Obwodnica ruszy w sierpniu?

  • 26.02.2019, 12:05 (aktualizacja 27.02.2019, 11:47)
  • Panorama Oleśnicka
Obwodnica ruszy w sierpniu?
Na razie trwają prace projektowe.
- Prace projektowe są w toku.  Możliwe jest rozpoczęcie prac w sierpniu bieżącego roku - mówi Ryszard Jóźwik, kierownik Działu Uzgadniania Dokumentacji, pytany o termin rozpoczęcia prac związanych z budową tzw. obwodnicy wschodniej Oleśnicy.
 
Koszt inwestycji wyniesie 25,7 mln zł. Przypomnijmy, że nowa trasa będzie miała ok. 3 km i połączy drogę wojewódzką 451 z trasą ekspresową S8. Wszystko po to, by auta jadące tranzytem do Namysłowa i Opola ominęły centrum Oleśnicy, a poza tym obwodnica ma umożliwić komunikację terenów inwestycyjnych z trasą S8.
 
Na budowę obwodnicy z niecierpliwością czeka większość mieszkańców Oleśnicy, zmęczonych staniem w korkach i wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych
 
Przebieg planowanej obwodnicy pokazujemy na mapce. Prace mają potrwać dwa lata.
Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Farsa
Farsa 27.02.2019, 13:34
2 lata robić 3 kilometry? To jakaś kpina. Oby chociaż zrobli i zmieścili się w tym napiętym terminie
PP
PP 26.02.2019, 14:34
No i gitarra. Jeszcze tylko rondo na Dobroszyckiej, remont Placu Zwycięstwa, rewitalizacja stawu na Kruczej, budowa ścieżek rowerowych na Ludwikowskiej i Skłodowskiej, remont Ogrodowej i Łukanowskiej i powoli będzie można uznać, że projekty uruchomione przez Kołacińskiego uda się dokończyć.
lolo
lolo 26.02.2019, 12:35
Zaiste, korki w Oleśnicy są potężne! Kto to widział, aby przez miasto z Zielonych Ogrodów na Rataje, jechać piętnaście minut. Coś strasznego! Polecam jednak korki we Wrocławiu i w wielu większych miastach.

Pozostałe