Policjanci na obozach harcerskich

  • 12.08.2022, 12:50
  • st.sierż. Karolina Walczak, KPP w Oleśnicy
Policjanci na obozach harcerskich
Funkcjonariusze oleśnickiej policji w trosce o bezpieczeństwo obozowiczów biwakujących na terenach leśnych, każdorazowo po otrzymanym zgłoszeniu o pobycie udają się na miejsce aby dokonać sprawdzeń pod względem prawidłowego ich przebiegu. Tym razem spotkali się z grupą dziewcząt, które od kilku dni wypoczywa na terenie Nadleśnictwa Chełstów.

Policjantka profilaktyki społecznej oleśnickiej jednostki w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Wakacje” spotyka się z dziećmi i młodzieżą, która przyjeżdża na wypoczynek letni. Podczas spotkań porusza zagadnienia dotyczące m.in. wypoczynku nad wodą czy zasad  przebywania na terenach leśnych. Wczorajsze spotkanie miało również charakter poznawczy. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności oraz zainteresowania. Opowiedziały o swojej przygodzie bycia skautem oraz planach na kolejny czas lata.

Wakacje to okres, w którym często młodzież zapomina jak należy zachować się w kontaktach w nowo poznanymi osobami, a co za tym idzie mogącego wystąpić zagrożenia ze strony osób oferujących np. narkotyki czy dopalacze. Edukowanie od najmłodszych lat ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym sytuacją oraz uświadamiać o ewentualnych konsekwencjach prawnych osób nieletnich.

Policjanci do końca wakacji będą stale prowadzić działania edukacyjno-informacyjne, po to aby wypoczynek letni był miłym wspomnieniem a nie traumą spowodowaną niewłaściwymi wyborami. 

st.sierż. Karolina Walczak, KPP w Oleśnicy

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe