SKOK NA MIEJSKĄ KASĘ!

  • 11.02.2019, 19:21 (aktualizacja 13.02.2019, 18:57)
  • OAI
SKOK NA MIEJSKĄ KASĘ! pixabay.com
Można pokręcić głową z dezaprobatą. Ale można też postawić pytanie, czy nie stanęliśmy wobec problemu niegospodarności osób odpowiadających za miejską kasę.

Już jutro nowe wydanie Panoramy Oleśnickiej. A w niej do poczytania między innymi:

TYLKO W PANORAMIE. SKOK NA MIEJSKĄ KASĘ!
Nieprawdopodobne! Prawie 5 tysięcy złotych otrzymał Andrzej Sowa za prowadzenie w styczniu profilu Urzędu Miasta Oleśnicy na Facebooku. 160 zł - tyle Urząd Miasta płacił średnio z kieszeni podatników za 1 post zamieszczany na profilu miasta przez koordynatora kampanii Jana Bronsia. Za całą kadencję "fejsbuk" będzie nas kosztował grubo ponad ćwierć miliona?!

NIE BYŁO KANDYDATA Z COJONES
Radny kontra radny, czyli barwna i ciekawa polemika pomiędzy radnym powiatowym Jarosławem Polańskim a Przemysławem Paprockim, radnym z gminy Twardogóra.

TYLKO W PANORAMIE. KTO ZAPŁACIŁ ZA KAMPANIĘ WYBORCZĄ?
Bronś dał 10 tysięcy, Romanowicz 8,5 tysiąca, Kołaciński 5 tysięcy. Kto jeszcze zapłacił za wybory samorządowe? Panorama ujawnia finanse lokalnych komitetów, startujących w wyborach w Oleśnicy.

TYLKO W PANORAMIE. DO OKULISTY? ZA 10 MIESIĘCY!
Masz problem ze wzrokiem? Potrzebna ci pilna konsultacja u okulisty? Cierp w milczeniu i czekaj prawie rok. Taka jest rzeczywistość oleśnickiej służby zdrowia...

ZAGADKA SCHRONÓW
Zbudowane dla baterii przeciwlotniczej? Na potrzeby ludności i ZNTK? Może to relikt zimnej wojny? A może zbudowano je dla jeńców wojennych? Julia Montewska weryfikuje hipotezy i stawia swoją w sprawie tajemniczych schronów na oleśnickich Wądołach.

TYLKO W PANORAMIE. ZBYT PIJANA NA NUMER
Nowa władza, nowa oferta kulturalna w Oleśnicy. Zbyt pijana na numer, prowadzę cię na górę, mała, ty już nie pij - to słowa jednego z przebojów grupy, która zaśpiewa w amfiteatrze nad stawami. "Promocja szajsu" - komentuje krótko jeden z mieszkańców.

NA WZÓR REMBRANDTA I VERMEERA
Mamy w Oleśnicy mistrzynię niekonwencjonalnej fotografii portretowej.

CAMPUS ŻYCIEM TĘTNIĄCY
To miejsce musicie odwiedzić - Oleśnicka odkrywa, ile jest tam atrakcji!

TYLKO W PANORAMIE INNYM ZABRALI, SIATKARZOWI DALI
Oleśnickie kluby sportowe uboższe o 23 tysiące złotych. Dlaczego? Ano dlatego, że 22 tysiące "trzeba" było dać nowemu tworowi - odrodzonemu Siatkarzowi. Znowu zaczęło się antagonizowanie oleśnickiego środowiska sportowego...

TYLKO W PANORAMIE. 106 LAT HISTORII ZNTK. I SZLUS!
Reichsbahnausbesserungswerk Öls nie zniszczyła światowa wojna. Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego nie zniszczyła "komuna" - ba, było wręcz przeciwnie! Wystarczył jednak pomysł Janusza Lewandowskiego, obecnego eurodeputowanego, aby zaczął się zmierzch historycznej firmy i w końcu jej upadek... W Panoramie 106 lat barwnej historii ZNTK. I kulisy upadku firmy, czyli dlaczego Olkol wyparł ZNTK, a właściciele przestali bronić zakład przed upadłością?  

NAJTRUDNIEJSI WIĘŹNIOWIE
W oleśnickim Zakładzie Karnym są sprawcy przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Jak im pomóc?

POZWAŁ WROCŁAW O 11 MILIONÓW!
Czy wywodzący się z Sycowa biznesmen wygra ten precedensowy proces?

TYLKO W PANORAMIE. TO MUSI BYĆ STADION MIRA!
Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZP-u Andrzej Padewski, wieloletni prezes Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Tadeusz Salik, obecny prezes i właściciel Pogoni Michał Krej, radny Marek Kamaszyło, wieloletni zasłużeni piłkarze Pogoni Tomasz Idziorek i Adam Maciejewski to pierwsze osoby, który podpisały petycję w sprawie nadania stadionowi przy Brzozowej imienia Mirosława Mularczyka. Zaczyna się zbiórka podpisów!

TYLKO W PANORAMIE. A WRAKI NADAL STRASZĄ
Problem narasta. Czy władze Oleśnicy potrafią go rozwiązać?

DOPALACZE TO ŚMIERĆ!
Analizy i przestrogi powiatowej inspektor sanitarnej w Oleśnicy.
SYCÓW. POKAZUJĄ NAM, JAK ŻYĆ
Takie spotkania to niepowtarzalna okazja do posłuchania opowieści o dawnych czasach...

TWARDOGÓRA. WĘDKARZE I STRZELCY PODSUMOWUJĄ
Podsumowywali rok, planowali następny. W LOK pojawił się problem...

CO MA WŁADZA?
Oświadczenia majątkowe władz powiatu, Sycowa i Twardogóry.

 

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (73)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edyta Lausch
Edyta Lausch 17.02.2019, 08:30
Tymczasem Spocony za pieniądze podatników pojechał wyspać się do Lubina: http://www.lubin.pl/wp-content…
Lula
Lula 17.02.2019, 16:02
Oj tam oj tam.inni też spali.widocznie były nudne obrady a w nocy inne zajęcia....
Spocony Janek
Spocony Janek 14.02.2019, 08:48
W czynie społecznym były wykonywane prace, przez niektórych uważane za zbyteczne, które miały jedynie przekazywać ducha wspólnego dzieła dla Oleśnicy. W związku z powyższym ... i ten tego .... yyyyy .... w następną niedzielę zarządzam czyn społeczny! Wy posprzątacie mój Ryneczek, a ja zmoblizuję kolegów ....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.02.2019, 11:07
"Skok na miejską kasę"? Zadam pytanie: czy autor tego tekstu pamięta jak to w 2014 r. zareagował, gdy zwróciłem uwagę na przykład łamania prawa wyborczego przez Jana Bronsia? Całkiem możliwe, że gdyby wówczas napiętnował Jana Bronsia, ten już nie mógłby być wybrany do samorządu i nie byłoby dziś problemów.
Reklamodawca
Reklamodawca 13.02.2019, 20:56
Bronś reklamował sie wszedzie na każdym płocie i w gazecie ale że celowo nas klamie i ma za idiotów tego się nie spodziewalam - podał ze wydał 10 tys zł na kampanie wyborczą. Kołaciński 5 tyś tez nie realne biorąc pod uwagę autobusy i gazety oraz internet . M. Romanowicz 8,5 tys najbardziej wiarygodne
Analityk
Analityk 14.02.2019, 18:23
Należy patrzeć na wydatki komitetu, a nie wpłaty poszczególnych kandydatów. Komitet Bronsia wydał 41.800 zł, Oleśnica Razem Michała Kołacńskiego 43.200 zł a Forum ROzwoju 34.127 zł. Biorąc pod uwagę, że kwoty Bronsia i Kołacińskiego sa podobne, a reklam Bronsia było pierdylion razy więcej, po prostu zalane nimi było miasto, to coś mi to bardzo nieładnie pachnie. Ktoś albo podał nieprawdę albozaprzyjaźniona firma sprzedawała bilbordy za 1 zł a resztę brała pod stołem? Może Redakcja wystąpi o cennik reklam do takiego Redisu na którego tablicach wisiały Gargamele w całym mieście? A tych banerów na płotach od Bronsia to było z tysiąc. I wydali mniej pieiędzy od Kołacińskiego, którego reklam było o 1/3 mniej?
Jurek
Jurek 16.02.2019, 17:53
Właśnie .redakcjo , jak to sprawdzić, jak zweryfikować?
Edi
Edi 13.02.2019, 09:46
JB- zapamiętany jeszcze z poprzednich wyborów, jako samorządowiec i praktykujący katolik ( widywany w kościele) dla odzyskania stołka wpadł w sidła takiego bezideowca,populisty jak M.Sowa. Stołek odzyskany, ale w lustrze JB dalej ten sam, ale na pewno nie taki sam.... Warto było?
hmm
hmm 12.02.2019, 21:18
Panie Augustusie, pan z nimi wszystkimi? Aż nie chce się wierzyć, naprawdę. Pozwoli pan że skorzystam z ksywek które pasują jak ulał: pani pędzelek,pan od jaj i pogrzebu( czy jak kto woli kieliszek), podpafawagowski ciemiężyciel robotników, specjalista od kamaszy(dla mediów), radna z najmniejszym poparciem w historii Oleśnicy(chyba), semafor, "niemowa", sufler grający pierwsze skrzypce..... o ich, tych wszystkich, guru to szkoda nawet wspominać . Ehhh, nie ma co wymieniać dalej. Tak na marginesie, to kto tam tak naprawdę rozdaje karty, bo dziwne rzeczy w magistracie się dzieją, wieje amatorszczyzną?
as
as 12.02.2019, 21:08
Teraz będzie pasiona miejska kasę pani z wyrokiem sądowym. Za 3 tysiące złotych . ALE KINO ! Ile jeszcze osób będzie żyło z tego procederu ?
pilne!
pilne! 12.02.2019, 21:14
Jest na sali prokurator?
Bastian Obsztyfitykultykiewicz
Bastian Obsztyfitykultykiewicz 13.02.2019, 18:44
chyba bardziej: https://cba.gov.pl/pl/zgloszen…
MagDi
MagDi 12.02.2019, 19:21
Z tego to będzie jakaś sprawa dla prokuratora.
asd
asd 12.02.2019, 18:33
Panie Bronś ależ się pan dał w maliny wpuścić temu Sowie. No i że pani Jarosiewicz wieloletnia skarbnik miasta podpisuje takie umowy. SZOK !
...
... 12.02.2019, 16:56
Polska Presse und Sowa. Sehr gut.
wyborca
wyborca 12.02.2019, 16:53
Brawo Panorama. Nie lękacie się. Kawał dobrej roboty.
Oels
Oels 12.02.2019, 14:37
Symonia i kupczenie u budowlańca w cenie.
edi
edi 12.02.2019, 15:14
M. Susidko za wierność- bo jakby miala kompetencje i troche przyzwoitości - to dalej bylaby w ZOS -dostsla wypasiony stolek naczelnik wydzialu do spraw nie wiadomo jakich ( do tej pory sprawy organizacyjneprowadził sekretarz miasta w zakresie swoich obowiązków). To jest okradanie nas!
 :))
:)) 12.02.2019, 13:52
Możecie im skoczyć
  doktor Żywago
doktor Żywago 12.02.2019, 13:35
A jakie wykształcenie ma ten analityk wewnętrzny?
obiektywna
obiektywna 12.02.2019, 10:49
A czy pan Skrzypek nie prowadził Faceboka i nie dostawał za to 5000 PLN?
JAK
JAK 12.02.2019, 15:39
Pewnie Tak, ale o tym szaaaaa....
XC
XC 12.02.2019, 10:44
To na wyrwę zostało zrobione.
Jarek K.J.
Jarek K.J. 12.02.2019, 10:33
Skarbnik Miasta powinna się wytłumaczyć z wypłaty tych pieniędzy.
Podatnik
Podatnik 12.02.2019, 10:25
5000 zł ? Za wpisy na Facebooku? KPINA z ludzi Panie BRONŚ. KPINA!
Magda
Magda 12.02.2019, 10:31
Sprawdziłam te wpisy.Typowe wrzutki Facebookowe linki do zapowiedzi imprez biblioteki, jakies zdjęcia darmowe.Ile za to można zapłacić? 300 zł max?
..
.. 12.02.2019, 12:22
E tam, Magda nie przesadzaj przecież to pisał zawodowiec z tysiącem fakultetów a za wiedzę się płaci. Chyba że chodzi o spłatę długów wyborczych, no to inna inszość. Tylko ja bym prosił z własnej kieszeni wtedy nie z miejskiej kasy!!!
obserwator sceny
obserwator sceny 12.02.2019, 09:52
W innych mediach wyłącznie propaganda sukcesu. Ukochany przywódca podjął działania, ukochany przywódca skarcił. To dopiero jest kabaret. Za chwile nikt nie będzie tego czytał. Ale Panorama i olesnica24 załatwiły konkurencję. Brawo!
badacz tyranii
badacz tyranii 12.02.2019, 09:57
Jan Kim Ir Sen czy Jan Kim Dzong Un "Spocony"?
Kuzynka Edyta
Kuzynka Edyta 12.02.2019, 10:50
Kim Sam Jan
 De Jawu
De Jawu 12.02.2019, 09:34
Warto przypomnieć kto był głównym orędownikiem zwolnienia Pani Skarbnik podczas kampanii 5 lat temu.
ciekawa
ciekawa 12.02.2019, 09:49
Czyżby Sowa?
Owl
Owl 16.02.2019, 20:32
Uhu, uhu ....
 Brawo|!
Brawo|! 12.02.2019, 08:25
To to mamy w mieście Rasputina. Szara eminencja rozdaje karty jak widać.

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165