Bateria podtynkowa prysznicowa - na co zwrócić uwagę?

  • 21.06.2022, 10:36 (aktualizacja 21.06.2022, 10:40)
Bateria podtynkowa prysznicowa - na co zwrócić uwagę?
Zgodnie z nurtem minimalistycznym, który obecnie dominuje w aranżacji wnętrz, bardzo popularne są eleganckie oraz funkcjonalne elementy w łazience. Należą do nich baterie podtynkowe idealnie wpisujące się w styl minimalistyczny. Jednak przed ich zakupem warto zapoznać się bliżej z ich charakterystyką, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Bateria podtynkowa - cechy charakterystyczne 

Nowoczesna bateria podtynkowa prysznicowa w odróżnieniu od baterii tradycyjnej złożona jest z elementów zewnętrznych. Montowane są one w płytkach wraz z elementami wewnętrznymi instalowanymi w ścianie. Tym samym nie jest to bateria, którą montuje się w czasie lekkiego liftingu łazienki. Montaż wymaga wykucia odpowiednich otworów w ścianie, aby możliwe było doprowadzenie instalacji oraz rur pod tynkiem. Z tego względu baterie podtynkowe instaluje się jedynie w nowo wykończonych wnętrzach lub podczas generalnego remontu. Oprócz w stylu montażu bateria podtynkowa różni się wyglądem od baterii tradycyjnej. Widoczne są tylko niezbędne elementy, takie jak deszczownica, dźwignia do wody, a także rączka prysznicowa. Natomiast pozostałe elementy, jak rura łącząca deszczownicę z panelem, skrywają się pod tynkiem. Ten typ baterii doskonale wpisuje się w niewielkie wnętrza, a także w charakter minimalizmu.

Montaż baterii podtynkowej

Montaż baterii podtynkowej jest bardzo zaawansowany. Poza szeregiem prac remontowych wymaga także idealnej szczelności, gdyż nawet niewielki przeciek po wykończeniu łazienki może być bardzo kłopotliwy do usunięcia. Dlatego biorąc to pod uwagę przed położeniem płytek należy sprawdzić czy wszystkie połączenia elementów podtynkowych są pszczelne. Dodatkowo ważne jest także, aby przed montażem dokładnie zapoznać się z dokumentacją od producenta baterii. Instrukcja zawiera wymiary oraz głębokość otworów, które są niezbędne do zainstalowania elementów podtynkowych. Zbyt płytkie otwory spowodują, że element może wystawać. Natomiast zbyt głębokie mogą prowadzić do ewentualnych przecieków.

Zalety baterii podtynkowej

Baterie podtynkowe posiadają szereg zalet. Przede wszystkim wyróżniają się eleganckim wyglądem oraz są bardzo wygodne w użytkowaniu. Baterie tego typu nie zabierają dużo miejsca w kabinie prysznicowej, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku niedużych łazienek. Dodatkowo duża różnorodność baterii podtynkowych w sprawia, że można wybrać modele srebrne, czarne, białe, aby dzięki temu dopasować się do charakteru oraz stylistyki całego wnętrza. Także słuchawka prysznicowa dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych. Baterie podtynkowe idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz, gdyż zdecydowana większość współczesnych łazienek pozostaje właśnie w tym stylu. Dlatego aby zapewnić maksymalny komfort oraz elegancki wygląd, warto zdecydować się na baterie podtynkowe. Korzystanie z nich jest bardzo proste, a także funkcjonalne. Jest to niezwykle istotne w przypadku dzieci, osób starszych, ale także osób mających problemy z poruszaniem się. Dodatkowo czyszczenie oraz pielęgnacja baterii podtynkowych nie zajmują dużo czasu. Zwłaszcza w porównaniu do czyszczenia tradycyjnych baterii, które ze względu na skomplikowane formy mogą gromadzić duże ilości zanieczyszczeń. Co więcej ogromną zaletą baterii podtynkowych jest także szeroki wybór kolorów i kształtów, ale również funkcji. Istnieją między innymi baterie prysznicowe podtynkowe wraz z termostatem.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe