Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Ambasador Młodego Pokolenia RP”

  • 22.09.2022, 08:32
  • Beata Rubaszewska
Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy wyróżniona w ogólnopolskim konkursie…
Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy została wyróżniona i otrzymała statuetkę.

Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy wzięła udział w ogólnopolskim konkursie : „Ambasador Młodego Pokolenia”. Konkurs organizowany był przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej przy współpracy z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem.

19 września w Warszawie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się ogłoszenie wyników powyższego konkursu podczas Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych. Młodzieżową Radę Miasta Oleśnicy reprezentowała przewodnicząca Wiktoria Bryn wraz z opiekun Beatą Rubaszewską.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Wiceprzewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego Piotra Mazurka oraz Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem. Gościem specjalnym wydarzenia był Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Kds.PP prof. Piotr Gliński.

Nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach. Nasza rada kandydowała w kategorii "Najaktywniejsza Młodzieżowa Rada Gminy/Młodzieżowa Rada Powiatu/Młodzieżowy Sejmik Województwa".

Celem Konkursu było m.in.:

  1. Wyróżnienie/uhonorowanie działalności młodych osób oraz podejmowanych przez nich inicjatyw i przedstawienie tych osób w formie przykładu do naśladowania;

  2. Zebranie dobrych praktyk z inicjatyw młodych osób i osób działających na rzecz młodzieży. Inicjatywy te powinny być promowane z uwagi na ich

skuteczność i efektywność;

  1. Promowanie idei partycypacji młodych osób w sprawach publicznych;

  2. Zwiększenie świadomości społecznej na temat działań podejmowanych przez młode zaangażowane społecznie osoby;

  3. Zwiększenie zaangażowania młodych osób w działalność obywatelską i politykę młodzieżową;

  4. Wzmacnianie atrakcyjności działalności społecznej młodych ludzi.

Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy została wyróżniona i otrzymała statuetkę. Jest to dla nas ogromna radość , ale i duża odpowiedzialność. Swoją pracą postaramy się udowodnić , że zasłużyliśmy na powyższe wyróżnienie.

Na zakończenie Konferencji odbyły się panele dyskusyjne i warsztaty, w których mogliśmy m.in. wymienić się dobrymi praktykami.

Beata Rubaszewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe