Dyskutowali o tym, jaki ma być Park Kolejarzy w Oleśnicy. Są kontrowersje!

  • 08.08.2022, 17:33
  • WJ
Dyskutowali o tym, jaki ma być Park Kolejarzy w Oleśnicy. Są kontrowersje!… Fot. Wiktoria Junik
Na spotkanie przyszło siedmioro mieszkańców.

Dzisiaj w sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej odbyt się spotkanie w sprawie koncepcji rewitalizacji Parku Kolejarzy.

Przyszło na nie siedmioro mieszkańców. 

Gospodarzami byli Izabela Świąder, dyrektorka ZBK, Aleksander Chrzanowski, przewodniczący Rady Miasta i projektantka.

Dyskusja była ożywiona. Radny Paweł Bielański i Mirosław Płaczkowski, szef powiatowych struktur Polski 2050, kwestionowali kilka rozwiązań, m.in. (mające kosztować 150 tysięcy złotych) żurawia wodnego i tablicę z tysiącem nazwisk pracowników ZNTK, poprowadzenie przez środek parku alei wiśniowej, a także budowę dwóch boisk do siatkówki i badmintona, które mogą zdominować park.

WJ

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cecylka
cecylka 12.08.2022, 08:56
A tego 'żurawia', to może zapuścić jak zwykle nasz pan Krzysiu K. oczywiście!
Kierdziołek
Kierdziołek 09.08.2022, 20:58
Olek tyle jest wiejskich festynów - daj spokój, wstydu oszczędź
Oleśnicki kabaret ma się w najlepsze
Oleśnicki kabaret ma się w najlepsze 09.08.2022, 13:09
Żurawia może z ZOO wypożyczyć? będzie taniej i ekologicznie.
Holistycznie
Holistycznie 09.08.2022, 15:50
Cicho ....
Bo Nieomylny jeszcze gotów wypożyczyć !!!!

https://www.wprost.pl/kraj/108…
PL
PL 09.08.2022, 13:30
Chyba chodzi o takiego żurawia: "Żuraw wodny – urządzenie hydrauliczne służące do nalewania wody do skrzyni wodnej parowozu lub tendra." pozdrawiam :)
xx
xx 09.08.2022, 16:52
potrzebny w tym parku jak łysemu grzebien
yy
yy 14.08.2022, 10:50
Olkowi ????
prezes ohucki
prezes ohucki 12.08.2022, 08:55
No ciekawe, że nasz 'administrator' puścił słowo 'łysemu'?!
PL
PL 09.08.2022, 12:16
Pani Projektantka - do zwolnienia (żuraw wodny, aleja wiśniowa itd.), nie ma pojęcia o parkach, douczyć się (może nauka zdalna była), jak zauważyła Kasia, odnośnie brony na bramie - skandal, że miasto wydało prawie 90 tyś. na kilkanaście desek (a co tam, przecież to pieniądze "państwowe"). Bubel goni bubel w naszym mieście. Rada do wymiany - dyletanci.
Vox populi
Vox populi 09.08.2022, 11:03
Jakby Bronś przez 30 lat każdy swój "genialny" pomysł wcześniej poddał konsultacjom, to nie byłoby tylu BUBLI !!!!
Kasia
Kasia 09.08.2022, 08:57
150 tysiecy na żurawia, moze skonczy podobnie jak brona na bramie wrocławskiej. ta modernizacja potrzebna jak dziura w płocie. lepiej ten hajs wydac na projekty dla najbardziej potrazebujacych, np dożywianie dzieci w szkołach czy podpaski
Tytus
Tytus 09.08.2022, 08:28
A ja bym to wszystko zalał betonem z lokalnej betoniarni.
developer
developer 09.08.2022, 16:53
ja bym tam wybudował piękne segmenty
Paździerz fotoplastikon
Paździerz fotoplastikon 13.08.2022, 13:01
Wytnę w pień wszystko dookoła i sie zrobi następne kurniki.
radny Tętnica
radny Tętnica 10.08.2022, 09:53
Nie widzę przeszkód .....
ols
ols 09.08.2022, 04:53
Park, to ma być park. Drzewa, krzewy, ławeczki i to wszystko.
Boiska i inne tego typu wynalazki, powinny być przy kompleksach sportowych.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 08.08.2022, 23:31
"żurawia wodnego i tablicę z tysiącem nazwisk pracowników ZNTK, poprowadzenie przez środek parku alei wiśniowej, a także budowę dwóch boisk do siatkówki i badmintona, które mogą zdominować park." - mam na to jedno określenie: kretyństwo. Zwłaszcza teraz. Niech pan Aleksander Chrzanowski zaktywizuje się na rzecz instalowania systemów fotowoltaiki wraz z magazynami energii w blokach spółdzielni, której jest członkiem. Już i tak "skaleczył" ten park plenerową siłownią. Aleja wiśniowa!!! Gdzie to on podpatrzył? Boiska do siatkówki! W tym małym parku!
Ewela
Ewela 10.08.2022, 09:55
"(....) tablicę z tysiącem nazwisk pracowników ZNTK (...)"
Z PESELami ?????
Nie będę musiała zawracać głowy "powiedzmy przełożonemu" ......
cecylka
cecylka 09.08.2022, 01:31
Ale dlaczego panie Krzysiu, pana tam nie było...czy ma pan alibi?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.08.2022, 16:35
https://youtu.be/Bgg8s6uNXA4
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.08.2022, 14:32
https://youtu.be/ASjsMb23imQ
cycylka
cycylka 09.08.2022, 22:48
Czy mam rozumieć, że zamiast chodzić na zebrania...woli pan filmować młode dziewczynki panie Krzysiu?
Co to za  pomysł?
Co to za pomysł? 08.08.2022, 20:21
Tablica z tysiącem nazwisk..? hm...... źle mi się to kojarzy
cecylka
cecylka 08.08.2022, 19:33
A gdzie był w tym czasie, nasz lokalny ekspert od 'parków'...pan Krzysiu K?
Zdegustowany
Zdegustowany 08.08.2022, 19:10
Jakie konsultacje? Przecież tam wszystko dawno jest przyklepane. Po drugie ten park niedawno przechodził rewitalizację. Czy miasto nie ma pilniejszych potrzeb?
Remiza
Remiza 08.08.2022, 20:12
Wsiowy wodzirej coś tam wymyśli!
Slabo
Slabo 08.08.2022, 19:35
Wg radnych nie ma :)

Pozostałe