Pociąg zmiażdżył fiata! Kierowca był pijany! [AKTUALIZACJA]

  • 27.02.2019, 09:02 (aktualizacja 27.02.2019, 09:36)
  • OAI
Pociąg zmiażdżył fiata! Kierowca był pijany! [AKTUALIZACJA] Aleksander Białoskórski
Wypadek fiata i składu towarowego w Dąbrowie. 70-letni kierowca miał 2 promile.

Kwadrans przed godziną 1, w obrębie stacji kolejowej Dąbrowa Oleśnicka, doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz pociągu towarowego. Fiat seicento, na oleśnickich tablicach rejestracyjnych, w nieustalonych okolicznościach znalazł się na torowisku a po chwili został staranowany przez nadjeżdżającą lokomotywę.

Przybyłe służby zastały na jednym z peronów rozbity samochód fiat seicento, który zderzył się z lokomotywą ciągnącą wagony towarowe. W momencie zdarzenia wewnątrz pojazdu miało nikogo nie być.

Kierowca - według niektórych świadków wraz z pasażerką - zostali ewakuowani na zewnątrz przez obecne na miejscu osoby. W chwili dotarcia służb na miejscu nie stwierdzono jednak obecności kobiety. Zarządzone zostały poszukiwania. Strażacy przeczesywali pobliskie tereny, próbując odnaleźć potencjalną poszkodowaną.

Jak doszło do wypadku? 

Jedna z nieoficjalnych wersji mówi, że osobówka miała zawisnąć na skraju jednego z peronów. Druga o tym, że fiat zatrzymał się na środku pobliskiego przejazdu kolejowego. Ale wciąż nie wiadomo, jak samochód znalazł się w obu opisywanych miejscach. W momencie wypadku była gęsta mgła, ograniczająca widoczność do nawet 20 metrów. Być może była to jedna z przyczyn, która doprowadziła do zdarzenia.

Na miejsce przybył zastępca komendanta powiatowego PSP w Oleśnicy bryg. Andrzej Fischer.

AKTUALIZACJA

Za kierownica seicento siedział 70-letni mężczyzna, mieszkaniec Dobroszyc. Okazało się, że prowadził auto pod wpływem alkoholu. Miał prawie 2 promile. Policja nie potwierdza informacji o pasażerce samochodu.

 

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe