Rozlicz PIT za darmo!

  • 12.02.2019, 16:18 (aktualizacja 13.02.2019, 18:53)
  • O
Rozlicz PIT za darmo!
Osoby zamieszkujące na terenie gminy Oleśnica mają możliwość skorzystania z darmowego i intuicyjnego systemu rozliczeń PITax.pl.

W roku 2019 Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła usługę Twój e-PIT. Od 15 lutego podatnik będzie mógł zapoznać się ze swoim PIT-37 lub PIT-38 za 2018 r. na portalu podatki.gov.pl

Po dokonaniu weryfikacji będzie można dokonać następujących czynności:

Zaakceptować tak przygotowane rozliczenie i wysłać;
- Zmodyfikować - w zależności od potrzeb, np. miejsce zamieszkania, wpisując darowizny, rozliczając się z małżonkiem zamiast samodzielnie, zmienić odbiorcę 1% podatku itd. i wysłać
- Odrzucić i samodzielnie wypełnić PIT
- Nie robić nic

Rozliczenie będzie dostępne do dnia 30 kwietnia 2019 r., jeżeli nie wykonamy żadnej czynności, PIT zostanie wysłany dopiero ostatniego dnia czyli 30 kwietnia 2019 r.

Jeżeli ktoś woli rozliczyć samodzielnie PIT (elektronicznie lub składając formularz w wersji papierowej w urzędzie skarbowym), nie ma ku temu żadnych przeszkód.

Osoby zamieszkujące na terenie gminy Oleśnica mają możliwość skorzystania z darmowego  i intuicyjnego systemu rozliczeń PITax.pl. Program został udostępniony gminie Oleśnica w ramach udziału w projekcie pod nazwą „Wspieraj lokalnie” Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

PITax.pl ma na celu łączenie promocji kampanii przekazywania 1 % dla lokalnych organizacji z rozliczaniem PIT-ów na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego.

O

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe