Znajdź najbliższą mszę w Oleśnicy. Wystarczą dwa kliknięcia

  • 24.06.2022, 09:40
  • OAI
Znajdź najbliższą mszę w Oleśnicy. Wystarczą dwa kliknięcia
Znajdź najbliższą mszę w 2 kliknięcia – nowa strona internetowa dla oleśniczan stworzona przez uczniów Technikum Informatycznego ZSZ w Oleśnicy. Oto komunikat jej twórców:

Kończy się rok szkolny, dlatego chcemy zaprezentować i oddać do użytku stronę mszaolesnica.com. Tworzymy ją z myślą o wszystkich, którzy szybko chcą odnaleźć najbliższą mszę święta w Oleśnicy.

Spotykając się na jednej z pierwszych lekcji religii w minionym roku szkolnym zastanawialiśmy się jakie są potrzeby religijne każdego z nas. Doszliśmy do tego, że szczególnie ważnym elementem wiary jest Eucharystia. To właśnie na mszy świętej każdy z nas dokonuje indywidualnego i najbliższego spotkania z Bogiem.

Zauważyliśmy również, że często czujemy się zagubieni, gdy musimy szybko odnaleźć godzinę mszy świętej. Dlatego pojawił się pomysł, że korzystając z naszych talentów i wiedzy, stworzymy stronę internetową, gdzie w prosty i intuicyjny sposób można sprawdzić o której jest najbliższa msza.

Drugim kluczowym elementem naszej wiary jest Słowo Boże. To według niego każdy chrześcijanin stara się żyć. Wiele osób nie tylko słucha wybranego fragmentu Ewangelii na mszy, ale także czyta samemu i rozważa. Teraz może czytać ją także na stronie maszolesnica.com w każdej chwili dnia i dowolnym miejscu na świecie.

„Projektwiara” to nazwa naszego przedsięwzięcia. Inicjatorami projektu są: nauczyciel religii Michał Żółkiewski wraz z uczniami klasy 2TI Kamilem Kubiczkiem, Hubertem Kuświkiem i Dawidem Matiaszewskim. Na czele zespołu stanął Kamil, który wraz z kolegami Hubertem i Dawidem napisali całą stronę. W uzupełnieniu treści na stronie pomogli również inni uczniowie tej klasy.

Chcemy, aby strona była prosta i przejrzysta. Staraliśmy się dostosować wszystkie elementy tak, aby każdy bez względu na wiek mógł z niej korzystać. Dzięki temu od znalezienia najbliższej mszy świętej w naszym mieście dzielą Cię tylko 2 kliknięcia. Zachęcamy do korzystania ze strony i dzielenia się tą dobrą nowiną.

Odwiedź naszą stronę i sprawdź jakie to proste!

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 25.06.2022, 22:30
Mnie.
.....?
.....? 25.06.2022, 00:36
A kogo to interesuje ??
Miś Gogo
Miś Gogo 28.06.2022, 16:55
Misia Gogo
!
! 24.06.2022, 22:25
Brawo młodzieży ! Świetny pomysł !
herr etyk
herr etyk 24.06.2022, 12:34
Proponuję także "znajdź najbliższego księdza" ;-))
Clive James
Clive James 24.06.2022, 10:55
'Religia - to kampania reklamowa produktu...który nie istnieje'.
JK
JK 24.06.2022, 10:28
Szkoda że młodzi informatycy nie pomyśleli o innych wspólnotach wyznaniowych w Oleśnicy...
.
. 24.06.2022, 22:26
To może pierwszy krok. Brawa dla nich.

Pozostałe