2.963 zł to wg Bronsia średnia rynkowa za prowadzenie Facebooka!

  • 12.03.2019, 20:13 (aktualizacja 12.03.2019 21:36)
2.963 zł to wg Bronsia średnia rynkowa za prowadzenie Facebooka!
Jest odpowiedź burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia na interpelację radnego Kazimierza Karpienki w sprawie zlecenia na prowadzenie miejskiego Facebooka.

Radny Kazimierz Karpienko (Oleśnica Razem) złożył interpelację do burmistrza Oleśnicy w sprawie zlecenia Katarzynie Kijakowskiej za 2.963,74 zł (stawka za okres od 2 do 28 lutego 2019) prowadzenia miejskiego profilu na Facebooku.

 

O bulwersujących zleceniach napisaliśmy tutaj

 

Przytaczamy treść interpelacji:

 

Zwracam się do Burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia o pilne wyjaśnienia i odniesienie się do niepokojących przekazów medialnych o przenikaniu się prywatnego biznesu ze zleceniami Urzędu Miasta Oleśnicy.

Proszę o odpowiedzi na pytania:

1. Czy Wiceburmistrz Oleśnicy Edyta Małys-Niczypor, prowadząc zarejestrowaną działalność gospodarczą pod nazwą Portfolio PR, współpracowała z Katarzyną Kijakowską w zakresie prowadzenia profili na portalu społecznościowym Facebook?

2. Czy zlecając Katarzynie Kijakowskiej prowadzenie profilu miasta Oleśnica na Facebooku miał Pan wiedzę, że Wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor i Katarzyna Kijakowska współpracowały w ramach prywatnego biznesu w tym samym obszarze działalności, jaki Urząd Miasta Oleśnicy zlecił Katarzynie Kijakowskiej?

3. Czy potwierdza Pan, że prowadzenie profilu miasta Oleśnica na Facebooku przez Katarzynę Kijakowską nadzoruje w ramach nadanych przez Pana kompetencji Wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor?

4. W jakim trybie wybrano Katarzynę Kijakowską do wykonywania usługi dla Urzędu Miasta Oleśnicy?

5. Na jakiej podstawie ustalono wysokość wynagrodzenia dla Katarzyny Kijakowskiej w kwocie 2.963 zł za miesiąc?

6. Czy nie uważa Pan za niedopuszczalne przenikanie się biznesu prywatnego z działalnością na rzecz Urzędu Miasta Oleśnicy?

7. Dlaczego w pierwszym okresie prowadzenia profilu miasta Oleśnica na Facebooku przez Katarzynę Kijakowską wykonywała ona tę pracę na rzecz Urzędu Miasta Oleśnicy bez dopełnienia wymogów formalnych, o czym można było przeczytać na portalu mojaolesnica.pl. Cytuję: „Jak mówi portalowi MojaOlesnica.pl zastępca burmistrza Edyta Małys-Niczypor, miejski fanpage prowadzi aktualnie oleśnicka dziennikarka Katarzyna Kijakowska. - Póki co nie podpisaliśmy żadnej umowy - informuje nas E. Małys-Niczypor”.

 

Radny Kazimierz Karpienko otrzymał odpowiedź burmistrza Jana Bronsia. Oto jej treść:

 

1. W dniu powołania na stanowisko zastępcy burmistrza pani Edyta Małys-Niczypor nie prowadziła działalności gospodarczej. Z uwagi na to, że sprawa leży poza zakresem odpowiedzialności burmistrza zatem nie może stanowić przedmiotu zapytania ani interpelacji.

2. Zastępca burmistrza nie prowadzi działalności gospodarczej, dlatego analogicznie do punktu 1. sprawa leży poza zakresem burmistrza.

3. Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Urzędu Miasta Oleśnicy zastępca burmistrza nadzoruje sprawy związane z promocją miasta.

4. Zleceniobiorcę wybrano zgodnie z zarządzeniem nr 98/VI/2014 Burmistrza Miasta Oleśnicy z 20.05.2014 r.

5. Zleceniobiorcy ustalono wysokość wynagrodzenia na podstawie średniej rynkowej świadczonych tego typu usług.

6. Wobec tego, że jest to pytanie o opinię, nie stanowi ani zapytania, ani interpelacji, o których mowa w ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2018 poz. 994 z póź. zm.).

7. Usługi świadczone przez panią Katarzynę Kijakowską świadczone są w oparciu o umowę zawartą w dniu 4.02.2019 r. Tekst zamieszczony na portalu MO nie był autoryzowany.

 

Przypomnijmy, że do końca 2018 roku Edyta Małys-Niczypor prowadziła Facebooka Gminy Oleśnica wraz z Katarzyną Kijakowską za 553,50 zł miesięcznie. Jan Bronś nie ogłosił nawet konkursu ofert, żeby znaleźć wykonawcę za korzystniejszą cenę. Co tam, płaci pieniędzmi podatników!

 

Niżej zamieszczamy do pobrania interpelację, odpowiedź oraz zarządzenie burmistrza z 2014 roku, na które powołuje się burmistrz Jan Bronś.

_

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 18.03.2019, 10:17
Kolejny krok dla opozycji to zorganizowanie referendum o odwołanie Jana Bronsia ze stanowiska Burmistrza Miasta Oleśnica. Argumentów za na tym portalu opublikowano aż nad to, a opozycja może zebrać wystarczający elektorat, by referendum było skuteczne.
CBA
CBA 15.03.2019, 11:10
Degrengolada utytego i sitwy osiągnęła apogeum .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.03.2019, 09:07
Niby tacy świeci, a po 4 latach przegrali wybory. I to Was boli najbardziej
M
M 15.03.2019, 09:05
Słuchać / czytać juz sie tego nie da. Awantura o 3 tysiące. Nie bądźcie śmieszni. Pisowska propaganda. A co niby poprzednis wladza nie rozdawala więcej pieniędzy ??
Wystarczy 29 lat Bronsia!
Wystarczy 29 lat Bronsia! 14.03.2019, 16:39
Nie można już słuchać tego bełkotu
Bronsia i patrzeć na jego facjatę.
Grzesio i Kasia
Grzesio i Kasia 13.03.2019, 20:14
Rodzina na swoim w ramach programu KORYTO +
Gar
Gar 13.03.2019, 19:49
Trzy tysiaki dla wyrokowca szacun....
RIO
RIO 13.03.2019, 19:37
Bufonady Bronsia ciąg dalszy. Jak można być tak załganym, aroganckim, pazernym, złośliwym, szkodliwym, niegospodarnym???
h
h 14.03.2019, 07:08
a kto mu zabroni takim być? na pewno wyborcy pozwolili
K&G
K&G 13.03.2019, 16:13
Tak wygląda promocja Oleśnicy:
Władze oleśnickie reprezentuje przede wszystkim burmistrz Oleśnicy. Ze względu na czas jego urzędowania, po mieście krążą pogłoski o zaniechaniu wyborów lokalnych co do następnej kadencji i uznanie burmistrza za burmistrza-imperatora, tj. stałego i niewymienialnego na mocy zasiedzenia. Istnieje także rada miasta, która chętnie udziela rad zbłąkanym i zrozpaczonym. Jako trzecią władzę można wymienić lokalny, opiniotwórczy portal internetowy z którego wszyscy czerpią wiadomości na temat aktualnych wydarzeń, repertuaru kina i obecności swoich znajomych na zdjęciach w galerii.

Więcej na: http://nonsensopedia.wikia.com…
vv
vv 13.03.2019, 15:20
Nauczyciele rzeczywiście się wkurzą na bank. 3 tysie za nic...
Broniarz
Broniarz 13.03.2019, 14:28
Zaraz zaraz. 3 tysiące za plumkanie na fejsiku? SERIO??? Panie Bronś, jaja se pan robi??? K**wa nie mówcie nauczycielom. Po co studiowali, po co te wszystkie dyplomy, mianowania... wystarczy pluć na rywali Janka i masz 3 klocki bez wychodzenia z domu! I to mając na koncie prawomocny wyrok za pomówienie!!!
Nie no, ja bym się wk**wił na maksa. Oleśnicy nauczyciele, DO STRAJKU! Żądajcie pensji na poziomie Kijakowskiej z wyrokiem! Nie jesteście gorsi!
Edi
Edi 13.03.2019, 13:48
Bronś ma ma jednego podstawowego pecha-trafil na faceta z zasadami (M. Kolaciński). Koniec Bronsia zapowaiada sie bardzo smutny, bo prawda zwyciezy.
Smiechu warte
Smiechu warte 15.03.2019, 09:10
Hehe, z całym szacunkien alr nie róbmy Boga z poprzedniego burmistrza. Niky nir jest swiety
Oleśnica
Oleśnica 15.03.2019, 11:12
ŚWIĘTY ZAPEWNE NIE ALE UCZCIWY Z ZASADAMI TO NA PEWNO.
Śmiechu warte
Śmiechu warte 15.03.2019, 14:00
Z zasadami możliwe, ale z ta uczciwoscia bym juz nie przesadzal ...
p
p 13.03.2019, 13:53
Oby, oby!
.
. 13.03.2019, 13:35
3 tysiące za klepanie na fejsie? Średnia wartość? Czyli są i tańsze opcje! Dlaczego ich nie wybrano? Bo że sa i droższe to wiemy. Sowa miał 160 zeta za udostęnienie linka.
Też pytam
Też pytam 13.03.2019, 11:12
@pytam: bardzo trafne spostrzeżenie! W kampanii 2014 roku większość uwierzyła Kolacinskiemu, że raz na zawsze rozbije układ, który sam wskazywał. Nie wywiązał się z deklaracji. To jak mu teraz wierzyć? Może kolejny raz manipuluje nami, by robić swoje, a nas olewać? Chyba jednak lepszy Bronś. Tym bardziej, że rzekomu układ okazał się tylko wyborczą sciemą.
Taka prawda
Taka prawda 13.03.2019, 12:50
Pokaż program Kołacińskiego z 2014 lub podrzuć link do jego wypowiedzi, artykułu, czegokolwiek, gdzie mówił o jakichś układach. Nie ma? A no widzisz. Bo kłamiesz, on niczego takiego nie deklarował, przeciwnie, wielokrotnie zapewniał, że dla niego liczy się tylko kompetencja i praca dla miasta, a przekonania i prywatne relacje to nie jest sprawa urzędu. I niestety na tym przegrał.
oj nie tak
oj nie tak 13.03.2019, 17:36
i jeszcze jedno jeśli nie deklarował to mój głos poszedł na marne bo osobiście uważam że klikę i sitwy najpierw trzeba na 4 strony świata rozgonić i dopiero budować coś nowego na zdrowym fundamencie z poszanowaniem zasad i prawa samorządowego a tak, co wybory będą takie przepychanki słowne które notabene do niczego sensownego nie prowadzą - tylko się OBURZACIE i nic więcej ,tylko punktujecie i nic więcej a większość ma to w tylnej części ciała.
poprawka
poprawka 13.03.2019, 17:42
właściwie to nikt takich rzeczy nie deklaruje jedynie działa
dodam
dodam 13.03.2019, 17:29
jeśli dla niego liczyły się jedynie kompetencje i praca dla miasta to widać ewidentnie że wolą ci kompetentni współpracować z obecnym burmistrzem "musi mieć to coś że lecą jak pszczoły do miodu wszyscy kompetentni więc pretensji nie powinniście mieć żadnych
Masakrator
Masakrator 14.03.2019, 12:45
Oj, tak, oni sa kompetentni. Kasia, co ma dwa wyroki. Edzia, co nie zna przepisów i co się odezwie to wtopka, Mareczek, co łamie statut i konstytucję, Oluś, co nie zna terminów funkcjonowania kierowanej przez siebie rady, Robercik, co bez szkoły ma być Panem Kerownikem, radna, co dostała w wyborach 45 głosów, znowu Mareczek, co zapomina że ma auto, Marysia na specjalnie utworzunym stanowisku dla której "niezwłocznie" to 3 miechy, sam Bronś, który nie stosuje się do ustaw i dopiero reaguje po skargach mieszkańców... k**wa chłopie jak tacy "kompetentni" lecą do Bronsia "jak pszczoły do miodu" to daje Bronsiowi takie świadectwo, że nie powinien on nigdy nigdzie pełnić jakiejkolwek funkcji
Stefan N.
Stefan N. 14.03.2019, 19:19
"(...) jak tacy "kompetentni" lecą do Bronsia "jak pszczoły do miodu" (...) - chyba raczej: jak muchy do g*****na
no
no 13.03.2019, 17:25
jeśli nie ma układu i kliki i sitwy? to z czym wy walczycie?krytyka jest nie na miejscu bo włodarz dobiera sobie współpracowników wycenienia ich pracę po swojemu i nic nikomu do tego to nawet nie podlega pod prawo, może jedynie moralnie gorszyć nielicznych
on
on 14.03.2019, 12:47
I gorszy, ale nie nielicznych, tylko wielu. Racja, do pudła za to się nie idzie. Ale w każdym normalnym kraju tacy ludzie nawet nie mieliby co myśleć o jakichkolwiek funkcjach. Że kompromitują siebie, to ich brocha. Ale że kompromitują miasto i robią wała z jego mieszkańców to na to nie może być zgody!!!
I już
I już 13.03.2019, 11:20
Bo Kołaciński ma miękkie serce, wiarę w ludzi i niespotykaną uczciwość. To nie są niestety cechy porządane u polityka samorządowego.
Stanisław Tym
Stanisław Tym 18.03.2019, 22:46
Ale te cechy mogły w kontynuacji elektoratu Kołacińskiego dać Dużo dobrego ,chodzby nawet takie nic jak prawda , uczciwość , o czym olesnica na długo musi zapomnieć , niestety na własne życzenie . Może porównanie nie właściwe ale Hitlera wybrali jego rodacy ,kochali go bardzo aż do grobowej deski ..................
Stanisław Tym
no
no 13.03.2019, 17:20
jak się ma miękkie serce to musi też mieć twardą d.upę nikogo zasady nie interesują wybory pokazały co myślą o zasadach w cenie jest umiejętność przekupowania i tworzenia trwałych zależności
on
on 14.03.2019, 12:48
I to niestety prawda. Oleśnicę toczy rak, na własne życzenie mieszkańców. Niech więc mają, na co chcieli.
JB-kompromitacja
JB-kompromitacja 13.03.2019, 13:50
Nieprawda, chyba że dla kogos wzorem jest J.B. Kołaciński b. dobrze wywiazal sie z funkcji, ale to facet z zasadami
JohnnyB
JohnnyB 13.03.2019, 10:07
Nieomylny gbur zapomniał dopisać jednej istotnej rzeczy: wspomniana przez niego stawka dotyczy swoich...
CBA
CBA 13.03.2019, 10:00
Utyty spocony totalnie zagubiony.
Równia Pochyła
Równia Pochyła 13.03.2019, 08:59

Ale naginanie rzeczywistości!!!!
Jan
Jan 13.03.2019, 07:29
Cóż DYZMA robi co chce na tym Folwarku !! A wy płatnicy-podatnicy nie wnikajcie na co idzie wsza kasa !
Jakub Sienkiewicz
Jakub Sienkiewicz 14.03.2019, 17:30
Czy ktoś się przyzna, że w nim jest Dyzma?
Bo taki jest czas, ile Dyzmy w nas.


Tak sie właśnie zastanawiam, jakby tutaj zacząć?
Jestem mistrzem ceremonii, wykonuję zawód.
Wykształcenie mam niepełne, ale głową robię.
Jako doktor, spec od twupów, talent mam do kobiet.

Czy ktoś się przyzna, że w nim jest Dyzma?
Bo taki jest czas, ile Dyzmy w nas.

Jak ja miałem wyjść na ludzi?
Ojciec pił i matka też. Wujek pił i wszyscy pili,
każdy red czerwony jest.
Tyle wielkich pytań dziś, odpowiedzi żadnej.
Mnie wystarczy tylko być - jakie to genialne!

Ludzie to za dużo teraz żrą,
ludzie coraz cięższe teraz są,
ale najważniejsze dla mnie, abym żył jak człowiek.
Oni to powinni zrobić tak, by było dobrze.

Czy ktoś się przyzna, że w nim jest Dyzma?
Bo taki jest czas, ile Dyzmy w nas.

Ludzie to za dużo teraz żrą,
ludzie coraz cięższe teraz są,
ale najważniejsze dla mnie, abym żył jak człowiek.
Oni to powinni zrobić tak, by było dobrze.

Czy ktoś się przyzna, że w nim jest Dyzma?
Bo taki jest czas, ile Dyzmy w nas.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.03.2019, 06:42
Maskara jestem tak za zenowana tymi wladzami ze maskara wrocil krol na swoje miejsce taraz obstawic wsztkich którzy pomogli sie wdrapac na tron
pytam
pytam 13.03.2019, 08:38
a dlaczego takich czystek po tylu długich latach nie zrobił Kołaciński?Tylko wpaniałomyślnie pozostawił całą klikę a a ta klika psikusa mu zrobiła i wypięła dupsko na niego?Dlaczego tego nie zrobił przecież po to był wybrany aby przegonić na 4 wiatry układ który jak rak toczy miasto? A dziś żale?
porazka
porazka 13.03.2019, 13:54
Nie zrobil bo ma inne spojrzenie na sposob sprawowania wladzy. Przeciez powinna byc kontynuacja. Ale coz mozna polemizowac jak J.B byl burmistrzem ciurkiem i jka zabrali zabawki to zwariowal
aha
aha 13.03.2019, 17:15
z tego wniosek że ludziom podobają się układy więc wybrali tego co takie kliki tworzy zasady niekoniecznie ich interesują
Tyle w temacie
Tyle w temacie 13.03.2019, 12:52
Bo czystki to nie była jego filozofia zarządzania. Tylko tyle i aż tyle. Nie po to był wybrany, bo nie po to startował. Jeśli obiecywał czystki to proszę o link do takiej treści.
oj
oj 13.03.2019, 03:41