MOKiS-2 powstanie na.... dworcu PKP?!

  • 11.03.2019, 19:59 (aktualizacja 11.03.2019 20:09)
  • OAI
MOKiS-2 powstanie na.... dworcu PKP?!
Nie, to nie jest żart...

Z informacji udzielonych MojaOlesnica.pl przez Jana Bronsia wynika, że MOKiS 2 ma powstać... na terenie dworca kolejowego w Oleśnicy.

Burmistrz jednoznacznie sugeruje, że PKP dworca nie wyremontuje. Jeśli przekaże go miastu, co będzie procesem długim i żmudnym, oleśniccy podatnicy będą musieli wyłożyć 10 mln zł na remont.

W obiekcie mają zostać mieszkania, które staną się komunalne. Na parterze do użytku kolei pozostanie kasa, poczekalnia i wyjście na peron. Na cele kolejowe pozostanie około 200 mkw.

Reszta ma  być przeznaczona na MOKiS-2 (sala taneczna, modelarnia, pomieszczenia dla organizacji).

Przypomnijmy, że jak podał portal olesnica24.com, w kampanii wyborczej Jana Bronś zapowiedział budowę MOKiS-u 2 na ulicy Kazimierza Wielkiego. Miała to być superświetlica...

"Zbudujemy MOKIS 2 - nowoczesny ośrodek kultury z doskonale wyposażonymi pracowniami artystycznymi, w którym dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy będą realizować twórcze pasje pod okiem doświadczonych artystów i animatorów" - takie było hasło wyborcze KWW Jana Bronsia.

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Inż. architerkt
Inż. architerkt 15.03.2019, 20:56
Niech miasto przejmie teren pod kładką, cała bocznica do likwidacji, super teren na inwestycje. Kładka i most na ul. dworcowej do rozbiórki i po problemie. Tylko muszą dobrze gadać z PKP. Tak to miasto będzie remontować kładkę co kilka lat.
Jadzia
Jadzia 12.03.2019, 13:57
Prawda jest taka to był impuls jak znowu nas zmanipulować. Gdzie jakaś analiza? Ktoś pytał mieszkańców o zdanie? Projekt z czuba a wy piejcie z zachwytu jaki to burmiszcz pomysłowy.
JK
JK 12.03.2019, 14:00
Na pewno Klub Jana Bronsia to przedyskutował dogłębnie.
Spocony Janek
Spocony Janek 12.03.2019, 16:46
Chyba raczej - Fan Klub Bronsia ....
EricoGo.
EricoGo. 12.03.2019, 14:07
Jaki klub Bronsia? On ma prywatny klub radnych? Nie rób jaj.
Lulek
Lulek 12.03.2019, 12:41
Totalna bzdura, nietrafiony pomysł z tym mokis 2 na dworcu. No i jeszcze wyszła kolejna niesłowność burmistrza. Za tej władzy nie ma logiki i dbania o interes naszego miasta. To totalne wariactwo.
m
m 12.03.2019, 12:18
Może lepiej odkupić byłe przedszkole przy ul. Spacerowej. Jest na sprzedaż. Będzie taniej, bliżej miasta i MOKiS. Tam są duże jasne piwnice, parter i piętro. Liczy się też wygląd zewnętrzny budowli miejskiej. Rodzice i dzieci byliby zadowoleni.
Adam Kochanowski
Adam Kochanowski 12.03.2019, 09:06
Może Pan Burmistrz wraz ze swoją świtą poprze projekt stworzenia w dobrym poziomie oddziału onkologii w Oleśnicy , nie musi to być zarys wrocławskiego centrów onkologii , ale odział chemioterapi i profilaktyki na początku . Wiele osób musi dojeżdżać do Wrocławia na chemię , to jest ogromny ciężar dla tych chorych osób . Może zróbmy coś wreszcie takiego co będzie służyć Mieszkańcom Oleśnicy , mokis czy likwidacja Bifk może poczekać , a dla ludzi chorych na raka liczy sie każda chwila . Pozdrawiam serdecznie Oleśnice Adam Kochanowski
 stary Bufor
stary Bufor 12.03.2019, 08:47
Czyja w końcu jest ta remontowana lokomotywa ?
Parowóz Franciszek
Parowóz Franciszek 12.03.2019, 16:48
Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i POT z niej spływa:
Tłusta oliwa.
Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:
Buch - jak gorąco!
Uch - jak gorąco!
Puff - jak gorąco!
Uff - jak gorąco!
Już ledwo sapie, już ledwo zipie,
A jeszcze palacz węgiel w nią sypie.
Stanisław Tym
Stanisław Tym 12.03.2019, 07:59
Przepraszam ,ale trudno mi zrozumieć dlaczego w tym mieście Oleśnica najważniejszym tema jest cały czas MOKiS , to likwidacjia BiFK to roszady personalne , czy ten temat jest najważniejszy czy nie ma innych potrzeb i bardziej pilnych spraw niż mokis . To jest jakaś obsesja Burmistrza i całej jego ekipy . Już tam sie słyszy ze dawna pani dyr Mokisu Agata jest już kierownikcza w Bifk , specjalnie już zwolniono dla niej miejsce ,co to sie dzieje . Jak mamy żyć w tym mieście jak dla Burmistrza jest ważne tylko poukładanie swoich ludzi w instytucjach , a co z opieka lekarską czy chodzby inne sprawy obywatelskie . Nie macie pomysłu co robić to może zorganizujcie lepszą bazę dla bezdomnych , czy kilka miejsc dla pobytu dziennego osób starszych . Stanisla Tym
L
zorientowana
zorientowana 12.03.2019, 08:06
Chodzi o posady i pensje.
pp
pp 12.03.2019, 12:05
"Posada i pensja Agaty" to w skrócie Pipa.
Oj.
Coś panu Bronsiu nie pykło.
no..
no.. 12.03.2019, 07:02
To za czas jakiś Bronś wybuduje mokis 3.tak tak wam obieca,ale to będzie w kolejnej kadencji!
Frank Drebin
Frank Drebin 12.03.2019, 16:37
... a dokładniej: 33 i 1/3
Rodzic
Rodzic 12.03.2019, 00:45
Ludzie przeciez to nie chodzi o nas tylko nowe stanowiska budzetowe ktore tam powstana za nasze pieniadze i to wielkie dla kilkunastu osob, ktorzy maja obiecaną prace za wygrane wybory.
Swietlica wielopokoleniowa to temat abysmy cos lykneli A tak naprawde miejsca wiepokoleniowe w kazdym miescie sa w Rynku przy gastronomii ktory to w Olesnicy jest wymarly. To jest antywizytowka miasta
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 11.03.2019, 23:36
A o "czerwonych koszarach", obok których każdego dnia przechodzi licealna młodzież - cicho sza. Zero aktywności, by zmienił się los "Pod blachą" i otoczenia. Istne perły w środku miasta w koszmarnym zaniedbaniu. Do tego dodać należy obiekt przy ul. Spacerowej i dom przy ul. Sejmowej. Jest to urągające miastu - jego burmistrz tymi obiektami nigdy, przez dziesięciolecia, się nie interesował.
ejtyJames1988
ejtyJames1988 11.03.2019, 22:22
Tam psy ***mi szczekają na tym odludziu. Chyba że zrobić klub dla lokatorów z górnych pięter to by było dobre.
Janek B.
Janek B. 11.03.2019, 22:07
Feanciszku lokomotywa będzie stała w byłej restauracji albo z tyłu na bocznicy. Oczywiście bilety UM będzie sprzedawać aby zarobić na remont kładki.
prof. Dąb - Rozwadowski
prof. Dąb - Rozwadowski 12.03.2019, 16:39
Lokomotywa będzie też służyć do ogrzewania pomieszczeń MOKIS-2, gdy MGK znacząco podniesie stawki na CO !!!!
student geriatryki
student geriatryki 12.03.2019, 16:43
Wspaniałe rozwiązanie techniczne! Brawo za racjonalizację!
MarekXDCz,
MarekXDCz, 11.03.2019, 22:14
Aha. Czekając na dziecko z kursu tańca rodzic wejdzie sobie na lokomotywę puści parę i zagwizda. Oczywiście za biletem.
..
.. 11.03.2019, 22:05
Jak tam dziecko puścić? Przejście nad torami niebezpieczne, brak miejsc postojowych przed dworcem (wszystkie zajęte). Z drugiej strony są miejsca do parkowania, ale nie można chodzić podziemnym przejściem, ludzie teraz przechodzą przez tory. Trzeba bliżej - może rozbudować MOKiS 1?
MP
MP 11.03.2019, 22:26
Parking ma byc wiekszy
Zdziwiona
Zdziwiona 11.03.2019, 22:12
Nikt tam dziecka nie puści. Emeryt z UTW też nie dojdzie, chyba że tan dziarski staruszek na wrotkach dojedzie do modelarni :-))
Franciszek Józef
Franciszek Józef 11.03.2019, 21:43
A Kamaszyło gdzie postawi swoją lokomotywę?
Mareczek
Mareczek 12.03.2019, 16:40
jeszcze mu złomiarze na wózkach ją wywiozą do skupu ....
ossa
ossa 11.03.2019, 21:43
Fajny prima aprilis
Biała Dama
Biała Dama 11.03.2019, 21:41
Chce pan tam tańczyć w rytm zapowiedzi z megafonu? Przywróć pan tańce na dziedzińcu zamku.
Połomszczak
Połomszczak 11.03.2019, 21:36
Cały dworzec tańczy z nami tańczy walca walczyka parami na tym dworcu nad dworcami z pędzacymi pociagami...
Rena
Rena 11.03.2019, 20:36
Ludzie, przecież z tego nic nie będzie. To jakies rzucone ad hoc, bez przemyslenia pomysły, bo Brons już wie, ze kolej dworca nie wyremontuje a koszty remontu i utrzymania (MIESZKANIA!!!!!) będa gigantycznee. Są pojedyncze przykłady wynajecia przez PKP kawałka dworca a to na sale kulturalna (Strykóww) , a to na teatr (Gdynia) , ale to inna sytuacja. Tam PKP wydzierżawia kawałek. U nas ma byc na odwrót. To sie po prostu nie uda i tego nikt nie bedzie nigdy realizował. Chca tym cos przykryc, chyba radnego w MGK
Kuzynka Edyta
Kuzynka Edyta 12.03.2019, 16:50
u nas teatr to jest w ratuszu ....
Helena Mikstat
Helena Mikstat 11.03.2019, 20:33
Jak dobrze zrozumiałam to ludzie czekający na pociąg mają trochę potańczyć, trochę pokleić modele. No w sumie ładny pomysł.
Monika
Monika 11.03.2019, 20:31
Mokis 2 to w ogóle debilny pomysł, Oleśnica to totalne dno, niech burmistrz spojrzy za okno, spojrzy prawdzie w oczy, bo gościu patrzy przez różowe okulary, ma bujną wyobraźnię i pisze piękne wiersze

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165