Piraci drogowi z mandatami. Zapłacili po 1500 złotych

  • 04.08.2022, 17:17
  • st.asp. Bernadeta Pytel, KPP Oleśnica
Piraci drogowi z mandatami. Zapłacili po 1500 złotych
Oleśniccy funkcjonariusze konsekwentnie walczą z niebezpiecznymi zachowaniami na drogach powiatu oleśnickiego. Działania mundurowych zmierzają do wyeliminowania wszelkich zagrożeń, które mogą skutkować poważnym zdarzeniami drogowymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 28-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i dostał 10 punktów karnych. Oleśniccy funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące.

Drugim ukaranym kierującym był 24-etni mieszkaniec powiatu oławskiego, który wykonał manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi.

Oleśnicka policja przypomina, że manewr wyprzedzania może być bardzo niebezpieczny, szczególnie w rejonie przejścia dla pieszych. Zgodnie z przepisami kierującemu zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim. Obowiązuje również zakaz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

st.asp. Bernadeta Pytel, KPP Oleśnica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szacun
szacun 04.08.2022, 21:34
Panowie Tak trzymać!

Pozostałe