7 dworców PKP idzie do remontu. A Oleśnica?

  • 31.03.2019, 09:02 (aktualizacja 31.03.2019, 09:08)
  • wroclaw.tvp.pl
7 dworców PKP idzie do remontu. A Oleśnica?
PKP zaczyna front remontowy na swoich dworcach. Oleśnicy na liście nie ma...

PKP SA otrzymały na modernizację dolnośląskich dworców dotację unijną. Budynki zyskają nowy wygląd, ale też zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niektóre ponownie po latach zostaną otwarte dla pasażerów.

Jak podaje TVP 3 Wrocław, "Wałbrzych, Malczyce, Węgliniec, Bolesławiec, Imbramowice, Boguszów-Gorce i Szklarska Poręba – remonty dworców w tych miejscowościach mają zakończyć się w ciągu dwóch lat".

– Wszystkie te projekty zakładają przebudowę i modernizację istniejących dworców, przywrócenie historycznego wyglądu obiektów w zakresie podlegającym ochronie konserwatorskiej – informuje Tomasz Leś z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji PKP SA.

Remonty mają kosztować ponad 122 mln zł. Prawie 84 miliony to dotacja unijna.

 

wroclaw.tvp.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca.
Wyborca. 31.03.2019, 22:28
Jan budowniczy w akcji! Mam kasę to ją rozdaję ! Co nas jeszcze czeka , kto może to niech ucieka.
Wyborca
Wyborca 31.03.2019, 22:25
Czemu obecny burmistrz wiedząc z "kim rozmawiać- prezesem zarządu" a nie jakimś dyrektorem, nie załatwi remontu przez jego właściciela PKP? Wypowiadał się na sesji, że poprzedni burmistrz nic nie załatwił - on natomiast załatwi nas mieszkańców na "cacy" - co najmniej 20 mln zł. Czemu nie są prowadzone rozmowy - przecież wie z kim? a tu naga prawda:Baju, baju i będziemy w raju!
ferdek kiepski
ferdek kiepski 31.03.2019, 18:37
Krzysiu K. mam pomysła. Zaproponuj 'niedzielę czynu kościelnego' i wyremontujcie dworzec kurde!
Podróżny
Podróżny 31.03.2019, 15:30
Nie ma na liście ponieważ Oleśnica nie leży na ważnej na linii kolejowej, kursują tutaj pociągi tylko Polregio i KD. Dopóki nie wyremontują linii i nie wrócą pociągi spółki IC to nie wyremontują dworca.
.
. 31.03.2019, 14:21
To nas Bronś załatwił koncertowo.
Mieszkanka
Mieszkanka 31.03.2019, 14:07
Bronś chciał remontować czyjś dworzec, wiec włascicieł PKP nie wziął pod uwagę Olesnicy bo inwestor sam wyszedł przed szereg.
...
... 31.03.2019, 14:10
Bronś zamiast inwestować w budynki na terenie miasta to startuje po zdewastowane budynki do PKP. To nie jest gospodarz miasta tylko laik
J. R. R.
J. R. R. 31.03.2019, 10:52
I to jest dowód na to, jak o remont dworca w Oleśnicy zabiegał Kołaciński. Spieprzył temat koncertowo.
sidi
sidi 31.03.2019, 11:24
Nie ma bo Jasio prędziutko obiecał kolei że sam wyremontuje dworzec . Kolej nie frajer po co ma wydawac swoje melony. Po tych kwotach widac ze 20 milionów na Olesnice bedzie za mało o jakies 5 milionów
pinio
pinio 31.03.2019, 10:07
A Olesnica ? A Olesnice nie, bo my sami wyremontujemy !!!
Parowóz Franciszek
Parowóz Franciszek 31.03.2019, 09:28
Teraz PKP nic z naszym dworcem nie zrobi, po tym, jak w eter poszły deklaracje tego Janusza budownictwa ....

Pozostałe