatni element realizowanego w SP7 projektu Bezpieczny Dolnoślązaczek ogłoszonego przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski.
Projekt realizuje kilkadziesiąt szkół podstawowych i przedszkoli z regionu w tym 4 placówki z naszego powiatu.
 
Szkoła Podstawowa nr 7 w Oleśnicy bardzo aktywnie włączyła się w edukację dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że były ćwiczenia związane z atakiem terrorystycznym, szkolenie przeciwpożarowe oraz związane z bezpieczeństwem na drodze tym razem w czwartek uczniowie trenowali bezpieczną ewakuację z budynku szkoły, na której terenie znajdował się niebezpieczny pakunek (prawdopodobnie bomba).
 
Była sprawna ewakuacja, interwencja policyjnych pirotechników oraz zabezpieczenie strażaków.
 
Jak powiedziała nam dyrektor szkoły Dorota Rasała-Świtoń, do 10 maja wszystkie uczestniczące w projekcie placówki muszą złożyć w Urzędzie Marszałkowskim precyzyjny protokół ze szkolenia a wyniki zostaną ogłoszone w połowie maja. - Liczymy na to, że nasza szkoła znajdzie się w gronie laureatów. Nagrodą jest zorganizowanie i pełne sfinansowanie szkolnego pikniku w ramach Dnia Dziecka - mówi portalowi olesnica24.com dyrektor.
Grzegorz Huk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe