Konar spadł na mężczyznę w Oleśnicy. Jak do tego doszło? [AKTUALIZACJA]

  • 04.07.2022, 10:17
  • OAI
Konar spadł na mężczyznę w Oleśnicy. Jak do tego doszło? [AKTUALIZACJA] Fot. UM Oleśnicy
Urwał się konar zdrowej topoli.

Wczoraj w Parku Nad Stawami w Oleśnicy konar drzewa spadł na ławkę, na której siedziała rodzina. Mężczyzna, który zasłonił dziecko, doznał urazu głowy. Zabrało go pogotowie. Na miejscu była straż pożarna, a także policja.

Jak dowiedział się portal olesnica24.com, spadł zdrowy konar topoli. Podczas upałów zdarza się, że pękają samoistnie konary kruchych drzew. A topola takim właśnie jest.

AKTUALIZACJA

Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

Miasto przeprowadziło dzisiaj wstępne, zewnętrzne oględziny drzewa. Nie ma na nim suchych konarów i oznak choroby. Z uwagi jednak na aktualne uszkodzenie korony podjęto decyzję o rozpoczęciu procedury zmierzającej do całkowitego wycięcia drzewa. Drzewo zostało też ogrodzone, aby uniknąć dalszego zagrożenia. Zlecono również opinię dendrologiczną i ocenę stanu wszystkich drzew w parku przy stawach miejskich, w rejonie pomiędzy ul. Spacerową, a ul. Brzozową. Upalna pogoda, wysokie temperatury powietrza i brak deszczu nie pozostają bez znaczenia dla roślin, które są takimi warunkami osłabione.

Stan drzew, za które odpowiada Miasto jest kontrolowany systematycznie, zwłaszcza w okresie pełnej wegetacji (czerwiec, lipiec) i w zależności od wyników tych kontroli podejmowane są stosowne działania pielęgnacyjne lub usuwane całe drzewa.  W ostatnim czasie, w latach 2019-2021 corocznie zlecane były operaty dendrologiczne drzewostanu, zwłaszcza w miejscach uczęszczanych przez ludzi - parki, place zabaw, ciągi komunikacyjne, itp. W najbliższym czasie takie kontrole zostaną ponowione.

 
 
 
OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zbyszek
Zbyszek 04.07.2022, 23:15
Sorry. Taki klimat mamy. A co mają powiedzieć mieszkańcy Afryki, Azji, Ameryki Środkowej. Tam są dopiero temperatury.
Dramat masta
Dramat masta 04.07.2022, 20:04
Beton tej cool!
brzoza
brzoza 04.07.2022, 11:05
Do ekologów(a) Oleśnicy - topole i brzozy do wycinania. Nie protestujcie!!!!!!!!!!!!!!!11

Pozostałe