Sklepowy złodziej w Oleśnicy

  • 18.02.2019, 12:46 (aktualizacja 23.02.2019, 18:28)
  • OAI
Sklepowy złodziej w Oleśnicy
Policjanci z Oleśnicy zatrzymali 72-letniego mężczyznę, który ukradł ze sklepu artykuły spożywcze. Złodziej został ujęty przez ochroniarza. Okazało się, że sprawca kradzieży jest poszukiwany do odbycia kary. Został przewieziony do Wrocławskiego Aresztu Śledczego.

Do zdarzenia doszło w Oleśnicy. Policjanci zostali powiadomieni przez jednego z pracowników sklepu, że na jego terenie został ujęty złodziej. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia w sklepie zastali pracownika ochrony i sprawcę kradzieży. Mężczyzna usiłował wynieść ze sklepu artykuły spożywcze. Podczas sprawdzenia okazało się, że 72-letni złodziej jest poszukiwany do odbycia kary. Skradziony asortyment został odzyskany i ponownie wrócił na sklepowe półki.

Kiedy policjanci realizowali czynności w sprawie okazało się, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie również kilka innych kradzieży sklepowych. Jak ustalili policjanci, mężczyzna na przestrzeni kilku ostatnich dni ukradł z co najmniej 6 różnych sklepów artykuły spożywcze i przemysłowe. Ich poszczególna wartość stanowiła wykroczenie, natomiast w połączeniu właściciele sklepów oszacowali wartość poniesionych strat na kwotę ponad 1000 zł, co w świetle obowiązujących przepisów prawa stanowi przestępstwo.

Zatrzymany 72-latek usłyszał zarzut kradzieży za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został doprowadzony do aresztu śledczego.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe