Wiosenne porządki przy powiatowych drogach

  • 28.03.2019, 17:56 (aktualizacja 28.03.2019, 18:01)
  • Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Wiosenne porządki przy powiatowych drogach
"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Oleśnickiego zainicjował wiosenną akcję obustronnego sprzątania pasów dróg powiatowych. Choć jest ich prawie 450 km, efekty już są widoczne" - informuje internetowa witryna powiatu.

"Ten nowatorski pomysł polega na tym, że powiat zlecił porządkowanie poboczy gminom, które w ten sposób pozbywają się śmieci ze swego terenu.

– W jaki sposób to czynią, nie wnikamy. Jedni robią to własnymi siłami, inni zlecają, a dla nas najważniejsze jest to, że w końcu z przydrożnych rowów znikną butelki, plastiki, papiery i inne nieczystości – mówi starosta Jan Dżugaj.

Informuje również, że do wspólnej akcji sprzątania swój akces zgłosiły wszystkie gminy powiatu oleśnickiego. Ta wspólnie uzgodniona inicjatywa jest finansowana z budżetu powiatu. – Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy ją powtarzać – zapewnia starosta i dodaje, że podobną akcję w uzgodnionym zakresie prowadzi również Zarząd Dróg Powiatowych, wspierany przez Dom Pomocy Społecznej w Ostrowinie".

Taki komunikat zamieściła oficjalna strona powiatu oleśnickiego.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe