Wiceburmistrz koryguje wypowiedź. Czy to tuszowanie wpadki?

  • 7.02.2019, 15:54 (aktualizacja 07.02.2019 16:30)
Wiceburmistrz koryguje wypowiedź. Czy to tuszowanie wpadki? Krzysztof Dziedzic
Ta poprawka w artykule na lokalnym portalu wiele znaczy. Urząd zreflektował się, że naraża się na zarzut złamania prawa.

Na portalu, któremu wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor udzieliła wczoraj informacji na temat powierzenia prowadzenia oficjalnego profilu miasta na Facebooku prywatnej osobie, jej wypowiedź została w znaczący sposób skorygowana.


O sprawie prowadzenia Facebooka napisaliśmy tutaj

 

Przypomnijmy w skrócie: wiceburmistrz poinformowała, że koordynatora kampanii Jana Bronsia Andrzeja Sowę zastąpiła w roli prowadzącego miejskiego Facebooka Katarzyna Kijakowska, do niedawna dziennikarka "Oleśniczanina".

Lokalny portal zacytował wczoraj słowa Edyty Małys-Niczypor: "Póki co nie podpisaliśmy żadnej umowy".
Dzisiaj w tym samym materiale tekst wypowiedzi wiceburmistrz diametralnie zmieniono. Cytujemy: "Współpraca obejmuje obsługę mediów społecznościowych". Kwestia braku umowy zupełnie zniknęła.


Interpretujemy tę sytuację następująco: Wiceburmistrz udzieliła redaktorowi portalu prawdziwej informacji o działaniu bez umowy, ale po publikacji naszego portalu w ratuszu zreflektowano się, że taka informacja nie może dotrzeć do opinii publicznej, bo kompromituje Urząd i stawia pod znakiem zapytania legalność jego działania.


Przypomnijmy nasz wczorajszy komentarz do tego wątku: 
"Przekazanie dostępu do profilu miasta i znajdujących się tam danych osobowych użytkowników oraz korespondencji z nimi osobie, z którą nie nawiązano formalnie potwierdzonej współpracy, to sytuacja prawna pod dużym znakiem zapytania".


Ktoś w Urzędzie Miasta uważnie czyta portal olesnica24.com. W kontekście znikającej wypowiedzi wiceburmistrz nasz komentarz nabiera szczególnego znaczenia.

Wysłaliśmy dziś pytania do burmistrza w tej sprawie w formie wniosku o udostępnienie informacji publicznej. Kiedy otrzymamy odpowiedź, podzielimy się nią z czytelnikami.

_

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ha
ha 12.02.2019, 22:41
Przerost odrostu nad treścią.
rysiekswetru
rysiekswetru 11.02.2019, 14:48
Ot utytego spoconego błądząca koteria .
no właśnie....
no właśnie.... 10.02.2019, 21:25
Dziwne....do końca grudnia wszystko na stronie miasta szło gładko...i filmy były, i zdjęcia. Komu to przeszkadzało??
tak właśnie
tak właśnie 10.02.2019, 21:53
Nikomu to nie przeszkadzało ale komuś kasa była potrzebna.
Ero-mero
Ero-mero 10.02.2019, 20:13
Pani Zosiu osoba , o którą Pani pyta z pewnością jest na zasłużonym odpoczynku , być może na ulubionych ostatnio nartach i to nie w pospolitym Zieleńcu. W mieście wszystko jak w zegarku więc czym tu się trapić?
zośka
zośka 10.02.2019, 22:42
Stawiałabym bardziej na ciepłe kraje - jakaś Madera na przykład :-)
Tak - jak widać miasto nie potrzebowało zmian....
Antyperspirant
Antyperspirant 11.02.2019, 08:46
Ciekawe, czy wzorem Ryśka Petru, nasz Umiłowany Przywódca zabrał ze sobą na tą Maderę jakąś białogłowę ????
zośka
zośka 10.02.2019, 19:46
Szanowni Panowie Redaktorzy ! Czy moglibyście się dowiedzieć, co się dzieje z jaśnie nam panującym Burmistrzem Janem, ponieważ mocno się niepokoję. Od dobrych 2-ch tygodni brak o Nim wiadomości, nie widać na mieście i na imprezach ( faktem jest, że brak ich w Oleśnicy mimo, że to karnawał). Może jest na urlopie ( trochę długim, ale co tam - Kołaciński zostawił porządek, to nie ma się czym zajmować), może obmyśla jakiś tajny plan ? Może jakaś konferencja prasowa podsumowująca niedługo mijające 3 miesiące "pracy" ? Trochę brakuje Gospodarza... Dziękuję za niewątpliwie szybką reakcję :-)
augustus
augustus 10.02.2019, 20:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Oels
Oels 11.02.2019, 14:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kuzynka Edyta
Kuzynka Edyta 11.02.2019, 14:52
... i 3-dniowa fiesta byłaby...
@
@ 11.02.2019, 06:48
O tym pierwsi byśmy wiedzieli
zośka
zośka 10.02.2019, 22:38
Nie daj Boże. ..
Facio luz24
Facio luz24 9.02.2019, 20:27
Władzy-jaka by nie była-trzeba zaglądać we wszystkie kąty.
I co z tego?
I co z tego? 9.02.2019, 11:24
Kolejna chwilowa sensacja. Temat na dwa dni. Jutro zapomną wszyscy. Gdyby to było ważne to ktoś dążył by do wyjaśnienia.
Obserwator
Obserwator 9.02.2019, 10:37
Powstało kółko wzajemnej adoracjii
lipa
lipa 9.02.2019, 09:59
To że ekipa Bronsia to amatorzy było wiadomo samorząd lokalny to są trudne tematy wpadek będzie coraz więcej.
Według mnie
Według mnie 8.02.2019, 23:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

I co Ty na to?
I co Ty na to? 8.02.2019, 20:25
Nieomylny!! Zrobimy fiku - miku!
Nieomylny
Nieomylny 8.02.2019, 19:58
TKM i co nam zrobicie??!!
Maja Kowalska
Maja Kowalska 8.02.2019, 19:41
Skoro wicek jest niepotrzebny to i niedołężny Nieomylny do odwolania w referendum?!
Wstyd
Wstyd 8.02.2019, 18:53
Ta ustawka z portalem info jest żałosna! Przecież gołym okiem widać jak sobie z mieszkańców jaja robią! Bronś tego nie widzi i na to pozwala?
!
! 8.02.2019, 22:11
Portal MO to propagandowa tuba B
Sierpień 80
Sierpień 80 8.02.2019, 16:27
Obecny styl rządzenia w Oleśnicy coś mi przypomina i źle mi się kojarzy.
Zawrócony
Zawrócony 8.02.2019, 15:35
Z tego wszystkiego jedno dobre to to, że kompromituje się stronniczy, niewiarygodny portal rozpowszechniający fejki (nie olesnica24!), a ten, na którym właśnie jesteśmy, wykonuje rzetelną dziennikarską robotę i zyskuje nowych czytelników. Gratuluję.
tak najlepiej
tak najlepiej 8.02.2019, 15:15
Oj nieładnie nieładnie tak się nie wolno bawić bo połapkach damy nu nu. Proszę doczytać wziąć jakąś broszurkę i się douczyć. Albo dać sobie spokój i odłożyć zabawki.
dna
dna 8.02.2019, 14:34
Hurysa szachjana
Zenon
Zenon 8.02.2019, 11:24
Tak z ciekawości to jakie wykształcenie ma "dziennikarka"? Ktoś wie?
Antoni
Antoni 8.02.2019, 10:06
Panie Kowalski chociaż raz się zgadzamy...

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165