To będą programiści z Oleśnicy

  • 25.06.2022, 16:14
  • kad
To będą programiści z Oleśnicy foto: MOKiS
Na razie młodzi oleśniczanie uczestniczyli w pokazowych zajęciach. Był nawet minister.

Dziś w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy odbyła się ogólnopolska inauguracja Klubu Młodego Programisty. W tym wydarzeniu brał udział Janusz Cieszyński - sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa. Obecni byli też przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego Adam Horbacz, przewodniczący Rady Miasta Aleksander Chrzanowski, wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor, dyrektor MOKiS-u Agata Szpiłyk, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Oleśnicy Kazimierz Karpienko.

To II edycja programu, który działa pod patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Państwowego Instytutu Badawczego NASK w 16 miastach w całej Polsce.

W MOKiS-ie odbyły się pokazowe zajęcia dla dzieci, a już sierpniu odbędzie się tygodniowy kurs wakacyjny. 

Szczegółowy harmonogram zajęć i uruchomienie rekrutacji znany będzie wkrótce.

W Klubie Młodego Programisty dzieci i młodzież pod okiem doświadczonych trenerów i trenerek będą miały okazję do rozwijania kompetencji przyszłości, niezbędnych w trakcie edukacji, jak i przyszłej ścieżki zawodowej  Korzystając z różnorodnej technologii, między innymi pracując z komputerami, robotami, płytkami mechatronicznymi, będą uczyć się programowania, ale także: krytycznego myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów. Będą ćwiczyć swoją kreatywność i rozwijać się w innowacyjności. Warsztaty w Klubie Młodego Programisty to też okazja do nauki poprzez zabawę.

kad

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe