Kupmy dom handlowy w Rynku i zróbmy w nim MOKiS-2 /WIDEO/

  • 29.03.2019, 18:50 (aktualizacja 30.03.2019, 09:54)
  • rpr
Kupmy dom handlowy w Rynku i zróbmy w nim MOKiS-2 /WIDEO/
To pomysł zaproponowany burmistrzowi przez radnego Pawła Bielańskiego.

Przypomnijmy, że autorski pomysł Jana Bronsia to zaadaptowanie na potrzeby MOKiS-u 2 dworca kolejowego. Według różnych szacunków ma to kosztować miasto od 20 do 25 mln zł.

Swoją kontrpropozycję przedstawiał dzisiaj na sesji Rady Miejskiej Paweł Bielański, który - jak powiedział - ma w tej kwestii poparcie swojego klubu Oleśnica Razem.

Rajca zaproponował wykupienie od Wojciecha Zborowskiego domu handlowego w Rynku. - Obiekt jest optymalnie zlokalizowany, łatwo go zagospodarować na sale wystawiennicze, taneczne i inną działalność kulturalną - mówił radny.

Podniósł też kwestie radykalnie niższych kosztów adaptacji w stosunku do dworca PKP i możliwość ożywienia Rynku.

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

rpr

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (92)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

danuta
danuta 17.05.2019, 07:34
hahahaha ............ do jakich lokali handlowej Paweł Bielański chce ściągnąć klientów??? po uruchomieniu MOKIS 2 ??? do banków??? chyba!! przecież w rynku szumnie nazwanym,,starówką,, po za bankami ,lichwiarzami i dwóch kafejek nie ma nic!!!!!!Latem ,gdzie w innych nawet małe miasteczka tętnią życiem ,nasze jest zdechłe i puste.Nie ma NIC!!!!!! Patrząc na stare zdjęcia jeszcze z przed wojny ,po wojnie rynek był gwarny,pełen kafeji i biznesów. Teraz jest Nędza,nędza i nędza!!! i wstyd!!
Wega
Wega 12.05.2019, 14:59
Niech z domu chandlowego Jasiu zrobi kwatety noclegowe dla swoich kumpli z rynsztoka Rynkowego bidule beda miały gdzie libacje urządzac bez szkody dla mieszkańcow😅
Uczen
Uczen 06.04.2019, 20:37
Doskonaly pomysl naprawde.
Koleżanka
Koleżanka 05.04.2019, 16:19
Ciekawe jaki jest głos ludu i co zrobi Janek
Janek jest za
Janek jest za 02.04.2019, 21:45
u Oleśniczan podczas plebiscytu internetowego, może Janek też był wówczas za ....?
Adam
Adam 02.04.2019, 22:50
To ten plebiscyt chodzi ? https://www.olesnica24.com/wia…
śmiech
śmiech 02.04.2019, 21:20
U kogo 80% poparcia?
Wojciech Zborowski
Wojciech Zborowski 02.04.2019, 22:04
Pamietajmy, że - budżet miasta to budżet wszystkich jej mieszkańców.

W okresie ostatniej kampanii wyborczej niektórzy rzucali różnymi kwotami, które niekoniecznie były zgodne z potrzebami mieszkańców i stanem faktycznym w kierunku rozwoju miasta.

Sposób na rozwój miasta poprzez formułę partnerstwa publiczno prawnego w systemie finansowania hybrydowego miasta i gminy oraz gospodarność finansową sami Pantwo ocenicie.

Jaka jest obecna sytuacja i na co powinny iść nasze pieniądze, aby generowaly one następne dochody dla miasta teraz i w przyszłości, a ludziom żyło się spójnie.
Wizytówką centralną kazdego miejsca, ktore jest sercem miasta tetniacego życiem spolecznym jest Rynk. Jaki on powinien być pisano nizej i wiele w ciagu ostatniego roku.

Zachęcam pozostalych mieszkancow roeniez do myslenia ! 🙂
Grażka
Grażka 01.04.2019, 17:44
szach mat dla Pana Jana - podczas pebiscytu na ożywienie oleśnickiego rynku spotkał się on z 80% poparciem
...
... 02.04.2019, 23:00
60 procent poparcia w wyborach miał pan Janek Bronś do tego głosy oddane na Monikę Romanowicz ktore mu pomogły i niezdecydowani wiec ma te 80 procent. Dlatego nic nie zrobi bez nas. Ani przeciw nam.
Mieszkaniec pl.Zwycięstwa
Mieszkaniec pl.Zwycięstwa 02.04.2019, 23:40
Super - dobrze że wybraliśmy Jana Bronsia na burmistrza. Może zastopuje on tą modernizacje pl. Zwycięstwa, z której i tak nikt zdrowszy nie będzie. Brawo dla Pana burmistrza za słowa "Należało w większym stopniu uwzględnić i doprowadzić do takiego stanu, który dałby szansę i możliwość za mniejszą kwotę, rzędu procentów tej wartości, na wyremontowanie placu" - uważa J. Bronś. To jest prawdziwy oszczędny gospodarz.
...
... 03.04.2019, 09:55
Zobaczcie na youtube place innych miast - Oleśnica to dno. Wstyd.
...
... 01.04.2019, 09:40
To chyba nie może być prima a prilis
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 31.03.2019, 21:15
W poprzedniej kadencji sugerowałem zarówno właścicielowi, jak i Michałowi Kołacińskiemu, by dla dobra Oleśnicy nawiązali współpracę w oparciu o umowę cywilno-prawną. Nie chcieli. Teraz jest sugestia, by władze miasta odkupiły. Można i tak, ale nie jest dobrym pomysłem, by to odbyło się w celu utworzenia MOKiS2, to powinno być w ramach struktur MOKiS - i basta. Tak, w tym obiekcie powinna być galeria wystawiennicza i inne, a w całość powinna uzupełniać organizacja świątecznych jarmarków w rynku. No i koniecznie należy doprowadzić do ładu estetycznego elewacji w rynku. Przy tej okazji można też postawić pytanie: kto ten obiekt sprzedał, by teraz władze miasta miały go odkupić?
Jan Brożyna
Jan Brożyna 31.03.2019, 22:11
To czego nie dokonał wcześniej M. Kołaciński to teraz mając w rękach dużą kasę miejską może wszystko zrealizować J. Bronś. A więc to co pisze Pan K. Kowalski i co było w programie wyborczym Forum Rozwoju i M.Romanowicz. Wynając należy czy kupić nie tylko ten budynek w Rynku, a jak dziś mówiono podczas rajdu samochodów również nasze lotnisko. A nie pozbywać się pieniędzy na jakiś plac Zwycięstwa, dworzec PKP czy drogi wojewódzkie, w które ich właściciele i tak z czasem muszą zainwestować. J. Bronsiowi drugie takie okazje mogą się już nie trafić, bo pieniądze dobrze zainwestowane wygenerują kolejne pieniądze.
...
... 31.03.2019, 22:40
Zamiast 25 na PKP to wyda 5 na DH i zostanie jeszcze na lotnisko od wojska i hotel przy ośrodkach sportu. I na wprowadzenie ogródków gastronomicznych do rynku
Sołtys
Sołtys 31.03.2019, 22:58
ale trzeba jeszcze z gminie zmienić plan zagospodarowania aby obwodnica nie przecięła lotniska a poszła obok.
m
m 01.04.2019, 11:04
Plac Zwycięstwa - powinien być także wyremontowany. W innych miastach takie place są pokazywane na zdjęciach promocyjnych miasta - u nas tylko popękany beton.
Adam
Adam 02.04.2019, 22:47
Najpierw rynek- remont kostki bo nie można nawet bezpiecznie iść a co dopiero na rolkach jechać. Tego problemu nie ma na placu Zwyciestwa
lucky
lucky 31.03.2019, 19:09
co jak co ale ten pomysł wcale nie głupi jest. Jestem za!
.
. 31.03.2019, 16:57
A co na to Janek?
- Nie i ch...!
Tak zwyczajnie po złości, bo MOKiS2 jest mu tylko potrzebny do tego by obsadzić w fotelu dyrektorskim Agatkę.
Roma
Roma 31.03.2019, 18:03
Chyba nie po to...Do tego wystarczy podział BiFK i już pani Sz. wraca na stanowisko.teraz przeczekuje na stanowisku kierowniczym.Ale już 1 lipca będzie dyrektorem.nie trzeba nic budować ani remontować w tym celu....
ole
ole 31.03.2019, 10:54
Bardzo dobry pomysł. Działania kulturalne w centrum miasta to super pomysł.
MM
MM 31.03.2019, 08:43
Mokis2 to fanaberia Jana Bronsia. P
W mieście jest wiele innych potrzeb m.in. remonty budynków będących w zasobach ZBK, bo niektóre są w opłakanym stanie i jeszcze toalety są na korytarzach. Kompletnym absurden jest utworzenie MOKIS n dworcu, to zupełnie nieprzemyślana decyzja. Na dworcu można zrobić ewentualnie mini muzeum kolejnictwa. W pomyślę radnego Bielańskiego jest logika, bo utworzenie w DH Certum "domu kultury" w ramach obecnych struktur jednostki, faktycznie byloby by impulsem do ożywienia martwego olesnickiego rynku. Czy Bronś jest w stanie to zrozumieć?
maek
maek 30.03.2019, 22:07
Z dyskusji wynika, że zwolennicy MOKiS-2 w budynku w Rynku mają racjonalne komentarze, natomiast bronsiowi tylko lżą i wypominają PiS chociaż Bielański i większość OR nie są członkami PiS. Popierają M. Kołacińskiego będącego członkiem PiS, gdyż ma normalne podejście do zarządzania miastem i podejmował decyzje nie kierując się polityką, a jedynie dobrem wszystkich mieszkańców. Bo w odróżnieniu od Bronsia właśnie myślał o mieszkańcach.
Ted
Ted 30.03.2019, 21:36
Brawo za racjonalne podejście. MOKIS na jakimś dworcu to paranoja. Jak ma być to rynek jest optymalna lokalizacja
igor
igor 30.03.2019, 18:56
spocony się nie zgodzi , choćby ze względu na to, że to pomysł OR - na złość. Nawet jeśli miasto będzie musiało na tym stracić
Ryszard Ochódzki
Ryszard Ochódzki 30.03.2019, 17:51
Temu mokisu2 na dworcu PKP oczko wypadło.
From
From 30.03.2019, 17:11
A Kołaciński dlaczego nie kupił domu handlowego bo nie chciał nabijać kabzy prywaciarza? Nie miał propozycji?
Kasjerka
Kasjerka 30.03.2019, 21:52
A czym zakup czy remont budynku PKP cztery razy drożej. Wyprowadzanie kabzy z urzedu. To sie musi podobac.
Iwo
Iwo 30.03.2019, 20:19
From - odpowiedz jest prosta,bo Kolacinski nie chcial mokisu 2. Tyle w temacie.
:)
:) 30.03.2019, 21:17
Zaorane...:)
n
n 30.03.2019, 19:39
puknij się w łeb pusty - NIGDY nie miał w swoim programie budowę MOkiS,- to ten twój idol takie głupoty proponuje aby swoje dziuniska powsadzać na stołki
Maniana
Maniana 30.03.2019, 17:49
Uruchom szare komórki. Po pierwsze nie planował MOKIS2, bo to generalnie durny pomysł ale trudno. Po drugie dopiero teraz wpłynęły pieniądze za sprzedaż działki GKNowi i są na taki zakup pieniądze.
tyle
tyle 30.03.2019, 13:27
Ja, moja rodzina i wielu, wielu znajomych nie korzystamy z dobrodziejstw kolei od kilkudziesięciu lat, gdyby nie zdjęcia i informacje praktycznie zapomnielibyśmy o istnieniu dworca . Myślę, że większość Oleśniczan korzysta z alternatywnych form podróżowania. W Rynku natomiast bywamy często, trzeba zrobić wszystko aby go ożywić, jednym z elementów tego planu może być świetny pomysł OR na ulokowanie tam Mokisu 2, jest świetna okazja aby przywrócić temu miejscu dawny blask.
Z rynku
Z rynku 30.03.2019, 12:48
Panie radny , ten pomysł to strzał dziesiątkę. Ożywienie rynku i świetna lokalizacja. To jest szansa dla handlowców w rynku. Tyle teoriia. Bo nie ma większych złudzeń Bronś nie słucha nikogo. Fanaberie na dworcu PKP, będzie realizował z uporem maniaka, bez względu milionowe koszty. Choć to kompletnie poroniony pomysł będzie kolanem przepchany.
Jacek
Jacek 30.03.2019, 19:03
Chyba ślepego wazrlinisrzu z PRL.
Moniidzkowiec .
Moniidzkowiec . 30.03.2019, 18:55
Kogo obchodzi co chce była komuna z byłym towatzyszem burmistrzem i jego kolesiami , mieli swoje pięć minut i nic, robili w majtki ze strachu jak mieli coś zrobić dlatego nic nie robili oprócz przedszkola w byłym szpitalu dla swoich kolesi .Nieudacznicy nawet nie potrafili wykorzystać budżetu , ale jaki burmistrz taka reszta .
Dlatego dostali kopa w d... od mądrych mieszkańców Oleśnicy.
zośka
zośka 30.03.2019, 19:17
@Moniidzkowcu vel @ Jarosławie i ktoś tam jeszcze ! Nie pij więcej, bo Ci się literki na klawiaturze mieszają ! Dobrej Nocy :-)

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165