Dożynki Wojewódzkie w tym roku w Udaninie. Zagra Golec uOrkiestra

  • 17.08.2022, 09:49
  • Partner newsa: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Dożynki Wojewódzkie w tym roku w Udaninie. Zagra Golec uOrkiestra Na każdych dożynkach można podziwiać piękne i misternie wykonane wieńce
Znamy już program tegorocznych Dożynek Wojewódzkich! Odbędą się one 11 września w Udaninie w powiecie średzkim. Nie zabraknie tradycji takich, jak przemarsz korowodu czy misterium chleba. Organizatorzy zadbali też o rozrywkę. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra. Wcześniej, głównie w sierpniu, dożynki zorganizują gminy i powiaty. Wszystko po to, by podziękować za tegoroczne plony.

Organizacja dożynek w Województwie Dolnośląskim i w całej Polsce to sposób na podtrzymanie staropolskiej tradycji, wyrażenie podziękowań za zbiory i plony oraz docenienie trudu pracy i zaangażowania rolników w rozwój jakości życia na wsi. To także okazja do integracji lokalnych społeczności.

- Rolnictwo jest jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki naszego regionu, którą jako samorząd staramy się intensywnie wspierać. Co roku dedykujemy mieszkańcom obszarów wiejskich wiele projektów unijnych, pomoc z budżetu województwa czy granty z programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Dożynki Wojewódzkie to świetna okazja do podziękowania wszystkim rolnikom za trud ich codziennej pracy, a także do wspaniałej zabawy, poznawania dolnośląskich zwyczajów i próbowania produktów lokalnych – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dożynki Wojewódzkie, zwane też Świętem Plonów, cyklicznie obchodzimy na przełomie sierpnia i września. W tym roku rolnicy spotkają się 11 września na boisku sportowym w Udaninie.

- Dożynki są największym corocznym świętem rolników. Są okazją do docenienia ich całorocznej pracy i podziękowania za zebrane plony. Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie, które odbędą się 11 września w Udaninie będą zwieńczeniem dożynek gminnych i powiatowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Dolnoślązaków do wspólnego świętowania! – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Program dożynek wojewódzkich:

12:00 Msza Święta w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Udaninie, po Mszy Św. przemarsz korowodu na boisko sportowe

13:30-15:00 Część oficjalna wydarzenia (uroczyste otwarcie, powitanie gości, przedstawienie delegacji wieńcowych)

15:00-15:30 Misterium Chleba

15:30-16:00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

16:00 – 17:00 Występ Orkiestry KGHM Głogów

17:00 – 18:00 Występ Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca Wrocław

18:00 – 19:30 Koncert zespołu Long & Junior

20:00 – 21:10 Koncert zespołu Golec uOrkiestra

Partner newsa: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe