Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 15:32
Reklama
Reklama
Reklama

Matematyka nie taka straszna – wizyta licealistów z Sycowa

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie poznawali we wtorek tajniki liczb zespolonych. Zajęcia odbyły się na Wydziale Matematyki w ramach stałej współpracy uczelni ze szkołami średnimi.
Matematyka nie taka straszna – wizyta licealistów z Sycowa

Autor: Politechnika Wrocławska

"Koordynatorką projektu jest prof. Jadwiga Sołoducho, a w jego trakcie pracownicy uczelni prowadzą kursy wspomagające nauczanie przedmiotów ścisłych w szkołach z terenu Dolnego Śląska. Zajęcia realizowane są cyklicznie w okresie roku szkolnego.

W wykładzie, który odbył się na Wydziale Matematyki, wzięli udział uczniowie z klas II i III. – Młodzież podchodzi do zajęć z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem. Materiał dobieram tak, żeby nie odbiegał znacząco od tego, czego dowiadują się w szkole, ale rozbudowuję go też o dodatkowe elementy. W trakcie tych spotkań staram się także przekazywać informacje w bardziej praktycznej formie, żeby matematyka nie była dla młodych ludzi tylko suchą teorią – mówi dr Marek Skarupski z Wydziału Matematyki, prowadzący ćwiczenia.

Wcześniej jednymi z bardziej intrygujących dla uczniów zajęć było np. poznanie środowiska pracy pakietów matematycznych do obliczeń algebraicznych. Z jednej strony mogli sobie bowiem przypomnieć materiał dotyczący wyznaczników, z drugiej poznali macierze.

Dr Marek Skarupski, który w projekt zaangażowany jest już od trzech lat, zwraca uwagę, że uczniowie biorący udział w zajęciach po maturze w większości decydują się na studia na Politechnice Wrocławskiej. – Już w trakcie tych spotkań staram się wyłapywać zdolne osoby i zachęcać je do przyjścia na naszą uczelnię – dodaje naukowiec.

Anna Chowańska-Morozowicz, nauczycielka matematyki z liceum w Sycowie, podkreśla, że uczniów do udziału w wyjazdach nie trzeba przekonywać, co więcej to oni namawiali władze szkoły, żeby przystąpić do programu. – Cześć licealistów, wiedząc, jaki będzie temat zajęć, przygotowuje się do nich wcześniej. Z kolei my na lekcjach staramy się utrwalać zdobytą na uczelni wiedzę, która wykracza poza program liceum i przygotowuje już bardziej do studiów niż do matury – wyjaśnia.

Projekt współpracy naszej uczelni ze szkołami średnimi realizowany jest już od blisko sześciu lat. Jeden z jego najważniejszych celów to zwiększenie zainteresowania uczniów naukami ścisłymi oraz studiami na Politechnice Wrocławskiej".



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: OckaTreść komentarza: Ty to chyba jednak pod kamieniem żyjesz dziewczyno. Zobacz raz jeszcze zdjęcia i zacznij dodawać. A zobaczysz o co tam chodzi. Jedynie co Ci podpowiem to nie o miasto. I nie bronie tu Kołacińskiego jedynie można mu podziękować,że ruszył to co nie było robione od lat 90. Dziś przez kolejne lata nie będzie nic.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 12:40Źródło komentarza: Tak Adam Horbacz dowiedział się, że jest burmistrzem OleśnicyAutor komentarza: OckaTreść komentarza: Czego uczy,jak pchać się do koryta i niszczyć miasto? Taka to nauka. To ja podziękujęData dodania komentarza: 23.04.2024, 12:36Źródło komentarza: Tak Adam Horbacz dowiedział się, że jest burmistrzem OleśnicyAutor komentarza: KokoTreść komentarza: BETONOZA czas start.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 12:10Źródło komentarza: Tak Adam Horbacz dowiedział się, że jest burmistrzem OleśnicyAutor komentarza: Nie rozumiemTreść komentarza: Tez palisz w piecu śmieciami i smrodzisz sąsiadującym mieszkańcom?Data dodania komentarza: 23.04.2024, 10:57Źródło komentarza: DLACZEGO HORBACZ WYGRAŁ, A MANIAK PRZEGRAŁ?Autor komentarza: szwedTreść komentarza: Tu wyjątkowo zgodzę ze Zbysiem. Szwecja w zagospodarowaniu odpadów to wzór dla innych. Wieloletnia edukacja społeczeństwa o o konieczności segregacji przynosi teraz efekty. Był czas że zatrudniano tzw. szpiegów śmieciowych tropiący tych co nie segregują odpadów. Ale podstawową sprawą są spalarnie odpadów w wielu miastach do zakładów zagospodarowanie trafia 1% zebranych odpadów. I tu kłania się polski problem - spalarnie odpadów. Każda inicjatywa zbudowania spalarni to ogromny sprzeciw społeczny podsycany dodatkowo przez polityków. Bez budowania spalarni problem śmieciowy będzie coraz większym problemem. Dzięki spalarnią odpadów Szwedzi mają również tani prąd!!!!!! A u nas cena energii ciągle w górę a śmieci to coraz większy problem.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 10:28Źródło komentarza: DLACZEGO HORBACZ WYGRAŁ, A MANIAK PRZEGRAŁ?Autor komentarza: realTreść komentarza: Ekipa Bronsia czyli stara "klika" górą. Pozostało jeszcze do wzięcia Starostwo. O co tak zaciekle walczyli: Dochody z tytułu zatrudnienia UM Oleśnica i jednostek podległych w 2023r - Bronś - 258927,00zł + dotacja 3000 Tani prąd (biedak musiał skorzystać z dotacji); - v-ce Bronś czyli Małys - 206327,64zł; - Sekretarz Pawlaczyk - 185310,46zł; - Szpiłyk MOKiS - 139247,25zł; - Marszałek "koryto" MOPS - 193831,91zł; - Zarębski MGK - 206355,25zł. Na podstawie oświadczeń majątkowych dostępnych w internecie.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 08:44Źródło komentarza: Tak Adam Horbacz dowiedział się, że jest burmistrzem Oleśnicy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic