Oświadczenie wójta gminy Oleśnica

  • 23.09.2022, 14:33
  • rpr
Oświadczenie wójta gminy Oleśnica
Marcin Kasina odniosły się do incydentu z sesji Rady Gminy Oleśnica:

O tym incydencie portal olesnica24.com napisał TUTAJ.

Oto, jak odniósł się do niego wójt gminy Oleśnica Marcin Kasiny:

"Jednym z wielu zadań przewodniczących rad gmin jest czuwanie nad prawidłowym przebiegiem sesji i realizacja zaplanowanego porządku obrad.

Przewodniczący jednocześnie biorą udział w pracach rad, tak jak pozostali radni, uczestniczą w głosowaniach, w dyskusji, którą muszą jednocześnie moderować, udzielają głosu radnym itp.

Ponieważ tych obowiązków przewodniczący ma dużo - w trakcie sesji mogą się pojawić wątpliwości, które wymagają bieżącej korekty czy konsultacji, a samo prowadzenie obrad często wymaga dynamiki działania - dla uniknięcia ewentualnych pomyłek przewodniczącemu pomaga pracownik ds. obsługi biura rady, radca prawny i sekretarz gminy.

Sekretarz udziela przewodniczącemu bieżących, wynikających z potrzeby chwili, informacji, co miało miejsce w tym przypadku. Nigdy nie miało, nie ma i też w przyszłości nie będzie miało miejsca sugerowanie przewodniczącemu jak ma głosować, przewodniczący jest od nikogo niezależnym radnym, samodzielnym w podejmowaniu decyzji.

Jeśli chodzi o wulgarne słowo wypowiedziane przez przewodniczącego, które zarejestrował mikrofon podczas sesji rady gminy, to nie powinno oczywiście to mieść miejsca, był to incydent, za który przewodniczący, podczas sesji w dniu 23. 09. 2022 r., już przeprosił publicznie radnych, a tym samym odbiorców transmisji obrad".

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TK
TK Wczoraj, 12:13
Panie Wójcie gdzie te komputery które były obiecane dla byłych PGR. Inne gminy już dawno rozdały tylko Oleśnica się ociąga.
To jest już żenada.
Trzebarozliczyć
Trzebarozliczyć 25.09.2022, 16:39
No i super. Teraz jeszcze do sądu tych hejterów i będzie git.
Grzesiuk
Grzesiuk 24.09.2022, 19:24
Piękne tłumaczenie ciekawe czy CBA wystarczy????
PRL BIS
PRL BIS 24.09.2022, 07:31
To przypomina czasy PRL i ZSRR gdy delegacje miały ze sobą smutnych panów z SB i KGB którzy czuwali i doradzali przy dynamice działań delegacji.
Leon Zawałowiec
Leon Zawałowiec 24.09.2022, 05:12
To chyba jasne i oczywiste.
Pytanie dnia
Pytanie dnia 23.09.2022, 17:36
K to chce uwalić przewodniczącego, sekretarza i samego wójta?
Tyle w temacie
Tyle w temacie 23.09.2022, 15:57
A wiadomy portal realizuję wytyczne ratusza. Uważajcie na radnego deklarza ze Spalic . To wyjątkowo mętny typ. Robić swoje i nie zważać na ujadanie kundelków na ratuszowej smyczy

Pozostałe