Kolej dużych prędkości - wybrano wariant, który będzie realizowany

  • 10.08.2022, 15:23
  • OAI
Kolej dużych prędkości - wybrano wariant, który będzie realizowany
To tzw. wariant czerwony.

"Wybrano wariant inwestorski Kolei Dużych Prędkości. Do dalszych uzgodnień idzie wariant W51"- poinformował Piotr Sawicki, burmistrz Bierutowa (powiat oleśnicki).

Uznany on został za najmniej inwazyjny i najlepiej oceniany w konsultacjach społecznych.

MAPA WAEIANTU

"Spółka Centralny Port Komunikacyjny przedstawiła wariant inwestorski prawie 200-kilometrowego odcinka Kolei Dużych Prędkości między Łodzią, Sieradzem i Wrocławiem.

Będzie on częścią kolejowego "igreka" Warszawa - Łódź - Wrocław/Poznań. Prace nad studium wykonalności trwały rok, co jest doskonałym wynikiem przy tej skali inwestycji w Polsce.

Przygotowane w tak krótkim czasie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) dla odcinka linii nr 85 Łódź - Sieradz i nr 86 Sieradz - Kępno - Czernica Wrocławska - Wrocław Główny to przykład skutecznej pracy zespołu ekspertów CPK, którzy dokładają starań by nowe inwestycje kolejowe były realizowane sprawnie i z zachowaniem najwyzszych standardów.

Rekomendowany przebiej linii został wybrany w trakcie szczegółowych prac i analiz uwzglądniających koszty i korzyści wielokryterialne, na które składają się czynniki społeczne, techniczne, rozwojowe, ekonomiczne i środowiskowe 

- informuje z kolei Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

 

..

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 17.08.2022, 11:14
Najłatwiej krytykować!
Vateusz Pinokio
Vateusz Pinokio 10.08.2022, 18:17
Realizacje planów na mapie rządzącym zawsze wychodzi najlepiej. Zupełnie niezrozumiałym pomysłem jest budowanie linii klejowej dużych prędkości na trasie, która pokrywa sie z trasa szybkiego ruchu S8. Juz teraz z Wrocławia do Poznania (S5) jedzie się 1:30 h, a Łodzi (S8) jedzie się ok. 1:40. Więc po co to komu?
Odpowiedz jest krótka. Ktoś chce zarobić.
Dżepetto
Dżepetto 11.08.2022, 07:50
Może tym, co nie mają samochodu, albo wolą jazdę pociągiem.
VP
VP 11.08.2022, 20:10
To juz jest połączenie kolejowe, i nawet pendolino lub pesą można się przejechać

Pozostałe