Triathlonowy weekend w Sycowie

  • 24.06.2022, 10:48
  • OAI
Triathlonowy weekend w Sycowie fot. Zbigniew Nowak
Syców (powiat oleśnicki) po raz drugi będzie miastem gospodarzem najstarszego i największego cyklu triathlonowego w Polsce Zawody Garmin Iron Triathlon. Zawody odbędą się 10 lipca 2022! Zapisy nadal trwają na oficjalnej stronie: www.irontriathlon.pl.

Gmina Syców należąca do aglomeracji wrocławskiej to bez wątpienia doskonałe miejsce do organizacji zawodów triathlonowych w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon. Ogromne zainteresowanie i oczekiwanie zawodników na kolejną datę w tej niezwykłej lokalizacji są ku temu najlepszym przykładem. Triathloniści, którzy wystartowali w tegorocznej edycji cyklu docenili walory Sycowa, a dzięki niezwykle szybkiej trasie wielu z nich mogło się cieszyć z powodu ustanowienia nowych rekordów życiowych.

Syców to przede wszystkim doskonale skomunikowana miejscowość położona tuż przy trasie S8 w odległości jedynie 60 km od Wrocławia. Szybki i prosty dojazd będą tu mieli zawodnicy z różnych części kraju, m.in. z Łodzi (ok. 155 km), z Poznania (ok. 170 km), z Katowic (ok. 190 km), czy z Częstochowy (ok. 140 km). Oprócz świetnego dojazdu miasto Syców posiada również doskonałą infrastrukturę
do organizacji imprezy triathlonowej.

Podczas Garmin Iron Triathlon Syców 2022 etap pływacki rozegra się w Zalewie Stradomia Wierzchnia. Po pływaniu na zawodników będzie czekała niezwykle szybka trasa kolarska z dobrej jakości asfaltem. Prosta, szeroka trasa i ze świetną nawierzchnią to niebywały atut tej lokalizacji, który w tym roku pozwalał na śrubowanie wyników na poszczególnych dystansach. Tradycyjnie na zakończenie triathloniści będą mieli do pokonania etap biegowy, który poprowadzony zostanie ścieżkami w okolicach Zalewu.

Ubiegłoroczne zawody Garmin Iron Triathlon wywarły na nas ogromne wrażenie. Z podziwem patrzyliśmy na zmagania zawodników w ten upalny dzień. W tym roku impreza będzie dużo ciekawsza, gdyż organizatorzy zapewniają jeszcze więcej atrakcyjnych konkurencji. Przyjeżdżajcie do Gminy Syców. Chcielibyśmy, aby Wasz pobyt u nas był przyjemny i z wrażeniami, które z radością zabierzecie ze sobą. Czekamy na Was w lipcu nad Zalewem Stradomia” 

- zaprasza burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak.

Rywalizacja w Sycowie ponownie odbędzie się na trzech dystansach: 1/Z IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. 1/2 IM składa się 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze 21 ,1 km biegu. Popularna “ćwiartka” ~ 1/4 IM, czyli 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu. Wielu amatorów, jak i debiutantów wybiera dystans 1/8 IM, w którym mają do przepłynięcia 0,475 km, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu.

Oprócz startów indywidualnych nie zabraknie również możliwości rywalizacji w trzyosobowej sztafecie, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

W ramach cyklu GIT rozegrane zostaną również zawody biegowe dla dzieci i młodzieży pod nazwą Garmin Junior. W zależności od kategorii wiekowej najmłodsi będą mogli wziąć udział w jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m i 1000 m.

W tym sezonie organizatorzy przygotowali również możliwość rywalizacji dla miłośników pływania. 9 lipca 2022 roku po raz pierwszy w Sycowie odbędą się zawody Aqua Speed Open Water Series, na których zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: ok. 0,95 km (limit czasu: pól godziny, ok. 1,9 km (limit czasu: 1 godzina) oraz ok. 3,8 km (limit czasu: 2 godziny).

Na wszystkich dystansach AQUA SPEED Open Water Series obowiązywać będzie rolling start. Meta znajdować się będzie po wyjściu z wody, po minięciu bramy mety.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe