Opozycja pyta: Czy kąpiele w fontannie są bezpieczne?!

  • 05.08.2022, 08:51
  • OAI
Opozycja pyta: Czy kąpiele w fontannie są bezpieczne?! Fot. Oleśnica Razem
"Ze zdziwieniem zapoznaliśmy się z komunikatem Urzędu Miasta, promującym niejako chłodzące kąpiele w miejskiej fontannie na placu Zwycięstwa. Zaskoczenie jest tym większe, że regulamin korzystania z fontanny w punkcie 3 wskazuje jasno, że ZABRANIA SIĘ: "Kąpieli i mycia w fontannie". Zatem można się kąpać czy zabrania się kąpieli?" - pyta Oleśnica Razem. Oto tekst opublikowany przez opozycyjne ugrupowanie w sieci:

"Gorąco? Warto się ochłodzić.  Pamiętaj jednak, że nie służą do tego miejskie fontanny! Ich woda krąży w obiegu zamkniętym i nie nadaje się ani do kąpieli,  ani do picia.Spędzaj zdrowe #wakacjezGIS " - takie komunikaty można przeczytać na stronach SANEPIDU.

Jakie mikroorganizmy mogą znajdować w wodzie fontanny?

☝️SANEPID ostrzega: Woda pozostająca w ogólnodostępnym zbiorniku może podlegać skażeniu fekalnemu mikroorganizmami obecnymi w odchodach zwierzęcych. To między innymi: E. coli, enterokoki. W wodzie mogą też znajdować się wirusy (enterowirusy, norowirusy) oraz pierwotniaki pasożytnicze.
Woda w fontannach może powodować schorzenia dróg oddechowych, zapalenie spojówek, zakażenia gronkowcem i paciorkowcem, choroby skóry czy infekcje dróg moczowych i pęcherza.

⚠️ Warto zatem by rodzice oleśnickich maluchów mieli świadomość zagrożeń dla zdrowia pociech kąpiących się w fontannach.

Jednocześnie ze zdziwieniem zapoznaliśmy się z komunikatem Urzędu Miasta na miejskim profilu Facebook,  promującym niejako chłodzące kąpiele w miejskiej fontannie na Placu Zwycięstwa (screen w załączeniu). Zaskoczenie jest tym większe, że regulamin korzystania z fontanny  w punkcie 3 wskazuje jasno, że ZABRANIA SIĘ:  "Kąpieli i mycia w fontannie".   Zatem można się kąpać czy zabrania się kąpieli?

Może jednak warto przygotować dobrą ofertę cenową dla dzieci na basenie Atola,  m.in. przywrócić  zlikwidowany od tego sezonu promocyjny bilet za 5 zł dostępny na dwie godziny przed zamknięciem basenu. Kąpiele w basenie są bezpieczne, a jakość woda jest na bieżąco badana.

Warto również by na Plac Zwycięstwa częściej zaglądali urzędnicy odpowiedzialni za porządek w mieście, bo niestety bałagan  jest tam notoryczny. Co widać na przesłanych przez mieszkańca zdjęciach.

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Research
Research 10.08.2022, 12:11
We Wrocławiu dodają jakieś chemiczne środki w takich fontannach i dzieciarnia może się pluskać.
Także ten...
Oleśnicki Ruch Semaforów
Oleśnicki Ruch Semaforów 09.08.2022, 11:06
Wprowadzić bilety, jak w Atolu .....
pijaczek spod 'biedronki'
pijaczek spod 'biedronki' 07.08.2022, 12:00
Mam pomysła, fontanna tryskająca piwkiem!
anty mad
anty mad 07.08.2022, 11:06
Mieszkańcy Oleśnicy czekają na wniosek opozycji do budżetu miasta - utworzenie na placu całdobowego posterunku policji w formie budki straźniczej. Finansowanie to zmniejszenie wydatków na infrastrukturę drogową albo pomoc społeczną. Jest to z uwwagi na ogromne zagrożenie źycia i zdrowia mieszkańców wynikające ze schładzania się w fontannie. Wydatki przy nakładanych mandarach w równowartości 500 euro pozwolą na szbką amortyzację inwestycji.
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 07.08.2022, 11:33
Wiesz anty mad, z wami ciężko podjąć jakąkolwiek rzeczową, merytoryczną dyskusję wyśmiewacie wszystko i lekceważycie zdanie innych nagminnie. Ty sam z tego co pamiętam drwiłeś ze zdania internautow, którzy wyrażali swoje oburzenie tym, co zrobila mistrzyni od Peselgate. Otóż wiec, że nizgodne z prawem wykorzystanie danych osobowych to jest bardzo poważna sprawa, u ludzi uczciwych budząca sprzeciw i brak przyzwolenia na tekie manipulacje. Sam fakt zaklamywania wyników glosowania na OBO jest odrażający, dla ludzi zorientowanych w temacie i zaangażowanych zupelnie nie do zaakceptowania. To są bardzo zle praktyki, obrzydliwe, kłamliwe ale dla ciebie i tobie podobnych to nic nie znaczący incydent. Dlatego nie dogadamy sie, wy macie zupelnie inną moralność i rozumienie rzeczywistosci, typowo peowski relatywizm i zwykle oszustwo wykorzystywane do doraźnych celów jest dla was normą. Dodam, że mistrzyni od Peselgate nie można skutecznie dostarczyć wypowiedzenia z pracy gdyż przebywa na zwolnieniu lekarskim. Powyższy post który zamieściłeś w temacie fontanny jeszcze bardziej utwierdza mnie w moich spostrzeżeniach.
Czas na zmiany
Czas na zmiany 07.08.2022, 09:14
Wierzę opozycji.
Kolejny bubel
Kolejny bubel 07.08.2022, 00:30
Do d... taka robota, fontanna prawie za 600 tysi i nie można się w niej potaplać. Kto to g.... wymyślił? Za te pieniądze to powinna tam płynąć woda mineralna zdatna do pocia wtedy nic by dzieciom nie grozilo. Następna przepłacona inwestycja w tym chorym mieście.
Po prostu
Po prostu 06.08.2022, 23:13
Mirabella, kto kazał ci napisać te brednie? Powiedzmy przelożeni? To powiem ci nie słuchaj ich, oni nic nie wiedzą, ponadto najwyraźniej okłamują cię.
:)
:) 06.08.2022, 22:56
500 euro (ok. 2 tys. zł) wynosi teraz grzywna za kąpiel w rzymskich fontannach. Zakaz dotyczy nie tylko najbardziej znanej barokowej fontanny w Rzymie - di Trevi, ale wszystkich miejskich fontann
drugi Wąchock
drugi Wąchock 06.08.2022, 22:51
To pierdziszewo, to prosto z tego skeczu 'Neo-Nówki' niestety!
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 06.08.2022, 22:13
Tak z ciekawości wszedlem na parę stron internetowych dotyczacych fontann i kąpieli w nich w różnych miejscach w Europie. Za zlamanie zakazu kapieli w miejskich fontannach grożą wysokie kary, wszędzie przestrzegają też o możliwych niebezpieczeństwach grożących niefrasobliwym amatorom pluskania sie w nich. Rzeczywiście są wyjatki, z niektórych fontann mozna korzystać, ale są to obiekty specjalnie do tego przystosowane, z odpowiednio przygotowaną instalacją obiegiem wody i przede wszystkim pełną kontrolą odpowiednich slużb, w Polsce jest to Sanepid. Dodatkowo przy obiektach typu fontanna z których można korzystać obowiązkowo umieszczone musza być stosowne infornacje, inaczej zarządca obiektu nie dopelniający swoich obowiazków narażony jest na poważne konsekwencje. Mirabelka, jesteś niedoinformowana i naiwna, prawdopodobnie jesteś człowiekiem Bronsia to wszystko tlumaczy.
.
. 06.08.2022, 22:34
A już napewno żaden urzędnik mający choć trochę oleju w glowie nie będzie promował na oficjalnej stronie zabaw w miejscach zabronionych. To jest ta schizofreniczna mentalność, ale coż Oleśnica to jest prywatne miasto więc sitwa uważa , że im mozna wszystko bezkarnie robić. Zapewne chodzi też o głód sukcesów Bronsia, których ewidentnue brakuje w tej kadencji więc tego typu idiotyzmy muszą być wypyszczane z ratusza raz za razem. Sekcja propagandy po raz kolejny ośmieszyła się.
Mirabellla
Mirabellla 06.08.2022, 20:35
W Rzymie, w Barcelonie, w Wiedniu....... i wielu wielu innych metropoliach ludzie chłodzą sie przy/w fontannach. Ale nie w metropolii Oleśnica - tu kabaret rożnej maści menażeria musi odwalić. Afera na pol Polski buhahaha. Temperaturę jeszcze niech zmierzą. Najlepiej na czole.
Jojo
Jojo 06.08.2022, 22:56
Takie coś mógł napisać ktos, kto ma mózg wielkości mirabelki. Zapraszam do lektury "500 euro (ok. 2 tys. zł) wynosi teraz grzywna za kąpiel w rzymskich fontannach. Zakaz dotyczy nie tylko najbardziej znanej barokowej fontanny w Rzymie - di Trevi, ale wszystkich miejskich fontann."
anty mad
anty mad 06.08.2022, 19:54
I znowu ten niedobry Bronś zrobił przysługę opozycji "uruchamiając" fontannę. Gdyby nic nie robił (tak jak poprzednicy) nie byłoby czego krytykować. A tu nagle kolejny "prezent" bo fontanna be (i nie ważne że chłodna i mokra czyli wychodzi w upały na przeciw oczekiwaniom) bo wschodnia obwodnica be bo podmyło i kawałek ścieżki rowerowej nie zaasfaltowany i przyczynił się do licznych wypadków rowerowych????? bo raj dla rolkarzy deskarzy i rowerów w ulewnych opadów "podtopiło" bo ATOL nadal funkcjonuje itd itd ale za to po nas został CUS też podtapiany ale to inny format i bajka!
konkretny
konkretny 06.08.2022, 19:47
oPOzycja niech mnie POcałuje w żope!
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 06.08.2022, 10:29
Zasadniczo, za darmo, można się wykąpać w Atol-2 na Dworcu Głównym PKP w Oleśnicy .....
Syty głodnego nie zrozumie
Syty głodnego nie zrozumie 06.08.2022, 10:10
Przy oleśnickich zarobkach niewiele rodzin stać na częste basenowanie w bardzo drogim Atolu. Ale burmistrz Bronś zarabia 20 tysięcy , prezes Atola niewiele mniej i oni tego nie zrozumieją.
:)
:) 05.08.2022, 23:02
Fajny ten urząd miasta, taki nie za mądry.
piso+katolibstwo
piso+katolibstwo 05.08.2022, 22:24
Wina Tuska!
Ale polew
Ale polew 05.08.2022, 20:32
SKS na przegląd kabaretów wysłać. Grand Prix mają w kieszeni! Tylko nikomu ani mru mru!
Fontanna śmiechu
Fontanna śmiechu 05.08.2022, 15:31
SKS czyli Sekcja Kompromitacji Społecznej. Kto mógł to wymyślić? Była policjantka, bo Sebuś L. z PełO to jest tam jako "przynieś podaj"
Fachowcy Słońca Karpat
Fachowcy Słońca Karpat 05.08.2022, 14:38
I to są perełki w pracy sekcji promocji . Sekcji która kosztuje podatników bardzo duże pieniądze! Cz przez 5 lat funkcjonowania tej komórki w obecnym składzie odniosła ona jakikolwiek sukces?
I tyle w temacie
I tyle w temacie 05.08.2022, 14:40
Kierownik tej sekcji , to była policjantka?
Starszy pan
Starszy pan 05.08.2022, 14:41
Mierny, bierny, ale wierny

Pozostałe