Na OFCA o bezpieczeństwie

  • 16.08.2022, 12:17
  • st. sierż. Karolina Walczak, KPP Oleśnica
Na OFCA o bezpieczeństwie
W miniony weekend w Oleśnicy odbył się Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny, który przyciąga zarówno miłośników ulicznych występów jak i samych artystów. Była to doskonała okazja aby po raz kolejny móc spotkać się i porozmawiać o bezpieczeństwie nie tylko podczas wakacji. Oleśniccy policjanci zaprezentowali również sprzęt, który na co dzień wykorzystują w służbie zachęcając tym samym do wstąpienia w szeregi niebieskich mundurów.

Podczas tegorocznych warsztatów na terenie Stawów Miejskich w Oleśnicy funkcjonariusze prowadzili działania edukacyjno-informacyjne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.  Przypominali o właściwych postawach, które należy wdrażać w życiu codziennym aby zadbać o własne bezpieczeństwo. Działania te mają na celu zapobieganie niebezpiecznych sytuacji poprzez przyjemną edukację od najmłodszych lat. Każdy kto odwiedził stoisko otrzymał pamiątkę w postaci odblasku.

Takie spotkania to również doskonała okazja aby móc przybliżyć pracę policjantów. Zaprezentować sprzęt wykorzystywany przez Nieetatowe Oddziały Prewencji. Zobaczyć jak od środka wygląda radiowóz policyjny. Posłuchać o zadaniach z którymi mierzą się funkcjonariusze w codziennej służbie. Osoby zainteresowane otrzymały kwestionariusze osobowe, które posłużą podczas etapu rekrutacji. 

Imprezy plenerowe to doskonała okazja na spotkanie policjantów we społecznością lokalną i możliwość prowadzenia swobodnych rozmów oraz rozwiązywania ich problemów.

st. sierż. Karolina Walczak, KPP Oleśnica

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe