Za 11 milionów zmodernizują i rozbudują oczyszczalnię ścieków

  • 23.06.2022, 09:22
  • OAI
Za 11 milionów zmodernizują i rozbudują oczyszczalnię ścieków Fot. UG Dobroszyce
Oto komunikat Urzędu Gminy Dobroszyce:
Wczoraj w południe, 21 czerwca 2022 roku, na terenie inwestycji przy ulicy Truskawkowej w Dobroszycach, odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod oczyszczalnię ścieków w Dobroszycach.
W wydarzeniu tym udział wzięli m.in. Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, Prezes Gminnej Gospodarki Komunalnej Dariusz Jagiełło, Prezes Newater Sp. z o.o. sp.k Robert Malik , Przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce Dariusz Palma, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damian Mrozek, Sekretarz Gminy Dobroszyce Monika Hołówka, Skarbnik Gminy Dobroszyce Urszula Włodarczyk, Proboszcz Parafii Dobroszyce Mieczysław Pajdo oraz przedstawiciele wykonawcy, zespołu inspektorów nadzoru inwestorskiego, zespołu zarządzającego projektem, zespołu do nadzoru nad realizacją udzielonego zamówienia i inni zaproszeni goście.
Zgodnie z obowiązującym ceremoniałem, po odczytaniu i podpisaniu aktu erekcyjnego, nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego. W specjalnej tubie, tzw. kapsule czasu, dla pozostawienia świadectwa dla potomnych, umieszczono dodatkowo aktualny numer Gazety Dobroszyckiej oraz monety.
Zaproszeni goście mogli zobaczyć częściowo wykonane prace, które zmienią technologicznie proces związany z oczyszczaniem ścieków oraz pozwolą na dociążenie wynikające z rozwoju Gminy.
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków to obecnie najważniejsza inwestycja w naszej Gminie, której celem jest osiągnięcie efektu ekologicznego w postaci dostosowania układu technologicznego do przyjęcia większej ilości ścieków i osiągnięcia lepszych parametrów jakościowych.
"Dziś, przy tak dynamicznym rozwoju, pochylamy się nad koniecznością modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków. Serca naszej gminy, niezbędnego do jej prawidłowego funkcjonowania. Dziś mija 30 lat od momentu oddania do użytku tego obiektu. Konieczność modernizacji wynika z wielu czynników. Ta technologia i wielkość jest niewystarczająca na obecne potrzeby związane z rozwojem gminy"- mówił Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek.
Przypomnijmy, wartość tej inwestycji to kwota około 11 mln zł, z czego 7,2 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
Prace przy modernizacji oczyszczalni odbywają się zgodnie z harmonogramem a inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku.
OAI

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe