Najwyższy wodospad świata zdobyty!

  • 14.03.2019, 18:10 (aktualizacja 14.03.2019 18:18)
  • rpr
Najwyższy wodospad świata zdobyty! Jan Wierzejski Productions
Zespół Slide Challenge z Dimitrem Wiką w składzie dokonał zjazdu na linach z najwyższego wodospadu świata Salto Angel w Wenezueli.

Zespół Slide Challenge dokonał zjazdu na linach z najwyższego wodospadu świata Salto Angel w Wenezueli. Jeden z członków teamu skoczył z wodospadu na spadochronie. Tym samym Slide Challenge zaliczył w pełni pierwszy etap projektu zdobycia 10 najwyższych wodospadów świata.

Skład zespołu zjeżdżającego na linach: lider - Darek Pachut, Dimitri Wika, Jan Wierzejski i Miłosz Forczek. Skok spadochronowy: Paweł Jankowski.

Pierwszy etap narodowej ekspedycji dobiega końca. Biało-czerwone barwy z dumą powiewały nad wenezuelskim wodospadem.

Przypomnijmy...

Grupa pięciu przyjaciół ma nietypowy, bardzo ambitny plan - chcą jako pierwsza ekipa z Polski, a być może z całego świata, zdobyć dziesięć najwyższych wodospadów świata i zjechać z nich na linach.

Team, który zamierza podjąć się realizacji wyzwania pod tytułem "Slide Challenge", tworzą Dariusz Pachut, Miłosz Forczek, Jakub Poburka, Zbigniew Malinowski oraz Dimitri Wika.

Ten ostatni jest doskonale znany czytelnikom Panoramy Oleśnickiej i portalu olesnica24.com.

Opisywaliśmy jego wyprawę na Mont Blanc oraz na Elbrus. "Dimitri Wika - ratownik WOPR, zapalony taternik, alpinista, doświadczony płetwonurek i biegacz górski" - tak pochodzący z Oleśnicy, a mieszkający obecnie w Szwecji młody człowiek, wnuk Zbigniewa Wiki, nieżyjącego już właściciela zakładu fryzjerskiego i wieloletniego wiernego kibica Pogoni, jest przedstawiany w materiałach prasowych teamu.

rpr
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165