Komisja Rady Powiatu o bezpieczeństwie i uchodźcach. Ilu ich jest w powiecie oleśnickim?

  • 23.06.2022, 09:30
  • Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Komisja Rady Powiatu o bezpieczeństwie i uchodźcach. Ilu ich jest w powiecie…
Komisja Bezpieczeństwa i Porządku obradowała wczoraj w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy. Posiedzenie otworzył starosta Sławomir Kapica, który powitał pozostałych członków komisji oraz przybyłych gości.

W obradach uczestniczyli: naczelnik Wydziału Zdrowia, Zarządzania Kryzysowego i Pomocy Konsumenckiej Witold Michałowski, członek Zarządu Zdzisława Jakimiec, radny powiatowy Marcin Gręda, burmistrz Międzyborza Jarosław Głowacki, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy Urszula Kozioł, komendant powiatowy PSP Andrzej Fischer, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji Grzegorz Krawczyk i naczelnik Wydziału Prewencji Daniel Łacny

Podczas spotkania mundurowi podsumowali stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oleśnickiego, zaś dyrektor sanepidu przedstawiła aktualną sytuację epidemiczną i opowiedziała o przygotowaniach obiektów wypoczynkowych oraz akwenów do bezpiecznych wakacji. 

Na temat przebywających u nas uchodźców z Ukrainy mówił naczelnik Witold Michałowski. Z zaprezentowanych przez niego danych wynika, że łącznie w powiecie oleśnickim mieszka dziś około 2800 uchodźców, w tym 377 w punktach zorganizowanych przez samorządy powiatu. Samorząd Powiatu Oleśnickiego w zorganizowanych  przez siebie pięciu punktach gości obecnie 71 Ukraińców. 

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 23.06.2022, 11:28
Polska nie jest przygotowana na cokolwiek. Gdy wybucha pożar rząd lub samorząd zastanawia się gdzie wybudować studnię.

Pozostałe