Awans, czyli radny Żyła patrzy prosto w oczy...

  • 26.03.2019, 11:18 (aktualizacja 26.03.2019, 11:34)
  • kad, rpr
Awans, czyli radny Żyła patrzy prosto w oczy... Krzysztof Dziedzic
Burmistrz Jan Bronś zdecydował o powołaniu na kierownicze stanowiska kilkoro radnych ze swego klubu. Wszyscy awansowali bez konkursu. Co na to radny Grzegorz Żyła, który niedawno pisał: "Ja sam chciałbym aby osoby na tak ważnych dla miasta stanowiskach były wybierane w drodze jak najczytelniejszej procedury - konkursu"?...

Burmistrz Jan Bronś po 4 "straconych" latach w polityce kadrowej przyjął prostą strategię: Żadnych konkursów! Jest w niej konsekwentny...

 

Z fotela radnego na dyrektorski stołek

 

Adam Hrehorowicz (klub Bronsia) kilkakrotnie bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego. Kiedy mu się wreszcie udało, szybko mandat złożył. Odszedł z zajmowanego stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie i został prezesem OKR Atol. Konkursu na to stanowisko nie było. Zmieniona przez burmistrza rada nadzorcza zaakceptowała to bez szemrania.

Kierownikiem Zakładu Oczyszczania Miasta w MGK zostanie Robert Sarna (klub Bronsia). Jak ujawniła Panorama, dotychczasowy kierownik Grzegorz Odelski został dyrektorem technicznym w spółce (na tym etacie był wakat od 2008 roku!), a jego miejsce zajmie radny.

Zastępcą kierownika Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej na Ludwikowskiej została Mariola Aiyegbusi (klub Bronsia). Wcześniej była zastępca dyrektora SZPZOZ. Musiano znaleźć dla niej nowe stanowisko, bo nie mogła łączyć dotąd zajmowanego z mandatem radnej. Zastępcą kierownika została bez konkursu.

Bez konkursu obsadzono stanowisko naczelnika Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta. Została nim Maria Susidko, bliska współpracowniczka Bronsia, radna powiatowa, członkini Zarządu Powiatu. Wcześniej stanowisko to nie było przez kilkanaście lat obsadzone, bo wydziałem kierował sekretarz miasta.

W niedalekiej przyszłości dyrektorką MOKiS-u zostanie Agata Szpiłyk. Rozdzielenie Biblioteki i Forum Kultury na Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Oleśnicką Bibliotekę Publiczną ma nastąpić od 1 lipca. Stanowisko szefowej MOKiS-u też zostanie obsadzone bez konkursu.

 

Radny Żyła "patrzy prosto w oczy"...

 

W kontekście bezkonkursowych nominacji nie sposób nie wyjąć z archiwum wypowiedzi radnego Grzegorza Żyły, prominentnego radnego z klubu Jana Bronsia, przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta. Na portalu społecznościowym napisał on w 2015 roku (a prasa to zacytowała) tak:

"Jak myślicie czy jeżeli Pan Dariusz Sendek (prezes sp. Atol) i Pan Michał Skrzypek (rzecznik prasowy i koordynator ds. promocji miasta) są takimi dobrymi kandydatami na proponowane im stanowiska, jak zachwala ich Pan Burmistrz, to czy obronili by się sami w trakcie trwania procedury konkursowej? A może powinienem zapytać dlaczego nie dano im takiej szansy? Chciałbym poznać Wasze zdanie bo ja sam chciałbym aby osoby na tak ważnych dla miasta stanowiskach były wybierane w drodze jak najczytelniejszej procedury - konkursu (może nawet rodzaj debaty z kandydatami na której mieszkańcy zadawali by im pytania patrząc prosto w oczy) a nie w atmosferze, powyborczego odwdzięczania się (powoływania)".

 

Wysłaliśmy kilkanaście dni temu do Grzegorza Żyły pytanie następującej treści:

"Reprezentuje Pan obóz rządzący i ma tym samym bezpośredni wpływ na politykę kadrową i podejmowane procedury. Czy Pan podtrzymuje to, co Pan kiedyś napisał na ten temat obsadzania stanowisk? A jeśli tak, jak Pan skomentuje fakt powołania przez Pańskie środowisko polityczne z pominięciem postulowanej przez Pana procedury konkursowej osób (radnych z Komitetu Jana Bronsia) na "ważne dla miasta stanowiska", które wymienię: naczelnik Wydziału Organizacyjnego UM Maria Susidko, prezes OKR Atol Adam Hrehorowicz, kierownik techniczny w MGK Robert Sarna, zastępca kierownika Przychodni Rej.-Specj. Mariola Aiyegbusi?".

Radny tego samego dnia naszą wiadomość odebrał, ale do dzisiaj na pytanie nie odpowiedział. Zachodzimy w głowę, dlaczego...
 

kad, rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca
Wyborca 30.03.2019, 14:01
Bardzo Dziwne Panie Żyła? Nie lubi Pan Trudnych pytań?
Dżejbi
Dżejbi 29.03.2019, 09:12
Eeee tam... odpowiedzi nie będzie, bo panu fotografowi oczy zarosły długą gęstą grzywą... I po prostu nie dowidzi... Czas pójść do fryzjera, on się nie odezwie...
czas nagli
czas nagli 28.03.2019, 21:15
Panie Żyła, miasto zamarło w oczekiwaniu na pańską odpowiedź, no może poza tym że kolejni kierownicy obejmują swoje stanowiska.
wolny
wolny 28.03.2019, 17:02
proponuję się umówić, najlepiej na maila, bo może go tam nie być Ha Ha Ha
?
? 28.03.2019, 14:51
No ale to jest dla mnie naprawdę nie w porządku, czyżby dla doraźnych celów politycznych pan Żyła zadawał pytania o transparentność? Teraz kiedy pytanie staje się niewygodne nabrał wody w usta?Jak to określić?
.
. 28.03.2019, 14:38
To może podejść do pana Żyły do zakładu fotograficznego z kamerą, i w obecności obiektywu zdać mu to pytanie?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.03.2019, 11:13
redagujący powyższy tekst z pewnością wie, gdzie jest zakład fotograficzny pana Grzegorza Żyły. Czy tak trudno podejść i zadać pytania bezpośrednio?
realnie
realnie 28.03.2019, 12:52
Czy pytanie zadane mailem nie wystarczy? Trzeba ganiać za człowiekiem po zakładach?
kropka
kropka 29.03.2019, 09:13
Jeszcze by drzwi nie otworzył...
Nieomylny
Nieomylny 28.03.2019, 07:35
Grzesiek, patrz na Mnie, kiedy do ciebie mówię ....
He he he
He he he 28.03.2019, 06:21
***a ma do gadania ,nic nie może przy***s
nocna zmiana
nocna zmiana 27.03.2019, 23:20
sklepikarz kierownikiem MGK ? Ten idiota z ratusza oszalał czy zwariował ?
Artspraw
Artspraw 28.03.2019, 19:26
Nie zwariował, tylko spłaca lokalnemu subiektowi dług polityczny
utyty spocony
utyty spocony 27.03.2019, 16:30
robson kakałko i bezradny rozpałka żyłka w kroku to największe kołki w mieście sorry nie stać mnie na innych...
m
m 27.03.2019, 13:01
Okazuje się, że Bronś nie tylko będzie remontował budynek dworca, ale cała stację z peronami i przejściami podziemnymi (tak mówił w Radio Rodzina). Czyli całkiem zastąpi PKP w remontach. CUS przy tym to będzie nic, bo pół zapłaciła UE, a tym przypadku zapłaci tylko miasto. Bronś ma 32 mln, które dostał dzięki Kołacińskiemu i dlatego go stać na taki remont.
PKP PLK
PKP PLK 27.03.2019, 14:25
Hojne panisko, ma gest ....
sd
sd 27.03.2019, 12:45
Występując pod przykrywką/ taki skromny?/ radny Żyła w trakcie kampanii wyborczej budował pomnik prezydenta Kaczyńskiego. Chyba też zapomniał.
Film Polski
Film Polski 27.03.2019, 07:50
Adaptacja powieści "Awans" Edwarda Redlińskiego dokonana przez samego autora. Żartobliwa opowieść o obyczajowych i cywilizacyjnych przemianach polskiej wsi z początku lat siedemdziesiątych. Bohater filmu Marian Grzyb wraca po studiach do rodzinnego Wydmuchowa. Jest to przysłowiowe miejsce, gdzie diabeł mówi dobranoc. Mieszkańcy toczą bójki o każdą piędź ziemi, paniczny strach czują przed każdym urzędem i słowem pisanym. Kwitnie ciemnota i zabobon. Magister rozpoczyna energiczne działania na rzecz modernizacji wsi. Roztacza przed chłopami tak kuszące wizje dobrobytu, że oni sami postanawiają przekształcić swoją wieś w nowoczesne letnisko. Kiedy stoi już elegancka świetlica z telewizorem, gospodynie wyręczane są przez stołówkę i roboty kuchenne, gdy sprzedane już zostały ostatnie krowy i konie okazuje się, że nie tego szukają na wsi letnicy. "Miastowi" chcą prymitywu, osmalonych garnków, mleka prosto od krowy i tym podobnych atrakcji. Mieszkańcy Wydmuchowa, radzi nie radzi decydują się na jeszcze jedną metamorfozę - tym razem przerabiają wieś na cepeliowski skansen w nadziei, że wreszcie napłyną tu tłumy wczasowiczów. Nauczyciel i jego kochanka Malwina wezmą ślub podług starodawnego obrządku.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.03.2019, 01:26
kolejne powody, by opozycyjni radni zorganizowali referendum w sprawie odwołania Jana Bronsia z funkcji Burmistrza Miasta Oleśnica. nagromadzono już tyle przykładów negatywnego jego działania, że spokojnie i dobrze można umotywować takie referendum, a jego przeprowadzenie ma duże szanse powodzenia. Ba, była by to szansa dla mieszkańców Oleśnicy, by naprawili błąd wyboru.
Zoil
Zoil 27.03.2019, 01:09
Jeśli Pan Grzegorz Żyła nie jest hipokrytą, to się odezwie. Panie Radny, czekam na Pańską publiczną opinię w sprawie stanowisk dla radnych Bronsia.
Ratusz
Ratusz 27.03.2019, 16:30
Czeka na przekaz utytego.
BJ
BJ 27.03.2019, 12:11
On się boi... Jak Pan nie pozwoli, to sługa głosu nie udziela...
Kowalski
Kowalski 26.03.2019, 23:12
Dlaczego na bezdomne psy zbierają 135 tysięcy a nie ma na karetkę tyle? CY wam nie wstyd? Karetki. A nie psy!!!! Co chwila pogotowie helikopterem musi latać!!!!
Ukryty mikrofon
Ukryty mikrofon 26.03.2019, 21:40
Janek do Grzesia na zdjęciu: Grzesiu, nie gniewaj się, że nie zostałeś wiceprzewodniczącym Rady, gdzie miałbyś dietę za nic. Przepraszam, że wsadziłem cię na minę z tym przewodniczeniem Komisji Oświaty, bo przecież wiemy, że nie masz o tym pojęcia i strasznie ci to nie na rękę. No ale musiałem dać Platformie jednego wice, a drugiego Jackowi, bo on jest niepewny. A ty akurat byłeś zagranicą, to skorzystałem z okazji, żeby poukładać to bez ciebie. Nie gniewaj się, dasz sobie radę z tą oświatą.
Zaangażowany Poeta
Zaangażowany Poeta 26.03.2019, 20:20
Za niedługo w MOKiSie: W Mławie tłum odprowadzał mnie do autobusu. Skandowali tytuły moich wierszy. W Serocku dyktowałem entuzjastom moje zaangażowane erotyki. A towarzysz Jan Winnicki przysłał mi kosz delikatesowy z Pewexu z tą oto wizytówką. A tutaj u was widzę organizacja szwankuje. Żeby na spotkanie ze mną nie było sali, plakatu, kogoś wprowadzającego, czy nawet publiczności?! Co pan na to?
to j sie pytam
to j sie pytam 27.03.2019, 12:12
Co na to Sofronow..?
Stanisław Anioł
Stanisław Anioł 27.03.2019, 14:26
Sofronowa w to nie mieszaj !!!!
...
... 26.03.2019, 19:16
Na stronie BiFK pojawił się wpis:
Dział Animacji Kultury i Organizacji Imprez
Kierownik: Agata Szpiłyk, [email protected]

Pozdrowienia dla pani Doroty.
ptyś
ptyś 26.03.2019, 19:44
A konkurs gdzie był ogłoszony ?
Redaktorin Katrin
Redaktorin Katrin 27.03.2019, 07:52
Może była jakaś wzmianka na tym nowym, niszowym portalu....
Michał
Michał 26.03.2019, 19:41
Dorota świetnie sobie radziłaś.to była zupełnie inna jakość
six
six 26.03.2019, 19:40
a co juz spuścili Dorotkę ?

Pozostałe